У Києві
UA | RU
Prompolitinform

«Роттердам +»: суд надав доступ НАБУ до рахунків компанії Ахметова «ДТЕК Дніпроенерго»

Енергетика 15.09.2017
107417

Суд задовольнив клопотання детективів НАБУ і в рамках кримінального провадження по так званій формулі «Роттердам +» і надав доступ до документів, які знаходяться в розпорядженні «Укрсоцбанку» і стосуються руху коштів на рахунках ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» в період з 1 квітня 2014 року.

Відповідне рішення Солом’янського райсуду Києва ухвалив 6 вересня, передає ПромПолітІнформ.

Згідно з судовими документами, детектив НАБУ вказав, що посадові особи НКРЕКУ, діючи в інтересах генеруючих компаній ТЕС, свідомо заклали в формулу ціну вугілля, яка на 10-15% більше ціни фактичної закупівлі енергетичного вугілля тепловими електростанціями на внутрішньому ринку України.

Відзначено, що в подальшому, голова і члени НКРЕКУ, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, достовірно знаючи, що умов і стимулів для імпорту енергетичного вугілля за ринковими цінами європейського ринку (на основі середніх індексів АРI2 на умовах CIF в основних портах Західної Європи Амстердам-Роттердам-Антверпен) не створено, 3 березня 2016 року прийняли постанову №289, якою затверджено Порядок формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії, завдяки якому теплові електростанції зміг Чи отримувати надприбутки від продажу електричної енергії в Оптовий ринок.

Детектив посилається, що в подальшому, службові особи НКРЕКУ, здійснили розрахунки прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії з урахуванням завищеної вартості енергетичного вугілля я на II-IV квартали 2016 року і I-IV квартал 2017 року, що дозволило генеруюча компанія теплових електростанцій отримати надприбутки, а споживачі електричної енергії безпідставно понести витрати на її придбання.

Детектив вказав, що крім того, після введення в дію Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії, голова і члени Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, достовірно усвідомлюючи той факт, що мета впровадження порядку не досягається, а введення його в дію призвело лише до отримання надприбутків ГК ТЕС, продовжуючи діяти в інтересах останніх і всупереч інтересам служби не вжили заходів для його коригування.

Таким чином, на думку детектива, умисні дії посадових осіб Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, висловилися у використанні свого службового становища всупереч інтересам служби при прийнятті Постанови №289.

Як повідомлялося, в серпні глава НАБУ Артем Ситник заявив, що Національне антикорупційне бюро піддається тиску через проведеного детективами бюро розслідування по формулі розрахунку тарифу на вугілля «Роттердам +», а також стикається з протидією судової системи.

Зокрема, в липні суд відмовився задовольнити подібне клопотання НАБУ, яке стосувалося в т.ч. рахунків ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» в «ПУМБ» і «Приватбанку», а також рахунків ПАТ «Центренерго» в «Ощадбанку», «БТА Банку», «Промінвестбанку», «Укрексімбанку», «Альфа-Банку», «Київської Русі» і «Укргазбанку».

Нагадаємо, 17 серпня в НАБУ підтвердили факт проведення обшуку в Національній комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) в рамках кримінального провадження про змову в інтересах генкомпаній при затвердженні формули «Роттердам +».

НАБУ підозрює главу і членів Національної комісії регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) в змові з енергогенеруючими компаніями при затвердженні формули по визначенню оптової ціни електроенергії, яка відома як «Роттердам +».

Розслідуванням НАБУ встановлено, що голова і члени НКРЕКУ, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби та діючи в інтересах генеруючих компаній, навмисне, з метою створення умов отримання ГК ТЕС надприбутків, в січні-березні 2016 року за розробку порядку формування оптової ринкової ціни ( «Роттердам + ») забезпечили включення в нього явно необґрунтованою формули, яка збільшувала вартість вугілля. Таким чином, вони створили всі необхідні умови для зростання ціни продажу електричної енергії в оптовий ринок.

На думку слідчих, це призвело до економічно необгрунтованого збільшення ціни покупки електроенергії ДП «Енергоринок» у енергогенеруючих компаній.

Відзначимо, постановою НКРЕКУ №289 від 3 березня 2016 року в ціну виробленої українськими теплоелектростанціями електроенергії була закладена вартість вугілля по так званій формулі «Роттердам +», яка розраховується виходячи з цін на вугілля в порту Роттердама і вартості його доставки в Україну.

70% теплової генерації сконцентровано в компанії ДТЕК, що належить Ринату Ахметову.

Інші матеріали розділу Енергетика

Україна відчуває дефіцит електроенергії, незважаючи на зниження споживання на 10% – «Укренерго»

Споживання електроенергії на 10% нижче, ніж вчора в ранкові часи, але більшу частину доби в енергосистемі зберігається дефіцит електроенергії. Про це повідомляє пресслужба НЕК “Укренерго”, інформує портал PromPolitInform. Так, Диспетчерський центр “Укренерго” вимушений четвертий день поспіль залучати аварійну допомогу більшу… Продовження…


Укренерго вводить нові обмеження споживання електроенергії

НЕК «Укренерго» повідомляє, що у зв’язку з дефіцитом потужності в енергосистемі, сьогодні, 24 квітня, з 17:00 до 22:00 буде введено контрольовані обмеження енергопостачання для промислових споживачів. Про це інформує портал PromPolitInform. Диспетчерський центр компанії зазначає,… Продовження…


Дефіцит в енергосистемі: Україна третю добу поспіль залучає аварійну допомогу з Європи – «Укренерго»

Протягом всієї доби в енергосистемі зберігається дефіцит електроенергії. Через пошкодження, завдані ракетними ударами росіян, електростанції не можуть виробити достатньо електроенергії, щоб покрити всі потреби споживачів.  Про це повідомили в НЕК “Укренерго”, інформує портал PromPolitInform. Через технологічні причини,… Продовження…


Україна має один із найбільших потенціалів в Європі для виробництва біометану – Олексій Чернишов

Голова «Групи Нафтогаз» Олексій Чернишов, виступаючи на першому українському форумі з біометану в Києві заявив, що в України є високий потенціал у виробництві цього газу, який може досягти понад 20 мільярдів кубічних метрів на рік…. Продовження…


Негода накрила Україну: у шести областях частково немає світла

Станом на обід 21 квітня через негоду в Україні знеструмлено 76 населених пунктів у шести областях. Про це повідомили в Міністерстві енергетики, інформує портал PromPolitInform. Відповідно до інформації, проблеми із електропостачанням зафіксовані у: Київській області Через негоду відключені 7794 абоненти… Продовження…


Берлін пропонує устаткування зі своїх закритих ТЕС Україні, – Герман Галущенко

Німеччина готова допомогти відновленню уражених армією рф об’єктів системи енергетики Україні, надавши обладнання зі свої закритих енергооб’єктів. Про це, пише «Ми – Україна»,  в ефірі телеканалу «Інтер» розповів голова Міненерго Герман Галущенко, передає портал PromPolitInform…. Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: