У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Україна та Японія поглиблюють співпрацю у сфері подолання наслідків аварії на АЕС

Політика 20.06.2018
resize_3uEvb7awnBK94siFjfRlHzXkV2WTdNAt_980x590

Під час робочої зустрічі з керівництвом Японської електроенергетичної компанії (ТЕРСО) Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Віталій Петрук представив сучасний стан зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації та стратегію розвитку зони відчуження, а також обговорили можливість обміну досвідом. Повідомляє портал ПромПолітІнформ з посиланням на Урядовий портал.

Японську сторону цікавить досвід України у питаннях зняття АЕС з експлуатації та повторного використання забруднених земель і об’єктів, адже вони стикнулися з цією проблемою значно пізніше. Зараз для японців важливо перейняти досвід українських фахівців для максимально безпечного зняття з експлуатації аварійних енергоблоків АЕС «Фукушіма-Дайічі».

«Україну та Японію об’єднала спільна біда – аварії на атомних електростанціях. Для нас важливо рухатися назустріч один одному і забезпечити конструктивну співпрацю наших країн задля подолання наслідків аварій та напрацювання бази знань з безпеки АЕС, що будуть корисні для майбутніх поколінь», – наголосив Голова ДАЗВ.

Важливим питанням для обох країн на сьогодні є виведення АЕС з експлуатації. В України вже є певний досвід у цій сфері: над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС зведено новий безпечний конфайнмент (НБК), а для зберігання відпрацьованого ядерного палива Чорнобильської АЕС побудовано нове сховище «сухого» типу СВЯП-2.

«НБК і СВЯП-2 – це одні з найважливіших об’єктів на шляху до повного зняття ЧАЕС з експлуатації. Ми плануємо вже наприкінці 2018 року перейти до «гарячих» випробувань сховища, під час яких до нього будуть перевезені перші тепловиділяючі збірки зі СВЯП-1. Що ж до НБК, то введення цього об’єкта в експлуатацію заплановано на грудень цього року», – підкреслив Віталій Петрук.

Голова ДАЗВ також представив загальну стратегію розвитку зони відчуження, згідно з якою вся територія має бути поділена на «внутрішню» територію спеціального промислового використання та «зовнішню» територію Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Інші матеріали розділу Політика

Сенат США провів перші успішні голосування щодо законопроєкту з допомогою для України

Верхня палата Конгресу США відхилила ініціативу республіканця Майка Лі, яка могла заблокувати швидке просування проєкту закону H.R.815 із зовнішньою допомогою, а також підтримала рішення завершити дебати по законопроєкту. Голосування відбулися в вівторок у Сенаті США. Про… Продовження…


Поле бою, зброя, захист міст та інфраструктури. Володимир Зеленський провів засідання Ставки ВГК

Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки ВГК. Про це він повідомив у Телеграмі, передає портал PromPolitInform. «Чергова Ставка. Пройшлися по основних питаннях: поле бою, зброя, захист міст, громад і критичної інфраструктури. Найперше – фронт. Була… Продовження…


Німеччина схвалила експорт озброєння: скільки виділили Україні

Україна отримає 74% виділених коштів від Німеччини та залишиться основною країною-отримувачем німецького експорту озброєнь. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство фінансів Німеччини, інформує портал PromPolitInform. Згідно з попередніми даними, у першому кварталі 2024 року було… Продовження…


Візит до Харкова делегації представників Данії, Естонії, Франції, Швеції та високопосадовців ООН

21 квітня до Харкова прибула міжнародна делегація послів Данії та Естонії, заступників дипломатичних місій Франції, Швеції та високопосадовців ООН. Про це у Telegram повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов, передає портал PromPolitInform. «Організація візиту потужної… Продовження…


Засідання Ради Україна – НАТО: Володимир Зеленський назвав нагальні потреби України

Українська армія потребує посилення, їй потрібні системи ППО Patriot, артилерійські снаряди, далекобійна зброя, авіація, і всі рішення щодо таких поставок мають ухвалюватися швидко. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву Президента України Володимира Зеленського під час засідання… Продовження…


США пояснили, чому не збиватимуть дрони над Україною, як в Ізраїлі

У Білому домі пояснили, чому США не будуть допомагати збивати дрони над Україною, як вони це зробили разом із союзниками під час атаки Ірану на Ізраїль. Про це, передає Укрінформ, сказав радник Білого дому Джон… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: