У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Для продажу 4G-ліцензій НКРЗІ ініціює зміни до нормативно-правових актів

Зв'язок та IT 24.05.2017
4-g

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, 23 травня 2017 року прийняла за основу зміни до постанови Кабінету Міністрів України щодо розмірів плати за видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України в діапазоні 1800 МГц та схвалила пропозиції про внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України.

Про це повідомили у прес-службі НКРЗІ, передає ПромПолітІнформ.

Рішення спрямовано на реалізацію Указу Президента України від 21.07.2015 № 445 «Про забезпечення умов для впровадження системи рухомого (мобільного) зв’язку четвертого покоління» та виконання Плану заходів щодо впровадження системи рухомого (мобільного) зв’язку четвертого покоління, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 1232-р.

«Запропоновані зміни базуються на результатах науково-дослідної роботи з питань дослідження стану розподілу радіочастотного ресурсу України в діапазонах, придатних для запровадження зв`язку четвертого покоління, проведеної незалежним британським консультантом Analysys Mason Limited, з урахуванням наявної ситуації у радіочастотному спектрі та особливостей впровадження в Україні 4G-технології», – сказано в повідомленні.

Зокрема, враховуючи діючу рентну плату в діапазоні 1800 МГц (23 тис. грн.), стартову вартість ліцензії на використання 10 МГц (2×5 МГц) в усіх регіонах України пропонується визначити на рівні ≈265 млн. грн. Ці ліцензії дозволятимуть операторам надавати послуги своїм абонентам із використанням різних технологій, що забезпечить учасникам ринку можливість підтримувати GSM-зв`язок для своїх абонентів та запроваджувати нові сервіси на основі більш сучасних технологій.

У схвалених НКРЗІ пропозиціях щодо внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України передбачено можливість використання LTE-технології в діапазоні 1800 МГц.

Крім того, з метою захисту прав споживачів передбачено, що умови конкурсу або тендеру на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом у цих смугах повинні передбачати можливість забезпечення діючими користувачами безперервності надання споживачам телекомунікаційних послуг у межах певних смуг радіочастот, визначених НКРЗІ за участю цих користувачів.

«У форматі робочих нарад позиція регулятора була узгоджена з операторами ринку, про що свідчить спільне звернення операторів телекомунікацій ПрАТ «Київстар», ПрАТ «МТС Україна» та ТОВ «Лайфселл» від 23.03.2017 року. В ході обговорення проекту документу оператори телекомунікацій засвідчили свою готовність повернути наявний у них радіочастотний ресурс державі для проведення тендеру на 4G-ліцензії у разі, якщо в нормативно-правовій базі буде передбачено гарантована можливість їх участі з правом першого викупу частини спектру для забезпечення надання послуг своїм абонентам», – додали в повідомленні.

Відповідно до чинного законодавства прийнятий за основу проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до розмірів плати за видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України» буде оприлюднено на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет, а також направлений на погодження до заінтересованих державних органів. Разом з цим, до Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України будуть надіслані схвалені пропозиції щодо внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України.

Інші матеріали розділу Зв'язок та IT

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який має врегулювати Telegram в Україні

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №11115, яким пропонується відрегулювати діяльність платформ спільного доступу до інформації, зокрема, месенджера Telegram. Картка законопроєкту, пише Рубрика, опублікована на сайті Верховної ради, повідомляє портал PromPolitInform. Авторами законодавчої ініціативи є нардепи від різних… Продовження…


Від Бєлгорода до Красноярська: хакерська група «BO TEAM» атакувала ворога у кібепросторі

Українська група кіберактивістів «BO Team» за останній тиждень провела цілу низку хакерських атак на ворожі інформаційні ресурси. Цього разу об’єктами хакерських ударів стало технологічне обладнання не тільки державних чи комунальних структур, але і приватних, суто… Продовження…


Google та Amazon слідом за Microsoft заблокують російським компаніям доступ до хмарних сервісів

З 20 березня Amazon та Google слідом за Microsoft також закриють доступ до своїх хмарних сервісів для російських компаній через санкції Європейського Союзу проти рф. Про це, пише Рубрика, мова йде у заяві компанії Softline, одного з… Продовження…


Київстар інвестує 5,8 млн грн в ІТ-навчання дітей-сиріт

Київстар, провідний український оператор мобільного зв’язку, оголосив про інвестицію 5,8 мільйона гривень у навчальну ініціативу з метою забезпечити ІТ-освітою та необхідними технічними пристроями понад 340 старшокласників, які втратили одного чи обох батьків під час війни… Продовження…


ШІ зможе створити зброю, яка зітре людей з лиця землі. Як цього не допустити

Учені розробили метод тестування ШІ-моделей на наявність «знань», які можна потенційно використовувати на шкоду. Штучний інтелект (ШІ), як і інші технології, може використовуватися як у хороших, так і в поганих цілях. Учені з Корнельського університету… Продовження…


Інвестиції в сучасні технології і штучний інтелект є нашим пріоритетом – Юлія Свириденко

Інвестиції в українські компанії, які використовують штучний інтелект, за останні 10 років значно зросли. Ця тенденція зберігається, попри війну. На цьому наголосила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко під час панельної дискусії «Штучний… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: