У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Комітет з питань бюджету підбив підсумки роботи за восьму сесію ВР восьмого скликання

Законодавство 18.07.2018
ЗАКОНОДАВСТВО_Комітет_з_питань_бюджету_підбив_підсумки_8_сесії_8_скликання_02

Комітет з питань бюджету підбив підсумки роботи за восьму сесію Верховної Ради України восьмого скликання. Інформує портал ПромПолітІнформ з посиланням на веб-портал ВР.

Протягом восьмої сесії відбулося 19 засідань Комітету, на яких розглянуто 682 питання.

Станом на 10 липня на розгляд до Комітету надійшли 69 законопроектів, за якими Комітет визначено головним, і 605 законопроектів для надання висновків щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини, а також 85 проектів постанов.

У числі законопроектів, за якими Комітет визначено головним, 26 законопроектів – про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», 35 законопроектів – про внесення змін до Бюджетного кодексу, 2 – законопроекти з інших питань та 6 проектів постанов з інших питань.

Упродовж роботи сесії Комітетом розглянуто 10 законопроектів, за якими Комітет визначений головним, і підготовлено відповідні висновки для розгляду таких законопроектів Верховною Радою.

Упродовж восьмої сесії Комітет плідно співпрацював з Рахунковою палатою, використовуючи її матеріали, висновки та інформаційні листи при проведенні оцінки показників державного та місцевих бюджетів на стадії їх формування та виконання. Комітетом направлено відповідні звернення до Кабінету Міністрів, міністерств, інших органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо вжиття заходів з усунення виявлених Рахунковою палатою недоліків і порушень.

За результатами проведених Комітетом у 2017 році заходів повторного конкурсу на зайняття посад членів Рахункової палати Верховна Рада 15 березня 2018 року призначила новий склад Рахункової палати, який було представлено на засіданні Комітету 21 березня п.р.

Комітетом здійснено експертизу 549 законопроектів щодо їх впливу на показники бюджетів та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини, за наслідками чого надано відповідні висновки профільним комітетам Верховної Ради. При цьому до 39 законопроектів надано пропозиції з приведення їх у відповідність до бюджетного законодавства.

Протягом лютого-липня п.р. у Комітеті опрацьовано звернення головних розпорядників коштів державного бюджету щодо передачі бюджетних призначень та перерозподілу видатків державного бюджету, за наслідками чого Комітетом погоджено 31 відповідне рішення Уряду.

Протягом восьмої сесії Комітет провів 4 виїзні засідання, заслухавши та обговоривши актуальні питання забезпечення соціально-економічного розвитку в умовах бюджетної децентралізації у містах Тернопіль (16.03.2018 р.), Житомир (23.03.2018 р.), Вінниця (20.04.2018 р.) та Луцьк (08.06.2018 р.). За наслідками вивчених проблем і здійснених заходів Комітет щоразу звертався до Кабінету Міністрів з рекомендаціями розглянути можливості щодо врегулювання порушених відповідними облдержадміністраціями проблемних питань щодо бюджетного забезпечення повноважень місцевих органів влади та розвитку регіону і вдосконалення бюджетного законодавства за наданими пропозиціями.

У Комітеті за час роботи восьмої сесії опрацьовано 2110 звернень, листів, пропозицій, висновків та іншої кореспонденції.

Інші матеріали розділу Законодавство

У Міноборони назвали зміни до законопроєкту про мобілізацію

У Міністерстві оборони України вчора, 27 березня, назвали шість головних нововведень, які передбачає запропонований проєкт закону про мобілізацію та військовий вишкіл. Про це розповіли у пресслужбі Міноборони, передає портал PromPolitInform. Так, законопроєкт №10449 про мобілізацію… Продовження…


З квітня в Україні виростуть штрафи для роботодавців: за що каратимуть суворіше

Вже з 1 квітня мінімальна заробітна плата в Україні зросте до 8000 грн. А оскільки саме до цього показника прив’язано розміри штрафних санкцій, зокрема й тих, що застосовують до роботодавців, важливо знати, про які суми йтиметься. Про них, інформує «Факти та коментарі», розповіли спеціалісти Східного… Продовження…


Протягом 9 місяців обмежено придатні повинні повторно пройти медогляд. ВР ухвалила відповідний закон

Верховна Рада України схвалила законопроєкт № 10313, згідно з яким усі чоловіки, яких раніше визнали обмежено придатними, мають повторно пройти медичний огляд для визначення придатності до військової служби. Про це повідомила «Судово-юридична газета» з посиланням на картку законопроєкту № 10313 на сайті парламенту,… Продовження…


Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроєкт про пільги військовим

Парламент 21 березня прийняв законопроєкт №10313 щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист. Про це повідомив у Telegram народний депутат Ярослав Железняк (“Голос”), інформує портал PromPolitInform. Законопроєкт підтримали в цілому 296 депутатів. Железняк зазначив, що профільний комітет значно… Продовження…


Верховна Рада підтримала реформу фінансування вищої освіти. Які зміни чекають на студентів

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проєкт закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування здобуття вищої освіти та надання державної цільової підтримки її здобувачам». Він запроваджує зокрема гнучку систему державного співфінансування вищої… Продовження…


Законопроєкт про мобілізацію: у ВР планують зарахувати військовослужбовцям до вислуги років час перебування на фронті у потрійному розмірі

Військовослужбовцям, які стали на захист України після 24 лютого 2022 року, потроять час перебування на фронті при зарахуванні вислуги років. Відповідну поправку до законопроекту про мобілізацію підтримав Комітет ВР з питань національної безпеки, оборони та… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: