У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Частоти 4G в діапазоні 1800 Мгц обійшлися мобільним операторам в 5,4 млрд грн

Зв'язок та IT 06.03.2018
ЗВЯЗОК_Частоти_4G_в_діапазоні_1800_МГц_обійшлись_операторам_у_5_4_млрд_грн_02

6 березня 2018 року в Українському державному центрі радіочастот (УДЦР) відбувся новий етап тендерних змагань – торги «з голосу» за 4G частоти у діапазоні 1800 МГц.

Як і під час першого етапу 31 січня, коли відбулися торги «з голосу» за ліцензії 4G в діапазоні 2600 МГц в них взяла участь все та ж «свята» трійця – Київстар, Vodafone та lifecell. Їх стартові цінові пропозиції 2 березня оприлюднила на своєму сайті Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ).

Торги почалися з лота №4 із стартовою ціною 271 625 067 грн. lifecell одразу відмовився від торгів за цей лот і боротьба точилася між Київстаром і Vodafone Україна. Майже як у професійному боксі перемогу у 12 раунді здобув Київстар із ціною 612 млн грн., що на 340 млн грн. більше ніж стартова ціна.

За п’ятий лот змагалися знову Київстаром і Vodafone Україна. Було 19 раундів з двома перервами для консультацій. Першу взяв Київстар після того як Vodafone підняв ціну до 385 млн грн. Другу перерву попросили після 714 млн грн., які запропонував за лот Vodafone, який врешті-решт і переміг з ціною 742 млн грн., що майже втричі вища за стартову.

Перед початком торгів за лот №6 учасників торгів особисто привітав Президент України Петро Порошенко та вручив керівникам компаній мобільних операторів ліцензії на частоти 4G в діапазоні 2600 МГц.

Можливо привітання Президента України так вплинуло на учасників торгів, але за шостий лот точилася найбільш запекла і тривала боротьба – 23 раунди. Переможцем став Київстар з ціною 900 млн грн., що в 3,3 рази більше стартової ціни за цей лот.

Таким чином абсолютним переможцем торгів став Київстар, який придбав два лота, витративши сумарно 1,520 млрд грн. Всього за підсумками торгів «з голосу» до державного бюджету буде перераховано мобільними операторами 2, 254 млрд грн., що більше у порівнянні із стартовою ціної на 1, 445 млрд грн.

Крім того, кожен з мобільних операторів, які взяли участь у тендері придбали по одному лоту з правом першого викупу для безперервного надання послуг, загальна вартість яких становить 3,18 млрд грн, а разом із лотами, проданими «з голосу» – 5,434 млрд грн.

Нагадаємо, 31 січня на перших торгах «з голосу» було продано частоти 4G в діапазоні 2600 МГц на суму 2,456 млрд грн. Всього ж сумарно за два тендера на частоти 4G в діапазоні 2600 та 1800 МГц в бюджет держави буде перераховано 7,89 млрд грн.

Очікується, що скористатися зв’язком 4G українці зможуть у березні-квітні 2018 року.

Інші матеріали розділу Зв'язок та IT

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який має врегулювати Telegram в Україні

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №11115, яким пропонується відрегулювати діяльність платформ спільного доступу до інформації, зокрема, месенджера Telegram. Картка законопроєкту, пише Рубрика, опублікована на сайті Верховної ради, повідомляє портал PromPolitInform. Авторами законодавчої ініціативи є нардепи від різних… Продовження…


Від Бєлгорода до Красноярська: хакерська група «BO TEAM» атакувала ворога у кібепросторі

Українська група кіберактивістів «BO Team» за останній тиждень провела цілу низку хакерських атак на ворожі інформаційні ресурси. Цього разу об’єктами хакерських ударів стало технологічне обладнання не тільки державних чи комунальних структур, але і приватних, суто… Продовження…


Google та Amazon слідом за Microsoft заблокують російським компаніям доступ до хмарних сервісів

З 20 березня Amazon та Google слідом за Microsoft також закриють доступ до своїх хмарних сервісів для російських компаній через санкції Європейського Союзу проти рф. Про це, пише Рубрика, мова йде у заяві компанії Softline, одного з… Продовження…


Київстар інвестує 5,8 млн грн в ІТ-навчання дітей-сиріт

Київстар, провідний український оператор мобільного зв’язку, оголосив про інвестицію 5,8 мільйона гривень у навчальну ініціативу з метою забезпечити ІТ-освітою та необхідними технічними пристроями понад 340 старшокласників, які втратили одного чи обох батьків під час війни… Продовження…


ШІ зможе створити зброю, яка зітре людей з лиця землі. Як цього не допустити

Учені розробили метод тестування ШІ-моделей на наявність «знань», які можна потенційно використовувати на шкоду. Штучний інтелект (ШІ), як і інші технології, може використовуватися як у хороших, так і в поганих цілях. Учені з Корнельського університету… Продовження…


Інвестиції в сучасні технології і штучний інтелект є нашим пріоритетом – Юлія Свириденко

Інвестиції в українські компанії, які використовують штучний інтелект, за останні 10 років значно зросли. Ця тенденція зберігається, попри війну. На цьому наголосила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко під час панельної дискусії «Штучний… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: