У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Реформа виконавчої служби і роль в ній приватних виконавців

ЗаконодавствоНовини 28.08.2015
img_top7887

Приватні виконавці зможуть істотно підвищити ефективність виконавчого провадження. У приватних виконавців не буде якихось додаткових повноважень або методів роботи.

Вони будуть працювати за тими ж принципами, що і державні. При цьому вони зможуть самостійно фінансувати свою діяльність, оплачувати офіс і помічників. Таким чином ми побудуємо розгалужену мережу приватних фахівців, які будуть працювати паралельно зі своїми державними колегами, яких зараз не вистачає.

Якщо хтось із представників цієї професії ризикне діяти незаконними методами, з ними будуть розбиратися правоохоронні органи.

Реформа ДВС і процесу виконання судових рішень є однією з найбільш пріоритетних, адже в Україні кількість виконаних рішень ледь перевищує 20%. Наприклад, з 6 500 000 виконавчих документів в минулому році виконано лише 1 300 000. В європейських країнах ці показники сягають 80%.

Вже зроблено багато кроків в напрямку реформ виконавчої системи. Серед них – запуск Системи електронних торгів арештованим майном (сетами). Статистика говорить про високу ефективність цього проекту. В середньому вартість лотів збільшується на 12%. Збільшуються надходження до держбюджету, у виграші і власники майна, отримують більше і можуть погасити свої борги.

Крім того, з 1 травня в Києві, Сумській області та у відділі примусового виконання рішень департаменту ДВС Мін’юсту стартував пілотний проект, яким вводиться автоматична система розподілу виконавчих проваджень, а співробітники будуть отримувати винагороду за якісне проведення роботи.

Основною метою є – підвищення мотивації державним виконавцям. Боротися з корупцією можна тільки мотивуючи виконавців справедливою винагородою, яку вони зможуть отримати прозоро за результатами своєї роботи. Винагорода складе 2,5% від стягненої суми, якщо ця сума не перевищує 1 млн грн. 20 мінімальних розмірів зарплат (24 тис грн), якщо сума перевищує 1 млн грн. І 50 мінімальних зарплат (60 тис. Грн), якщо особа стягнуло понад 100 млн грн.

Приватні виконавці зможуть підвищити якість виконавчого провадження, однак відбудеться це не відразу після прийняття Закону «Про державну виконавчу службу і приватних виконавців» і змін до Закону «Про виконавче провадження», які були розроблені спільно з юридичною спільнотою та вже готові до прийняття у Верховній Раді.

Для прикладу можна взяти приватний нотаріат, який з’явився на початку 90-х. Їм знадобилося 20 років, щоб налагодити ефективну систему. Не слід очікувати, що відразу після прийняття законів з’явиться армія приватних виконавців. На першому етапі це не буде масовий процес, адже фахівців треба навчити, створити робочі місця для них, визначитися з округами. Крім того, після прийняття законів потрібно буде розробити чимало підзаконних актів.

При цьому, слід сподіватися, що показники реалізації виконавчих проваджень покращаться насамперед завдяки спрощенню та підвищенню ефективності процедури виконання. Також цього допоможе створення реєстру боржників.

З моменту відкриття виконавчого провадження інформація про боржника повинна відразу потрапляти до реєстру. Вона буде публічна, крім даних про походження боргу. При цьому, майно тих, хто знаходиться в цьому списку, не зможе бути відчуженим без згоди виконавця.
Раніше тема приватних виконавців була табу в Міністерстві юстиції, а сьогодні вже вдалося вийти на компромісне рішення щодо законопроектів, які забезпечать роботу приватних виконавців.

Начальник Святошинського районного управління юстиції у м. Києві Федір Бендюженко,
Начальник відділу ДВС Святошинського РУЮ у Києві Дмитро Гумуржі

Інші матеріали розділу ЗаконодавствоНовини

Володимир Зеленський провів нараду щодо ситуації у Дніпропетровській області

Увечері у п’ятницю, 19 квітня, відбулася нарада щодо ситуації у Дніпропетровській області. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у Телеграм-каналі, передає портал PromPolitInform. Зеленський заявив, що заслухали доповіді щодо об’єктів критичної інфраструктури, будівництва захисних споруд,… Продовження…


Канцлер Німеччини: Україна може отримати шість зенітно-ракетних комплексів Patriot від країн-партнерів

Україна від партнерів по Північноатлантичному альянсу може отримати шість зенітних ракетних комплексів Patriot. Про це, пише Рубрика, посилаючись на сайт Європейської комісії заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, повідомляє портал PromPolitInform. «Ми вже надали дві системи, тепер ми поставили… Продовження…


Німецький виробник Quantum-Systems відкриє ще один завод з виробництва БПЛА в Україні

18 квітня під час офіційного візиту в Україну віце-канцлер і федеральний міністр Німеччини з питань економіки та кліматичних питань Роберт Хабек разом з міністром стратегічного розвитку України Олександром Камишіним відкрили новий завод з виробництва безпілотників… Продовження…


Британія виділила Україні понад $180 млн на зміцнення енергосистеми

Велика Британія виділила майже 150 млн фунтів стерлінгів (понад 180 млн доларів) на зміцнення енергетичного сектору України. Про це заявив постійний представник Великої Британії при ОБСЄ Ніл Голланд, повідомляє пресслужба уряду Британії, інформує портал PromPolitInform. “Велика Британія активізує… Продовження…


70 000 літрів пального передала мережа ОККО для генераторів на критичній інфраструктурі Харківщини, – Юлія Свириденко

70 тисяч літрів пального для роботи генераторів на об’єктах критичної інфраструктури Харкова та Харківської області передала місцевій обласній військовій адміністрації мережа ОККО. Про це повідомила на своїй сторінці у Фейсбук перша віцепрем’єр-міністр України Юлія Свириденко, передає портал… Продовження…


Вперше в історії. Данія закупить озброєння для ЗСУ у українських виробників

Данія стала першою країною, яка власним коштом закупить озброєння та військову техніку для ЗСУ у українських виробників. Про це повідомили у Міністерстві стратегічних галузей промисловості, інформує портал PromPolitInform. Там зазначили, що це «перше і поки… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: