У Києві USD 0.42 EUR 28.15
UA | RU
Промполітінформ

Київ підписав меморандум про залучення кредитів на ремонт тепломереж на $ 100 млн

Енергетика 31.12.2018
585f984-teploseti-kieva

КМДА та Київтеплоенерго підписали Меморандум з ЄБРР, Міжнародною фінансовою корпорацією, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) щодо співробітництва у модернізації теплоенергетичного комплексу столиці.

Про це повідомляє прес-служба КМДА, передає ПромПолітІнформ.

«Київ закладає фундамент міжнародного співробітництва в модернізації та розвитку теплоенергетичного комплексу міста. Ми формуємо план перетворення Київтеплоенерго на компанію європейського рівня, яка надаватиме послуги високої якості», – відзначив мер Києва Віталій Кличко.

За його словами, головною метою співпраці є створення нової концепції роботи Київтеплоенерго та чіткий план її реалізації за підтримки міжнародних партнерів.

Мер нагадав, що у квітні цього року місто завершило 17-річну угоду з ПАТ «Київенерго». Столиця здійснила безпрецедентний крок – вперше в Україні повернула під контроль громади теплоенергетичний комплекс міста. Це найбільші в Україні теплоелектроцентралі – ТЕЦ5 та ТЕЦ6, майже 200 котелень, 2,6 тис. км мереж, сміттєспалювальний завод «Енергія».

Десятки років у модернізацію комплексу не вкладали належних коштів, його технічний стан можна назвати критичним, адже мережі зношені майже на 80%.

Кличко підкреслив, що мета меморандуму, який підписали, – перетворення Київтеплоенерго на потужну, орієнтовану на потреби споживача компанію з чітко визначеною стратегією, що включає залучення новітніх технологій та підвищення енергоефективності. Зі свого боку, як він зазначив, місто готове до подолання тих ризиків та перешкод, що сьогодні можуть виникнути, враховуючи недосконалість чинного законодавства, складну ситуацію у сфері теплоенергетики країни.

У рамках меморандуму планують напрацювати проміжний фінансовий пакет. Йдеться про інвестиції в 100 млн дол. у першочергові роботи з модернізації. Ці кошти будуть спрямовані на реконструкцію, заміну та оновлення інфраструктури.

«Безумовно, ми націлені на більш масштабні та комплексні зміни, які стосуватимуться технічного переоснащення, удосконалення системи управління одного з найбільших теплоенергетичних комплексів у Європі», – підкреслив Кличко.

Він подякував партнерам Києва за їхню допомогу та розуміння ситуації.

У свою чергу, директор офісу економічного зростання USAID Фархад Гауссі зазначив, що США активно підтримують створення належного рівня енергобезпеки Києва.

«Ми активно співпрацюємо з українською столицею. Для міста буде дуже непросто здійснити модернізацію теплоенергетичного комплексу. Але завдяки команді, що ви зібрали, нам вдасться трансформувати теплоенергетичний комплекс Києва. Сьогоднішня подія – це тільки перший крок, у нас дуже багато роботи попереду», – відзначив він.

Інші матеріали розділу Енергетика

Частка Укргідроенерго у виробництві електроенергії у 2018 році сягнула 10,5%

ПрАТ «Укргідроенерго» за підсумками 2018 року сягнуло частки 10,5 % у загальному балансі виробництва електроенергії України, повідомляє прес-служба компанії. «За підсумками минулого року компанія досягла частки в 10,5 % у загальному балансі виробництва електроенергії в ОЕС України…. Продовження…


На «теплі кредити» у регіонах вже виділили 100 млн грн

Більше 100 млн грн вже виділено на місцеві програми здешевлення «теплих кредитів» у 2019 році, повідомили у прес-службі Держенергоефективності. «Місцевими органами влади виділено 106 млн грн на реалізацію майже 60 місцевих програм здешевлення “теплих кредитів”… Продовження…


Україна за рік збільшила потужності відновлюваної електроенергетики в 1,5 рази

На початок 2019 року в Україні працює 2240 МВт потужностей об’єктів відновлюваної електроенергетики, що у 1,5 рази більше, ніж на кінець 2017 року (близько 1500 МВт), повідомляє прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України…. Продовження…


На підтримку Фонду енергоефективності ЄС виділяє 54 мільйони євро

На підтримку роботи Фонду енергоефективності Європейський Союз надає другий транш фінансової допомоги у розмірі 54 млн євро. Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону, передає ПромПолітІнформ. «Європейський Союз надає другий транш фінансової допомоги у розмірі 54 млн євро… Продовження…


КМДА готує до підписання меморандум з розвитку теплоенергетичного комплексу Києва

Київська міська державна адміністрація разом з міжнародними партнерами готує до підписання у середині грудня меморандум щодо розвитку теплоенергетичного комплексу Києва. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час зустрічі з представниками відповідних міжнародних організацій,… Продовження…


В Україні оптова ціна електрики може вирости на 15%

Врахування інтересів усіх енергогенеруючих компаній, що подали проекти тарифів на 2019 рік, може призвести до подорожчання оптово-ринкової ціни (ОРЦ) на електроенергію на 15%. Про це написала у Facebook голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2019
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: