У Києві
UA | RU
Prompolitinform

На Хмельницькій АЕС вдосконалюють систему фізичного захисту

Релізи компаній 06.07.2018
Khnpp_2013_-_2

На Хмельницькій АЕС реалізовується низка проектів із вдосконалення системи фізичного захисту за фінансової підтримки Регулюючого органу з радіаційної безпеки Швеції та органу з радіаційного захисту Норвегії. 4 липня цього року їхні представники, а також відповідні фахівці Міненерговугілля, Енергоатома та корпорації «ТСМ Груп», яка займається впровадженням та реалізацією цих проектів, відвідали Хмельницьку АЕС. Інформує портал ПромПолітІнформ з посиланням на прес-центр НАЕК «Енергоатом».

В рамках програми перебування учасники делегації зустрілися із керівництвом ХАЕС, представниками служби фізичного захисту атомної станції, ознайомилися із основними виробничо-технічними показниками підприємства, станом справ та подальшими планами щодо реалізації проектів із вдосконалення фізичного захисту.

Презентуючи роботу енергопідприємства, генеральний директор ВП Хмельницької АЕС Микола Панащенко наголосив, що АЕС працює безпечно та надійно. На сьогодні виконується значний обсяг робіт щодо забезпечення й обґрунтування можливості продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблока №1 ХАЕС з дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки, встановлених чинними нормами і правилами. «Перед нами стоїть завдання виконати усі заплановані заходи з модернізації, реконструкції, заміни обладнання, яке виробило проектний ресурс, на сучасне, що відповідає усім вимогам безпечної експлуатації атомного енергоблока. На сьогоднішній день вже виконано 60% відповідних робіт», – підкреслив керівник підприємства.

Серед основних проектів із вдосконалення системи фізичного захисту, які знаходяться в стадії реалізації: технічне переоснащення засобів контролю доступу фізичного захисту на першому енергоблоці ХАЕС та створення центрального пульта системи фізичного захисту. Заступник генерального директора з фізичного захисту та режиму ВП ХАЕС Олег Редзинець зазначив, що технічне переоснащення комплексу інженерно-технічних засобів системи фізичного захисту та створення центрального пульта ФЗ атомної станції дозволить мінімізувати вплив людського фактора на забезпечення фізичного захисту об’єкта, виконати відповідні вимоги зміненого законодавства, інтегрувати всі інженерно-технічні засоби в єдиний комплекс з центральним управлінням.

Впровадження проекту щодо технічного переоснащення засобів контролю розпочато в 2015 році, вартість якого складає 58 мільйонів гривень. Значний вклад, а це 22,3 % від загальної вартості вніс Шведський регулюючий орган з радіаційної безпеки. Нині здійснюється монтаж відповідного обладнання, загальний стан готовності оцінюється в 70-75%.

Вартість наступного проекту із спорудження центрального пульта системи фізичного складає 45 млн. грн. із яких 35 млн. грн. – обладнання. Будівельно-монтажні роботи вже завершено, на черзі – оздоблення.

Під час візиту фахівці з ядерної та радіаційної безпеки побували на будівельному майданчику центрального пульта фізичного захисту, пункті контролю доступу, оглянули місця монтажу обладнання поставленого за контрактом. Підсумовуючи результати візиту іноземні гості зазначили, що задоволені отриманим результатом та готові і надалі продовжувати співпрацю.

Інші матеріали розділу Релізи компаній

На Українській енергетичній біржі у лютому реалізували 104,506 мільйона кубометрів газу

На майданчику Української енергетичної біржі (УЕБ) у лютому 2024 року реалізували 104,506 млн кубометрів природного газу на різних сегментах ринку. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомляє пресслужба УЕБ. «Загалом реалізовано 104,29 млн куб. м природного… Продовження…


Кулі від «Каметсталі». Меткомбінат збільшив виробництво найбільш затребуваної та ефективної продукції

Меткомбінат «Каметсталь» освоїв виробництво куль великого діаметра технологічною лінією №1 кулепрокатної дільниці. Підприємство нарощує виробництво найбільш затребуваної та ефективної продукції. Про це йдеться у пресрелізі комбінату, повідомляє портал PromPolitInform. Прокатники «Каметсталі» майже рік тому почали виробляти… Продовження…


Horizon Capital оголосила про інвестицію в українську компанію Viseven

Новий фонд компанії Horizon Capital – Growth Fund IV, який сягнув $328 мільйонів на останньому закритті в грудні 2023 року, інвестував в українську компанію Viseven, що надає послуги галузям фармацевтики та медико-біологічних наук. Про це стало… Продовження…


Метінвест налагодив виробництво 25 видів нової продукції

Українські підприємства Групи Метінвест цьогоріч розпочали виробництво 25 нових видів продукції, включно з комбінатом «Запоріжсталь», який випустив 14 нових продуктів. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомляє пресслужба компанії. Таким чином, зазначається у пресрелізі, вдалося… Продовження…


Від реалізації активів банків у Прозорро.Продажі Фонд гарантування вкладів залучив ₴4,8 мільярда

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, від реалізації активів банків-банкрутів в системі Прозорро.Продажі у 2023 році, залучив понад 4,8 млрд грн. Як інформує портал PromPolitInform, про це повідомляє пресслужба Фонду гарантування. «Протягом 2023 року в державній… Продовження…


Меткомбінат «Каметсталь» першим в Україні освоїв виробництво шахтної стійки на трубозаготівельному стані

Металургійний комбінат «Каметсталь» освоїв виробництво сортового фасонного профілю СВП-27 на трубозаготівельному стані. Підприємство першим в Україні почало виготовляти відповідну продукцію таким способом. Про це йдеться у пресрелізі комбінату, повідомляє портал PromPolitInform. «Профіль СВП-27, або так звана… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: