У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Платіжний баланс зведено з профіцитом у 1,1 млрд доларів

Фінанси 02.01.2019
ee6ac63a

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в листопаді порівняно з жовтнем звузився до 299 млн дол. США завдяки високому врожаю кукурудзи поточного року, так і сповільненню зростання імпорту на тлі покращення девальваційних очікувань населення.

Про це повідомляє прес-служба НБУ, передає ПромПолітІнформ.

У цілому за 11 місяців дефіцит поточного рахунку становив 4,4 млрд дол. США порівняно з 1,7 млрд дол. США у відповідному періоді минулого року.

Попри певне сповільнення – в листопаді тривало зростання експорту товарів (на 6,2% у річному вимірі до 4,1 млрд дол. США) насамперед завдяки рекордному врожаю кукурудзи.

Фізичні обсяги поставок за кордон зернових культур у листопаді сягнули історичного максимуму (5,3 млн т), а їх вартісні обсяги зросли в 1,6 раза у річному вимірі завдяки збереженню високих світових цін. Окрім того, продовжували поліпшуватися показники експорту інших продовольчих товарів: жирів та олії, м’яса. Зростання обсягів експорту продовольчих товарів прискорилося до 27,2% у річному вимірі, сягнувши історичного рекорду (2,1 млрд дол. США) та забезпечивши більше половини усього експорту товарів.

Водночас динаміка експорту металургійної продукції продовжила погіршуватися через менш сприятливу цінову кон’юнктуру, ремонтні роботи на окремих підприємствах та ускладнену логістику в Азовському морі. Проведення планових ремонтів на окремих підприємствах хімічної промисловості також призвело до зниження експорту її продукції.

У цілому за січень – листопад експорт товарів зріс на 10% порівняно з аналогічним періодом минулого року до 39,5 млрд дол. США.

Зростання імпорту товарів у листопаді істотно уповільнилося (до 12,7% у річному вимірі до 5,6 млрд дол. США), насамперед за рахунок неенергетичного імпорту.

Певне послаблення споживчого попиту на імпорт на тлі сприятливої ситуації на валютному ринку зумовили сповільнення темпів зростання обсягів імпорту окремих споживчих товарів.

Зростання енергетичного імпорту в листопаді також уповільнилося, переважно за рахунок вугілля. Однак вартісні обсяги закупівель інших енергоносіїв – нафопродуктів та природного газу – залишалися високими.

У цілому за січень – листопад імпорт товарів зріс на 15,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року до 51,3 млрд дол. США.

Приплив капіталу за фінансовим рахунком у листопаді становив 1,6 млрд дол. США та був забезпечений насамперед державним сектором завдяки надходженню коштів від розміщення урядом облігацій зовнішньої державної позики.

Чистий приплив прямих іноземних інвестицій у листопаді збільшився до 301 млн дол. США, 85% з яких були спрямовані до реального сектору. За 11 місяців цього року чистий приплив прямих іноземних інвестицій становив 2 млрд дол. США, 21% із яких – операції банківського сектору з переоформлення боргу в статутний капітал.

У цілому за січень – листопад 2018 року чистий приплив капіталу за фінансовим рахунком становив 5,5 млрд дол. США та був значно вищим, ніж в аналогічному періоді 2017 року (4,2 млрд дол. США).

У результаті платіжний баланс у листопаді було зведено з профіцитом на рівні 1,3 млрд дол. США. Як наслідок, міжнародні резерви на кінець місяця збільшилися до 17,7 млрд дол. США, що забезпечувало фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 3,0 місяців. Водночас упродовж грудня завдяки купівлі Національним банком валюти на міжбанківському валютному ринку та надходженню фінансування від Міжнародного валютного фонду, Європейського Союзу та Світового банку міжнародні резерви збільшилися до рекордного за п’ять років рівня в 20,7 млрд дол США (станом на 27.12.2018), або 3,5 місяців майбутнього імпорту.

Платіжний баланс за січень – листопад зведено з профіцитом в 1,1 млрд дол. США.

Інші матеріали розділу Фінанси

Україна витратила $4 млрд з бюджету на зброю через брак обіцяної допомоги від партнерів – Марченко

Через затримку партнерів з допомогою Україні довелось витратити 4 млрд доларів на закупівлю озброєння. Це має негативні наслідки для бюджету. Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко, інформує портал PromPolitInform. За його словами, на початку 2024 року… Продовження…


АРМА отримало понад 112 мільйонів гривень доходу від військових облігацій

Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) отримало 112 млн грн у вигляді доходу від військових облігацій. Про це повідомила голова установи Олена Дума в Telegram, передає портал PromPolitInform. «Маємо понад 112 млн грн… Продовження…


Власники українських єврооблігацій обрали радників з реструктуризації боргу

Група власників українських єврооблігацій обрала компанію PJT Partners Inc своїм фінансовим консультантом напередодні потенційної реструктуризації боргових зобовʼязань. Про це, пише delo.ua, повідомляє Bloomberg, передає портал PromPolitInform. Зазначається, що власники облігацій — велика група, до якої входять… Продовження…


ДТЕК інвестує у розподілену генерацію для збільшення стійкості енергосистеми, – Максим Тімченко

ДТЕК розвиває розподілену генерацію в Україні для збільшення стійкості енергетичної системи до обстрілів. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв’ю генерального директора ДТЕК Максима Тімченка, інформує портал PromPolitInform. «Ми зараз – найбільший інвестор у розподілену генерацію. Це… Продовження…


Швейцарія на відбудову України планує виділити €5 млрд

Федеральний уряд Швейцарії планує виділити 5 мільярдів швейцарських франків (5 мільярдів євро) на відбудову України до 2036 року. Загалом, за оцінками Світового банку, на відновлення України потрібно 448 мільярдів євро. Про це, інформує Hromadske.ua, йдеться на… Продовження…


Міжнародні партнери України виділили понад $700 мільйонів на гуманітарне розмінування

Міжнародні партнери України виділили понад 700 мільйонів доларів на гуманітарне розмінування. Про це повідомило Мінреінтеграції, інформує портал PromPolitInform. «Ці кошти передбачені на проєкти в гуманітарному розмінуванні України на 2022-2027 роки. Про це повідомляє Урядовий портал…. Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: