У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Google розповів як українці роблять онлайн-покупки

Аналітика 23.11.2018
Shopping cart isolated on the computer keyboard. Online shopping concept

Компанія Google Україна представила результати дослідження поведінки українських споживачів, які використовують інтернет як канал пошуку інформації перед покупкою, передає портал ПромПолітІнформ з посиланням на дослідження, проведене Google Україна.

Отримана інформація дає уявлення про вплив різних онлайн і оффлайн факторів на процес пошуку інформації про продукт і прийняття споживачем рішення про покупку товару, а також зростаючу роль мобільних пристроїв. Дослідження проводилося на прикладі таких популярних категорій, як телевізори і ноутбуки.

Гугл_про_Онлай_покупки_українців_01

В цілому, дослідження показало, що ключовим фактором популярності смартфона для пошуку інформації про товар є зручність і можливість використовувати його в будь-якому місці і в будь-який час – так відповіло більше 70% респондентів. Але хоча смартфон часто використовується для пошуку інформації, його ще досить рідко використовують для самої покупки. Понад 70% опитаних вважають, що для онлайн-покупок все ж зручніше використовувати інші пристрої.

Мобільні пристрої особливо популярні серед молоді – так, 47% респондентів у віці 16-24 років використовували для пошуку тільки мобільні пристрої (в порівнянні з 37% для всіх вікових категорій). Важливість мобільного пристрою також демонструє той факт, що 38% покупців використовували смартфон під час візиту в магазин, щоб знайти додаткову інформацію про продукт – в основному, для порівняння цін. Смартфон для пошуку інформації про товар українці найчастіше використовують вдома – 84%, і більше половини з них (51%) в ліжку перед сном.

Гугл_про_Онлай_покупки_українців_02

У категорії телевізорів, 50% покупок було скоєно протягом тижня після прийняття рішення про придбання нового ТВ. Зазвичай покупці телевізорів розглядають кілька брендів перед покупкою, а основною причиною для придбання нового телевізора є бажання «оновити» свої враження від перегляду, а саме – отримати більший екран і більш складні функції (наприклад, Smart TV).

50% покупців телевізорів починали покупку товару з онлайн-пошуку в Google – це найпопулярніший джерело першої інформації про товар. На 2-му місці – консультації безпосередньо в магазині і інформація з сайтів порівняння цін, їх відзначили по 48% опитаних. На 3-му місці з часткою 44% – сайт виробника телевізора або магазину.

Гугл_про_Онлай_покупки_українців_03

56% покупок телевізорів було скоєно онлайн. Тим не менш, багато з тих, хто зробив покупку оффлайн, використовували Інтернет для пошуку інформації – 35% це ROPO-покупці. Основним бар’єром, що перешкоджає покупці через Інтернет, 49% опитаних назвали відсутність можливості особисто протестувати телевізор.

Для більшості покупців вибір ноутбука є осмисленим і раціональним рішенням. Так, для 38% покупців процес вибору ноутбука займає більше місяця, для 22% – від тижня до 30 днів, 21% – від декількох днів до тижня, і тільки для 19% – покупка ноутбука була спонтанним рішенням, прийнятим безпосередньо в день покупки.

Гугл_про_Онлай_покупки_українців_04

Найбільш затребуваними джерелами інформації про ноутбуках є сайти порівняння цін (51%), пошукові системи (50%), сайти магазинів і виробників (48%). Трохи більше половини покупок ноутбуків (55%) припадає на онлайн. А частка тих, хто шукав інформацію онлайн і зробив покупку оффлайн, склала 36%. Використовували смартфон під час візиту в магазин, щоб знайти додаткову інформацію про ноутбуці, 53% респондентів, в основному, для читання відгуків, і щоб дізнатися детальніші технічні характеристики.

Дослідження було проведено компанією IPSOS на замовлення компанії Google в травні-червні 2018 року, шляхом онлайн-опитування, вибірка – 1200 осіб.

Інші матеріали розділу Аналітика

Розвідка Естонії про ситуацію на фронті: окупанти зазнають великих втрат у боях за Часів Яр

Розвідувальний центр Сил оборони Естонії констатує, що ситуація на фронті в Україні залишається складною: окупаційні війська РФ мають певні успіхи, хоча й зазнають значних втрат, тоді як ЗСУ відчувають брак боєприпасів. Як інформує портал PromPolitInform,… Продовження…


Половина французької молоді готова воювати в Україні, щоб захистити Францію – опитування

У Франції провели опитування, яке свідчить про те, що 51% молоді країни готові брати до рук зброю та воювати в Україні, якщо це буде потрібно для захисту інтересів їхньої держави. Це випливає з результатів опитування,… Продовження…


Росіяни посилюють «пропаганду страху»: поширюють нові фейки про «підготовку здачі Харкова»

Росіяни, завдаючи терористичних ударів по Харкову, водночас посилюють «пропаганду страху» та спроби інформаційного впливу на цивільних мешканців міста. Як передає портал PromPolitInform, про це йдеться у повідомленні Центру протидії дезінформації. Пропагандистські ресурси рф продовжують інформаційну кампанію… Продовження…


Опитування показало, скільки українців довірили б владу військовим

45% українців готові після закінчення війни підтримати політсилу, що складалася б з військових. Як повідомляє UA.NEWS, про це свідчить опитування соціологічної служби Центру Разумкова, яке проводилось 21 – 27 березня, передає портал PromPolitInform. Згідно з результатами опитування,… Продовження…


У ЦПД розповіли деталі спецоперації Росії «Майдан-3»

Наразі Росія проводить інформаційну кампанію, що складається з низки тез, а саме: відсутність виборів в Україні, дискредитація головнокомандувача Збройних Сил України, а також мир за будь-яку ціну. Про це, повідомляє Ліга.net, розповів керівник Центру протидії… Продовження…


У Польщі поступово зростає підтримка участі польських військ у війні в Україні – ЗМІ

У польському суспільстві поступово починає зростати підтримка ідеї щодо можливої участі польських військ у війні в Україні. Про це, передає Укрінформ,  повідомляє польське видання RMF24, звертаючи увагу на останнє соцопитування центру United Surveys «Яку допомогу Польща… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: