У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Президент Порошенко підписав закон про освіту в Україні

Законодавство 26.09.2017
1

Президент України Петро Порошенко підписав закон №2145-VIII «Про освіту», прийнятий Верховною Радою 5 вересня.

Про це повідомляє прес-служба глави держави, передає ПромПолітІнформ.

Як сказано в повідомленні, прийняття цього закону дозволить провести глибоку всеосяжну освітню реформу, яка підвищить якість освіти і конкурентоспроможність молодого покоління на ринку праці. Документ повинен забезпечити реальні кроки до включення України в європейський освітній простір.

«Це – одна з головних реформ, тому що ні від однієї іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої», – зазначив Порошенко.

Крім того, президент підкреслив, що закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі і забезпечує рівні можливості для всіх, тому що гарантує кожному випускнику високий рівень володіння мовою, необхідний для успішної кар’єри в Україні. У той же час глава держави наголосив на важливості неухильного дотримання при отриманні освіти гуманітарних прав національних меншин, які проживають на території України.

«Україна демонструвала і надалі демонструватиме таке ставлення до прав національних меншин, яке відповідає нашим міжнародним зобов’язанням, знаходиться в гармонії з європейськими стандартами і є зразком для сусідніх країн», – вважає Порошенко. Президент також звернувся до Міністерства закордонних справ і Міністерству освіти провести необхідні консультації з європейськими партнерами, в тому числі з Радою Європи.

Нагадаємо, закон «Про освіту» Верховна Рада прийняла 5 вересня.

Їм вводиться 12-річну середню освіту в Україні. Мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська. Законом встановлено, що навчання учнів за програмами 12-річного повної загальної середньої освіти починається: для початкової освіти – з 1 вересня 2018 року; для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року; для профільно] середньої освіти – з 1 вересня 2027 року.

Відповідно до закону, посадовий оклад педагогічного працівника (нижчої кваліфікаційної категорії) встановлюється в розмірі трьох мінімальних зарплат. Передбачено атестацію педагогічних працівників – чергова атестація проходить не рідше одного разу на п’ять років. Рішення атестаційної комісії може бути підставою для звільнення педагогічного працівника з роботи. Також передбачена сертифікація педагогічних працівників шляхом незалежного тестування, самооцінки і вивчення практичного досвіду роботи.

Відповідно до закону, керівник державного та комунального закладу загальної середньої освіти призначається на посаду за результатами конкурсного відбору терміном на шість років і не більше двох термінів поспіль.

У навчальних закладах, відповідно до освітньою програмою, можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах – державною мовою, англійською та іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних закладах для здобуття освіти поряд з державною мовою на мові відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд з державною мовою. Особам, які належать до корінних народів України, гарантується право на навчання в комунальних закладах дошкільної та загальної середньої освіти поряд з державною мовою на мові відповідного корінного народу. Це право реалізується через створення класів (груп) з навчанням мовою цього народу поряд з державною мовою.

Інші матеріали розділу Законодавство

Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію: коли почнуть діяти нові правила

Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроект про мобілізацію №10449. За відповідне рішення проголосували 283 народних депутатів, інформує портал PromPolitInform. Основні положення з документа є такими: Замість строкової служби вводиться базова військова служба терміном 5… Продовження…


Мобілізація засуджених: Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт

Верховна Рада 10 квітня ухвалила в першому читанні законопроєкт № 11079-1 про мобілізацію засуджених. Як пише Бабель, про це повідомив нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк, інформує портал PromPolitInform. Законопроєкт підтримав 281 нардеп. Документ пропонує, що під час… Продовження…


Президент України підписав законопроєкт про створення електронного кабінету військовозобов’язаного

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10062, який передбачає повноцінний запуск системи електронного військового обліку в Україні. Про це йдеться на сайті Верховної Ради України, інформує портал PromPolitInform. Документ, зокрема, узаконює створення електронного кабінету військовозобов’язаного, який дозволить… Продовження…


 В Україні знижено мобілізаційний вік до 25 – Зеленський підписав закон

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який знижує вік призову з 27 до 25 років. На сайті Верховної Ради оновився статус закону №9281 — сьогодні документ повернуто з підписом від президента, інформує портал PromPolitInform. Парламент ухвалив закон ще 30 травня 2023… Продовження…


У Міноборони назвали зміни до законопроєкту про мобілізацію

У Міністерстві оборони України вчора, 27 березня, назвали шість головних нововведень, які передбачає запропонований проєкт закону про мобілізацію та військовий вишкіл. Про це розповіли у пресслужбі Міноборони, передає портал PromPolitInform. Так, законопроєкт №10449 про мобілізацію… Продовження…


З квітня в Україні виростуть штрафи для роботодавців: за що каратимуть суворіше

Вже з 1 квітня мінімальна заробітна плата в Україні зросте до 8000 грн. А оскільки саме до цього показника прив’язано розміри штрафних санкцій, зокрема й тих, що застосовують до роботодавців, важливо знати, про які суми йтиметься. Про них, інформує «Факти та коментарі», розповіли спеціалісти Східного… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: