У Києві USD 0.42 EUR 28.15
UA | RU
Промполітінформ

Рефінансування боргових зобов’язань Метінвесту — найбільше в історії українського корпоративного сектору

Релізи компаній 24.04.2018
f44eb5943c48914c99ec910ba11cfc34

Група Метінвест, вертикально інтегрована група гірничо-металургійних компаній, сьогодні оголосила про успішне рефінансування своїх боргових зобов’язань на суму 2 271 млн доларів США шляхом випуску двох траншів нових єврооблігацій і викладення в новій редакції договору лінії передекспортного фінансування, повідомили сьогодні на підприємстві.

У підсумку Метінвест випустив нові єврооблігації на суму 1 592 млн доларів США, а загальний обсяг лінії передекспортного фінансування становить 765 млн доларів США. Ці дві транзакції загалом принесли Метінвесту близько 205 млн доларів США нових коштів. Це найбільший на сьогоднішній день випуск єврооблігацій Метінвесту з найнижчим купоном і найдовшим терміном погашення. Це також найбільший випуск єврооблігацій в українському корпоративному секторі. Транзакція отримала значну підтримку з боку світової спільноти інвесторів і провідних європейських фінансових інститутів.

Транзакція відповідає ринковій кон’юнктурі і спрямована на ефективне управління і продовження термінів погашення боргового портфелю Групи Метінвест. Завдяки сприятливим ринковим умовам вдалося рефінансувати облігації, знизивши загальну вартість фінансування і забезпечити більш стійку структуру капіталу, скасувавши при цьому прив’язку облігацій до лінії передекспортного фінансування і знизивши ризики рефінансування. Крім того, умови облігацій приведені до стандартних ринкових умов для емітентів зі схожим рейтингом.

Коментуючи угоду, Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков зазначив: «Ми задоволені результатами рефінансування, яке стало наслідком цілеспрямованої роботи всієї нашої команди та радників. Також я хотів би подякувати всім нашим кредиторам та інвесторам за їхню тверду впевненість в історії Групи Метінвест. Після завершення цієї знакової транзакції ми можемо зосередитися на розширенні нашого бізнесу шляхом впровадження Технологічної стратегії до 2030 року, яка, на нашу думку, зробить Групу Метінвест ще більш стійкою і конкурентоспроможною».

Деталі транзакції:

19 березня 2018 року Метінвест оголосив про намір випустити нові єврооблігації, а також одночасно розпочав тендер щодо викупу існуючих єврооблігацій із терміном погашення в 2021 році та процедуру отримання згоди для приведення умов існуючих облігацій у відповідність з умовами нового випуску. Близько 90% власників облігацій взяли участь у тендері та 97% власників облігацій проголосували за позачергове рішення. 4 квітня 2018 року Метінвест успішно встановив ціну розміщення облігацій на суму 1 350 млн доларів США в рамках двох траншів: 5-річний транш на суму 825 млн доларів США із погашенням у квітні 2023 року розміщено із процентною ставкою 7,75% річних і 8-річний транш на суму 525 млн доларів США із погашенням у квітні 2026 року – із процентною ставкою 8,50% річних. Ціна емісії траншу з погашенням у 2023 році і траншу з погашенням у 2026 році склала 99,014% і 98,583%, відповідно, від суми основного боргу. Більшість інвесторів облігацій – із Великобританії, США і континентальної Європи.

Оскільки деякі кредитори лінії передекспортного фінансування погодилися перейти з кредиту в нові облігації, остаточна сума нової емісії становить 1 592,2 млн доларів США: перший транш у розмірі 944,5 млн доларів США з погашенням у 2023 році і другий транш у розмірі 647,7 млн доларів США з погашенням у 2026 році.

За підсумками тендеру щодо викупу єврооблігацій із погашенням у 2021 році сума основного боргу за цим випуском становить 117 023 711,68 доларів США (з урахуванням часткової амортизації) з коефіцієнтом пулу (pool factor) 0,9915569820.

Договір лінії передекспортного фінансування було викладено в новій редакції умови якої, зокрема, передбачають продовження терміну погашення, що має відбутись у жовтні 2022 року. Після обов’язкового часткового погашення кредитної лінії і переходу деяких кредиторів в облігації загальна сума лінії передекспортного фінансування становить 765 млн доларів США.

Deutsche Bank і ING виступили глобальними координаторами та спільно з Natixis і UniCredit спільними організаторами рефінансування облігацій і координуючими уповноваженими провідними організаторами лінії передекспортного фінансування. З юридичних питань Метінвест консультували Allen & Overy і Avellum. Linklaters і Sayenko Kharenko надавали юридичну підтримку спільним організаторам рефінансування облігацій, а Clifford Chance і Redcliffe Partners консультували координуючих уповноважених провідних організаторів кредитної угоди.

 

Інші матеріали розділу Релізи компаній

GEFCO Group та іспанська BERGÉ створили СП з логістики нових і вживаних автомобілів

GEFCO Group (Франція) і BERGÉ (Іспанія) повідомили про створення провайдера логістики готових автомобілів BERGÉ GEFCO S.L, партнери якої будуть власниками в рівних частках, передає портал ПромПолітІнформ  з посиланням на спільний прес-реліз обох компаній. Нова компанія… Продовження…


Укргазвидобування у 2018 році видобуло рекордні 15,5 млрд кубів блакитного палива

Видобуток газу АТ «Укргазвидобування» за 2018 рік становить 15,496 млрд кубометрів, що на 246 млн кубометрів більше, ніж торік. Про це інформує прес-служба Укргазвидобування, передає ПромПолітІнформ. «За оперативними даними, видобуток АТ «Укргазвидобування» за весь 2018 рік… Продовження…


«Запоріжсталь» збільшила відвантаження металу по річці на 18%

Металургійний комбінат «Запоріжсталь» в 2018 році збільшив відвантаження металопродукції річковим транспортом порівняно з 2017 роком на 17,6% — до 674 тис. Тонн. Про це повідомила прес-служба підприємства, передає ПромПолітІнформ. Згідно з повідомленням, ключовими споживачами запорізького… Продовження…


Прибуток «Нафтогазу» зменшився на 6%

НАК «Нафтогаз України» у січні-вересні 2018 року отримав чистий прибуток у розмірі 16,7 млрд грн, що на 5,8% менше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомляє прес-служба НАК. У «Нафтогазі» пояснили, що на зменшення чистого прибутку вплинуло збільшення резерву сумнівних боргів, головним чином… Продовження…


УДЦР на Prozorro оголосив торги із закупівлі товарів і послуг майже на 4 млн грн

Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» оголосило торги на закупівлю послуг з прибирання території Центру та підмітання вулиць з очікуваною вартістю 1,7 млн грн. Відповідне оголошення розміщене в системі електронних торгів Prozorro, передає ПромПолітІнформ. «Послуги з… Продовження…


Укрнафта відновила продуктивність свердловин

ПАТ «Укрнафта» наростила добові об’єми видобутку нафти, конденсату та природного газу завдяки відновленню продуктивності свердловин на шести родовищах, зупинених у 2017 році. Про це інформує прес-служба компанії, передає ПромПолітІнформ. «За період січень-листопад 2018 року ПАТ «Укрнафта» видобула… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2019
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: