У Києві USD 0.49 EUR 27.20
UA | RU
Промполітінформ

Одеса вперше за останні 10 років отримала кредитний рейтинг від Fitch

Рейтинги 13.02.2018
dd97d62-odesa

Fitch присвоїло Одесі довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній і національній валютах на рівні “В-“, прогноз по рейтингах “стабільний”.

Про це повідомляється в прес-релізі міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.

Рівень рейтингу підтримується позитивними очікуваннями Fitch, що місто збереже хороші операційні результати в середньостроковій перспективі.

Рейтинги також враховують очікуваний низький прямий борг Одеси в середньостроковій перспективі, а також низькі умовні зобов’язання, що випливають з гарантій, виданих муніципальним компаніям.

У той же час рейтинги відображають слабке інституційне середовище для внутрішніх інвесторів в Україні, що відбивається в непередбачуваних для інвесторів фінансових результатах.

“Це, поряд із загальною слабкістю суверенних державних фінансів в Україні, призводить до невизначених перспектив зростання”, – зазначає Fitch.

Крім того, Одеса веде переговори з одним з українських банків про залучення п’ятирічного кредиту.

“Прямий борг Одеси буде залишатися низьким в середньостроковій перспективі, незважаючи на те, що в 2018 році він може зрости до 9% доходів муніципалітету (900 млн грн) з 6% доходів в 2017 році (509 млн грн). Місто наразі залучає п’ятирічний кредит у місцевого банку”, – зазначено в документі.

Сума кредиту та інші його умови в прес-релізі не уточнюються.

Тим часом, Fitch попереджає про можливе зростання процентних витрат за зобов’язаннями Одеси: більшість муніципальних боргів мають плаваючу процентну ставку, в свою чергу Національний банк у відповідь на зростаючі інфляційні ризики підвищив з жовтня 2017 року облікову ставку на 3,5 процентних пункти.

За даними рейтингового агентства, Одеса в 2018 році також має намір надати державним підприємствам близько 860 млн грн фінансових гарантій (у 2017 році – 1,3 млрд грн).

Передбачається, що вказане фінансування буде направлено на інвестиції, розрахунки за зобов’язаннями підприємств, а також на покриття їх збитків.

 

Інші матеріали розділу Рейтинги

ТОП – 5 найбільших українських експортерів кукурудзи за 2016/17 МР

Найбільшим експортером кукурудзи за підсумками 2016/17 МР є компанія «Кернел». Про це повідомляється в матеріалі Latifundist.com. Так, «Кернел» за 2016/17 МР експортував 2,19 млн т кукурудзи. У ТОП-5 експортерів кукурудзи увійшли: «Кернел» – 2,19 млн… Продовження…


Україна в рейтингу євроінтеграції поступилася Молдові і Грузії

Україна посіла третє місце в одному з двох оцінювальних блоків Індексу європейської інтеграції “Східного партнерства” (СхП). Про це йдеться у статті “Україна ще не лідер: що показав рейтинг країн Східного партнерства” на “Європейській правді”. Документ… Продовження…


Україна потрапила в ТОП – 10 найгірших країн за комфортністю пенсії

Україна разом з Росією потрапила в список десяти найгірших країн у рейтингу «Найкращі країни для комфортної пенсії» (Best Countries for a Comfortable Retirement). Про це в Facebook повідомив економіст, керуючий приватним інвестиційним фондом на фондовому… Продовження…


Порт «Ніка-Тера» потрапив до трійки лідерів серед приватних портів України

ТОВ «Морський спеціалізований порт Ніка -Тера» став одним з лідерів по вантажообігу у 2017 році серед приватних портових операторів України. Про це повідомляє прес-служба порту, передає ПромПолітІнформ. «Морський спеціалізований порт Ніка -Тера, за підсумками досліджень… Продовження…


«Бориспіль» потрапив до європейького ТОП – 3 за зростанням пасажиропотоку

За підсумками 2017 року міжнародний аеропорт «Бориспіль» посів третє місце у рейтингу зростання пасажиропотоку за класифікацією Міжнародної ради аеропортів. Про це повідомляє прес-служба аеропорту, передає ПромПолітІнформ. «Бориспіль»  забезпечив динаміку зростання пасажиропотоку на рівні 22,1% у… Продовження…


Україна посіла 39 місце серед 115 країн у рейтингу бюджетної прозорості

Україна зайняла 39-те місце серед 115 країн світу в міжнародному рейтингу бюджетної прозорості відповідно до критеріїв найбільшої міжнародної мережі дослідників бюджетної прозорості International Budget Partnership. Про це повідомив представник ГО «Центр Ейдос», експерт International Budget… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2018
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: