У Києві
UA | RU
Prompolitinform

“Центренерго” оцінили в 6 мільярдів

Приватизація 04.10.2018
col_650x410

Кабінет міністрів України схвалив стартову ціну продажу 78,3% акцій енергогенеруючої компанії ПАТ «Центренерго» в 5,98 млрд гривень.

Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час урядового засідання в середу, передає ПромПолітІнформ.

«Прийняти розпорядження, пункт 5.11, доручивши Фонду держмайна України доопрацювати його в триденний термін, згідно з регламентом, з Міністерством фінансів, Мінекономрозвитку і Міністерством юстиції», – сказав Гройсман.

Серед вимог до потенційного покупця – своєчасна оплата податків і зборів та виплата заробітної плати, формування запасів палива для повноцінної роботи ТЕС, підтримка працездатності обладнання.

Крім того – заходи для можливої роботи товариства в Європейській мережі системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E).

Раніше радник з приватизації ПАТ «Центренерго» Ernst & Young z Corporate Finance sp.k (польський підрозділ EY) пропонував встановити стартову ціну 78,3% акцій енергогенеруючої компанії на рівні 225,5 млн доларів (5,984 млрд гривень).

«Центренерго» в 2017 році збільшило чистий прибуток в 4,9 рази в порівнянні з 2016 роком – до 1,9 млрд гривень, чистий дохід – на 2,1%, до 10,9 млрд гривень, валовий прибуток – на 19,3 %, до 2,5 млрд гривень.

«Центренерго» в 2017 році знизило виробництво електроенергії на 36,2% (3,5 млрд кВт на годину) в порівнянні з 2016 роком – до 6,2 млрд кВт на годину. Вироблення Вуглегірської ТЕС склало 4,1 млрд кВт на годину (-15,3% до 2016-го), Зміївської ТЕС – 1,3 млрд кВт на годину (-42%), Трипільської ТЕС – 829,29 млн кВт на годину ( -69,3%).

Відпуск електроенергії «Центренерго» в 2017 році впав на 36,5% (3,2 млрд кВт на годину) в порівнянні з 2016 роком – до 5,6 млрд кВт на годину.

Настільки значне зниження виробництва ЗмТЕС і ТпТЕС пов’язано з дефіцитом вугілля антрацитної групи, видобуток яких в країні здійснюється на окупованих територіях Донбасу.

Фінансовий план «Центренерго» на 2018 рік передбачає виробництво електроенергії ТЕС компанії в обсязі 9,3 млрд кВт на годину, що майже в 1,5 рази більше вироблення за 2017-й. Очікувана структура виробництва блоками “Центренерго” в 2018-му: Вуглегірська ТЕС – 54%, Зміївська ТЕС – 25%, Трипільська ТЕС – 21%.

«Центренерго»експлуатує 23 блоку (18 – пиловугільні і 5 – газомазутні) на Вуглегірської, Зміївської та Трипільської ТЕС сумарною встановленою потужністю 7690 МВт. Державі належить 78,3% акцій товариства.

Інші матеріали розділу Приватизація

Україна оголосила про «велику приватизацію»: які підприємства продадуть

Щоб залучити якомога більше грошей до бюджету, уряд України планує відновити «велику приватизацію» у 2024 році. Приватним інвесторам віддадуть багато об’єктів. Про це, інформує PaySpaceMagazine, розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль на щорічній пресконференції, повідомляє портал PromPolitInform. За… Продовження…


Власник «Великої кишені» і «Велмарту» Роман Лунін придбав Київський протезний завод за 165 млн грн

На аукціоні з приватизації Київського протезного заводу перемогла зі ставкою 165 млн гривень компанія ТОВ «Реал Славутич 1», яка входить у Retail Group Романа Луніна Переможцем аукціону з продажу єдиного майнового комплексу «Київське експериментальне протезно-ортопедичне… Продовження…


Фонд держмайна вп’яте виставив на продаж Білгород-Дністровський порт

Фонд державного майна знову виставив на приватизацію єдиний майновий комплекс держпідприємства «Білгород-Дністровський морський торговельний порт». Аукціон з приватизації порту призначено на 21 березня, стартова ціна активу становить 183,95 млн грн. Про це повідомляє Цензор.Нет з… Продовження…


Найбільший об’єкт приватизації Миколаєва виставили на продаж

Фонд держмайна виставив на продаж дослідний завод Інституту імпульсних процесів і технологій Національної академії наук України – найбільший об’єкт приватизації у місті Миколаєві. Про це повідомила пресслужба Фонду, інформує портал PromPolitInform. Торги заплановані на 4 березня, стартова ціна –… Продовження…


Кабінет міністрів заборонив приватизацію держмайна на ТОТ

Кабмін заборонив приватизацію державного і комунального майна на територіях активних бойових дій на період воєнного часу. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабміну сьогодні, 22 грудня. Як інформує портал PromPolitInform, про це повідомили у Мінреінтеграції…. Продовження…


«Prozorro.Продажі» за час воєнного стану допомогла заробити бюджетам понад 20 млрд

Понад 20 млрд гривень допомогла заробити до бюджетів різних рівнів державна електронна торгова система Прозорро.Продажі від початку воєнного стану.  Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, інформує портал PromPolitInform. «Ці кошти надійшли за результатами понад 28,3 тис. успішних онлайн-аукціонів,… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: