У Києві USD 0.47 EUR 26.40
UA | RU
Промполітінформ

Частоти 4G в діапазоні 1800 Мгц обійшлися мобільним операторам в 5,4 млрд грн

Зв'язок та IT 06.03.2018
ЗВЯЗОК_Частоти_4G_в_діапазоні_1800_МГц_обійшлись_операторам_у_5_4_млрд_грн_02

6 березня 2018 року в Українському державному центрі радіочастот (УДЦР) відбувся новий етап тендерних змагань – торги «з голосу» за 4G частоти у діапазоні 1800 МГц.

Як і під час першого етапу 31 січня, коли відбулися торги «з голосу» за ліцензії 4G в діапазоні 2600 МГц в них взяла участь все та ж «свята» трійця – Київстар, Vodafone та lifecell. Їх стартові цінові пропозиції 2 березня оприлюднила на своєму сайті Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ).

Торги почалися з лота №4 із стартовою ціною 271 625 067 грн. lifecell одразу відмовився від торгів за цей лот і боротьба точилася між Київстаром і Vodafone Україна. Майже як у професійному боксі перемогу у 12 раунді здобув Київстар із ціною 612 млн грн., що на 340 млн грн. більше ніж стартова ціна.

За п’ятий лот змагалися знову Київстаром і Vodafone Україна. Було 19 раундів з двома перервами для консультацій. Першу взяв Київстар після того як Vodafone підняв ціну до 385 млн грн. Другу перерву попросили після 714 млн грн., які запропонував за лот Vodafone, який врешті-решт і переміг з ціною 742 млн грн., що майже втричі вища за стартову.

Перед початком торгів за лот №6 учасників торгів особисто привітав Президент України Петро Порошенко та вручив керівникам компаній мобільних операторів ліцензії на частоти 4G в діапазоні 2600 МГц.

Можливо привітання Президента України так вплинуло на учасників торгів, але за шостий лот точилася найбільш запекла і тривала боротьба – 23 раунди. Переможцем став Київстар з ціною 900 млн грн., що в 3,3 рази більше стартової ціни за цей лот.

Таким чином абсолютним переможцем торгів став Київстар, який придбав два лота, витративши сумарно 1,520 млрд грн. Всього за підсумками торгів «з голосу» до державного бюджету буде перераховано мобільними операторами 2, 254 млрд грн., що більше у порівнянні із стартовою ціної на 1, 445 млрд грн.

Крім того, кожен з мобільних операторів, які взяли участь у тендері придбали по одному лоту з правом першого викупу для безперервного надання послуг, загальна вартість яких становить 3,18 млрд грн, а разом із лотами, проданими «з голосу» – 5,434 млрд грн.

Нагадаємо, 31 січня на перших торгах «з голосу» було продано частоти 4G в діапазоні 2600 МГц на суму 2,456 млрд грн. Всього ж сумарно за два тендера на частоти 4G в діапазоні 2600 та 1800 МГц в бюджет держави буде перераховано 7,89 млрд грн.

Очікується, що скористатися зв’язком 4G українці зможуть у березні-квітні 2018 року.

Інші матеріали розділу Зв'язок та IT

Українські IT-спеціалісти допоможуть створити освітню е-платформу

Експерти Асоціації “Інформаційні технології України” долучаться до проектів, спрямованих на використання сучасних цифрових технологій у сфері освіти. Відповідний меморандум про співпрацю підписали Міністерство освіти та науки та Асоціація “Інформаційні технології України”, повідомляє прес-служба Міністерства освіти… Продовження…


Інвестиції в українські IT-компанії виросли у 3 рази

Загальний обсяг інвестицій в українські IT-компанії становив 265 мільйонів доларів за 2017 рік, що на 231% більше показників 2016 року. Такі дані містяться в звіті венчурного фонду AVentures Capital за підсумками дослідження Dealbook of Ukraine,… Продовження…


Суспільному мовленню в Україні через нестачу грошей загрожує закриття

Суспільне мовлення, яке кілька років створювалося в Україні всупереч багатьом перепонам і лише рік тому почало повноцінно функціонувати, протягом наступних місяців може припинити роботу. Уряд заклав у бюджет 2018 року на функціонування ПАТ “Національна суспільна… Продовження…


“Київстар” за перші ліцензії для 4G перерахував до держбюджету понад 900 млн грн

Мобільний оператор “Київстар” сплатив до державного бюджету 916,3 млн грн за ліцензії на подання зв’язку в форматі 4G в діапазоні 2600 МГц. Про це президент компанії Петро Чернишов повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook,… Продовження…


Користувачі Facebook зможуть робити 3D-пости

Соціальна мережа Facebook тепер підтримує формат glTF 2.0, це дозволить користувачам публікувати 3D-об’єкти у своїй стрічці новин. Про це йдеться на офіційному сайті розробників компанії, передає ПромПолітІнформ. «Ми нещодавно впровадили 3D-пости, які дозволять людям бачити… Продовження…


Американські вчені знайшли спосіб заряджати смартфони з допомогою повітря

Група винахідників Массачусетського технологічного інституту знайшла спосіб заряджати батарею смартфона за допомогою повітря. Вчені стверджують, що створена ними технологія дозволяє підтримувати роботу електронних пристроїв в працюючому стані протягом багатьох років, повідомляє akket.com. Підзарядка батареї смартфона… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2018
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info