У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Кожен другий українець шукає роботу за кордоном

Статистика 03.10.2017
1

На сьогоднішній день 44% українців шукають можливості працевлаштування за кордоном. Водночас помітна суттєва різниця у вікових категоріях: серед молоді бажаючих отримати роботу за кордоном 68%, серед осіб середнього віку – таких 52%, а серед найстарших – лише 20%. Українці шукають роботу за межами держави, бо сподіваються отримати кращій рівень життя та вищу заробітну плату. Найбільш привабливою країною для роботи вони вважають Німеччину.  При цьому більшість українців збираються повернутися із заробітків в Україну, не розглядаючи можливість еміграції.

Про це свідчать результати дослідження міграційних настроїв  населення, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, передає ПромПолітІнформ.

Основною мотивацією у бажанні працювати за кордоном респонденти найчастіше називали вищий рівень зарплати в інших країнах (72%). Кращі умови праці, бажання заробити на житло (навчання дітей, лікування родичів тощо), реалізацію як професіоналів, вищу якість соціального захисту як причину бажання отримати роботу за кордоном називали від 16% до 20% опитаних. По 7% причинами визначили можливість відкрити власну справу та бажання отримати досвід роботи в міжнародних компаніях. Молодь більше за інших хоче отримати роботу через бажання реалізації як спеціаліста та отримання досвіду у міжнародних компаніях, найстарші – через кращий соціальний захист за кордоном.

Найчастіше серед країн, в яких би хотіли працювати респонденти, що висловили бажання отримати роботу за кордоном, називали Німеччину (37%). У Польщі хотіли б працювати 26%, США – 22%, Канаді – 21%, Чехії – 16%, Італії – 15%, Великобританії – 14%, Франції або Швеції – по 12%, Ізраїлі – 11%, Іспанії – 9%, Нідерландах – 7%, Росії – 6%. В інших країнах хотіли б працювати менше 5% опитаних. Німеччину, США, Чехію та Великобританію як бажані країни для роботи частіше за інших обирали мешканці Заходу, Росію – опитані на Сході.

«Для того, аби українці масово не їхали за кордон, потрібно не тільки дбати про підняття їхньої зарплати вдома, але і створювати умови для інвестування трудовими мігрантами грошей в свою рідну країну. В розвинутих країнах Європи саме представники середнього класу є основними платниками податків, а не великі корпорації. Тому найманих працівників поважають в суспільстві і дбають про їхні інтереси. Але найбільш небезпечною цифрою для майбутнього держави є те, що 70% опитаних сказали, що хотіли, щоб їхні діти або онуки навчалися за кордоном. З одного боку це означає, що люди не вірять в українську освітню систему. Але більшою мірою вони хочуть, аби діти вчились та потім шукали роботу і залишались на постійне місце проживання в стабільних країнах, де у них буде більш прогнозоване майбутнє, ніж в Україні», – відзначив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

«Найчастіше серед причин, які спонукають українців думати про еміграцію називали надію отримати кращі умови для життя (64%). Бажання забезпечити краще майбутнє для дітей як причину переїхати в іншу країну називали 34%, відсутність достойної роботи в Україні – 23%, бажання отримати кращу освіту – 12%. Проте 61% респондентів заявили, що не хотіли б поїхати за кордон на постійне місце проживання. У порівнянні із минулим роком кількість тих, хто хотів би змінити місце проживання на іншу країну незначно зросла (з 30% до 35%). Слід звернути увагу, що серед тих, хто працював за кордоном, кількість потенційних мігрантів менша, аніж серед тих, хто тільки бажає знайти за кордоном роботу», – сказав директор Соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.

Довідка:

Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування (ampua.org) є неприбутковою громадською організацією, що опікується питаннями та проблемами, пов’язаними з працевлаштуванням за кордоном громадян України. Членами асоціації є незалежні приватні компанії, що надають послуги у сфері міжнародного працевлаштування. Асоціація була створена заради координації зусиль всіх учасників ринку працевлаштування за кордоном та ефективного захисту інтересів українських працівників, що збираються шукати роботу за межами України.

Соціологічна група «Рейтинг» (Rating Group Ukraine, ratinggroup.ua) утворена у 2008 році як недержавна, незалежна дослідницька організація, яка спеціалізується на проведенні усіх видів соціологічних досліджень із дотриманням міжнародних стандартів, затверджених кодексами ESOMAR та WAPOR. Постійний член Соціологічної Асоціації України. Мережа інтерв’юерів нараховує понад 300 осіб і працює по всій Україні. Щорічно проводить близько 100 000 інтерв’ю і 100 фокус-групових досліджень.

 

Інші матеріали розділу Статистика

ТОП- 3 галузей, де найбільше та найменше платять в Україні – Держстат

Структурні зміни не зачепили лідерів та аутсайдерів, проте деякі галузі можуть змінити ринок праці, пропонуючи конкурентну платню Структурних змін на ринку праці, щодо оплати найманих працівників в Україні не відбулось. Найбільш оплачувані професії концентровані навколо трьох галузей… Продовження…


Відмінусовали ще 1150 окупантів – Генеральний штаб оновив дані про втрати росії

Сили оборони України за минулу добу ліквідували 1150 російських загарбників. Загальні втрати ворожої армії в особовому складі з початку широкомасштабного вторгнення склали вже близько 417 950 солдатів. Крім того, військовослужбовці ЗСУ знищили 42 одиниці автомобільної… Продовження…


Держстат повідомив про здорожчання деяких продуктів

В Україні середні ціни на продукти харчування у січні цього року порівняно з січнем минулого року, зросли на 3,7%. Про це свідчать дані Державної служби статистики, повідомляє портал PromPolitInform. Серед продуктів найбільше здорожчали овочі –… Продовження…


За останній рік в Україні суттєво зросли ціни на комунальні послуги

У січні 2024 року в Україні спостерігалося зростання середніх цін на житлово-комунальні послуги, включаючи житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива. Порівняно з січнем 2023 року, ціни зросли на 12,8%. Про це повідомляє 24… Продовження…


Укрзалізниця встановила рекорд з перевезення зернових

«Укрзалізниця» (УЗ) у січні 2024 року перевезла рекордні 3,93 млн тонн зернових вантажів, що є найкращим показником за останні два роки. Про це повідомляє Трипілля, інформує портал PromPolitInform. Із загального обсягу: 3,36 млн тонн – експорт, 2,7 млн… Продовження…


З 2022 року зс росії втратили в Україні приблизно 7500 одиниць танків та ББМ – розвідка Міністерства оборони Великої Британії

За даними британської розвідки, з лютого 2022 року по січень 2023 року Росія, ймовірно, втратила в Україні близько 2600 основних бойових танків і 4900 інших броньованих машин. У 2023 році Росія втратила приблизно на 40%… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: