У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Укрзалізниця звинуватила Крюківський вагонзавод у завищенні цін

Промисловість 25.06.2018
Kontrakt_s_UZ_vipolnen_15a45086009a10

Крюківський вагонобудівний завод, зловживаючи своїм монопольним становищем, за останні два роки підвищив ціни на вагони для Укрзалізниці на 65 %. В Укрзалізниці таке стрімке зростання вартості продукції виробника вважають економічно не обґрунтованим. Інформує портал ПромПолітІнформ з посиланням на медіацентр «Магістраль ПАТ «Укрзалізниця».

Так, відповідно до договору, підписаного Укрзалізницею з Крюківським вагонобудівним заводом у липні 2016 р., вартість купейного пасажирського вагона спального типу моделі 61-779 становила понад 16,9 млн грн з ПДВ. За договором від квітня 2017 р. — понад 23,3 млн грн з ПДВ, а в травні 2018 р. цінова пропозиція вітчизняного виробника на цей вагон в онлайн-системі ProZorro становила 28 043 640 грн. «Таким чином, користуючись монопольним становищем, Крюківський вагонобудівний завод за останні два роки підвищив ціни на вагони на 65,4 % в національній валюті, а в доларовому еквіваленті — на 57 %», — констатують фахівці Укрзалізниці.

Крім того, ціни на вагони виробництва Крюківського вагонобудівного заводу в період з липня 2016-го до травня 2018 р. зростали вдвічі швидше, ніж ціни виробників промислової продукції. За даними Держстату, індекс цін на продукцію машинобудування за відповідний період зріс лише на 29,4 %, а загальний індекс цін виробників — на 42,2 %. Також за цей період курс долара зріс на 5,6 %, а інфляція в країні становила 27,2 %. Отже, таке суттєве підвищення вартості пасажирського вагона не має жодного економічного обґрунтування, резюмують фахівці Укрзалізниці.

Очевидно також, що Крюківський вагонобудівний завод пропонує свої вагони за ціною, значно вищою, ніж в інших виробників такої продукції. Наприклад, якщо у 2017 р. вартість вагона у вітчизняного виробника становила понад $ 1 млн 70 тис., то, приміром, Тверський вагонобудівний завод у 2017 р. продавав свої вагони РЖД за $ 825 тис., що на 30 % дешевше, ніж КВБЗ. Це також свідчить про суттєве завищення вартості продукції Крюківським вагонобудівним заводом.

Підтримка національного виробника та розвиток української економіки — безумовно, пріоритетне завдання для такої системоутворюючої компанії, як Укрзалізниця. Водночас вітчизняний виробник не повинен використовувати своє монопольне становище заради отримання надприбутків і має формувати економічно обґрунтовану ціну на свою продукцію, застерігають фахівці Укрзалізниці. Інакше в програші залишаються пасажири: через невиправдані апетити Крюківського вагонобудівного в парк Укрзалізниці надійде менше вагонів.

Інші матеріали розділу Промисловість

Володимир Зеленський: Цього місяця український ОПК виробить десять САУ «Богдана», далі – більше

Вже цього місяця наша промисловість уперше виробить десять самохідних артилерійських установок «Богдана», у травні й далі – ще більше. Про це, передає Укрінформ, глава держави повідомив у Телеграмі, інформує портал PromPolitInform. «Частка власного виробництва постійно зростає…. Продовження…


Виробників товарів оборонного призначення просять обмежити доступ до службової інформації

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості закликало виробників товарів оборонного призначення обмежити доступ до інформації, яка проходить за грифом «для службового використання». Про це повідомила пресслужба міністерства, передає портал PromPolitInform. «При підготовці листів, які містять… Продовження…


«Запоріжсталь» наростила випуск прокату на 89%

Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь» у січні-березні поточного року збільшив випуск прокату на 88,9% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 615,3 тис. тонн з 325,7 тис. тонн. Про це інформує Open4Business, повідомляє портал PromPolitInform…. Продовження…


Ринок нових комерційних автомобілів в Україні за рік збільшився на понад 30%

Впродовж березня 2024 року на українському ринку нових комерційних автомобілів (вантажні та спеціалізовані) було реалізовано 1056 авто. Про це повідомляє Укравтопром, інформує портал PromPolitInform. Це на 3% більше, ніж у попередньому місяці. При цьому у порівнянні… Продовження…


«Метінвест» об’єднав три свої гірничо-збагачувальні комбінати

У “Метінвесті” впроваджують нову модель роботи криворізьких видобувних підприємств. Із квітня 2024 року керувати Центральним, Інгулецьким і Північним ГЗК буде єдиний адміністративно-управлінський центр. Для цього створено гірничовидобувний департамент у структурі операційної дирекції групи, повідомили на сайті компанії, інформує… Продовження…


Дістанемо до будь-якого лігва ворога. Україна розпочала виробництво ракет з дальністю понад 640 км

Україна розгорнула виробництво ракет з дальністю понад 640 кілометрів. Про це, інформує «Ми – Україна»,  розповів міністр стратегічної промисловості України Олександр Камишин в інтерв’ю The Washington Post, повідомляє портал PromPolitInform. Окрім цього, наша держава почала розробляти… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: