У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Верховна Рада прийняла Закон про кібербезпеку

Законодавство 05.10.2017
1

Верховна Рада ухвалила в повторному другому читанні та в цілому законопроект № 2126а про основні засади забезпечення кібербезпеки України. «За» проголосували 257 народних депутатів.

За допомогою документу до законодавства запровадили низку понять: кібератака, кібербезпека, індикатори кіберзагроз, критично важливі об’єкти інфраструктури тощо.

Окрему статтю присвячено тому, що кібербезпека не має означати «утиски в мережі». Так, законопроет не поширюється на дані, що передають у комунікаційних чи технологічних системах, а також соцмережах, блог-платформах, відеохостингах тощо.

Об’єкти кіберзахисту – комунікаційні системи, кому б вони не належали, в яких обробляються національні інформаційні ресурси та/або які використовуються в інтересах органів держвлади, правоохоронців і військовиків.

Є й перелік об’єктів критичної інфраструктури – підприємства в галузях енергетики, хімічної промисловості, транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторі тощо (незалежно від форми власності).

При цьому Кабмін формує умови внесення до переліку об’єктів критичної інфраструктури, Нацбанк у свою чергу — тільки в банківській системі.

В Україні кібербезпеці приділяють увагу низка органів – Держспецзв’язку, Нацполіція, СБУ, Міноборони, Генштаб ЗСУ, розвідка і Нацбанк.

У законопроекті детально прописано повноваження кожної з цих служб. Зокрема, Держспецзв’язку забезпечує функціонування Державного центру кіберзахисту, урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, СБУ бореться з кібершпигунством, Міноборони готується відбити воєнну агресію в кіберпросторі тощо.

Діяльність усіх зазначених органів координують президент через РНБО та Національний координаційний центр кібербезпеки у складі РНБО.

Зі свого боку уряд створює умови для роботи системи аудиту інформаційної безпеки на об’єктах критичної інфраструктури, у банківській системі цим займається Нацбанк.

 

Інші матеріали розділу Законодавство

Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію: коли почнуть діяти нові правила

Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроект про мобілізацію №10449. За відповідне рішення проголосували 283 народних депутатів, інформує портал PromPolitInform. Основні положення з документа є такими: Замість строкової служби вводиться базова військова служба терміном 5… Продовження…


Мобілізація засуджених: Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт

Верховна Рада 10 квітня ухвалила в першому читанні законопроєкт № 11079-1 про мобілізацію засуджених. Як пише Бабель, про це повідомив нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк, інформує портал PromPolitInform. Законопроєкт підтримав 281 нардеп. Документ пропонує, що під час… Продовження…


Президент України підписав законопроєкт про створення електронного кабінету військовозобов’язаного

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10062, який передбачає повноцінний запуск системи електронного військового обліку в Україні. Про це йдеться на сайті Верховної Ради України, інформує портал PromPolitInform. Документ, зокрема, узаконює створення електронного кабінету військовозобов’язаного, який дозволить… Продовження…


 В Україні знижено мобілізаційний вік до 25 – Зеленський підписав закон

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який знижує вік призову з 27 до 25 років. На сайті Верховної Ради оновився статус закону №9281 — сьогодні документ повернуто з підписом від президента, інформує портал PromPolitInform. Парламент ухвалив закон ще 30 травня 2023… Продовження…


У Міноборони назвали зміни до законопроєкту про мобілізацію

У Міністерстві оборони України вчора, 27 березня, назвали шість головних нововведень, які передбачає запропонований проєкт закону про мобілізацію та військовий вишкіл. Про це розповіли у пресслужбі Міноборони, передає портал PromPolitInform. Так, законопроєкт №10449 про мобілізацію… Продовження…


З квітня в Україні виростуть штрафи для роботодавців: за що каратимуть суворіше

Вже з 1 квітня мінімальна заробітна плата в Україні зросте до 8000 грн. А оскільки саме до цього показника прив’язано розміри штрафних санкцій, зокрема й тих, що застосовують до роботодавців, важливо знати, про які суми йтиметься. Про них, інформує «Факти та коментарі», розповіли спеціалісти Східного… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: