У Києві
UA | RU
Prompolitinform

В Україні вартість посівної кампанії зросла на 34%

НовиниПрогнози 22.03.2016
В Україні вартість весняної посівної кампанії в поточному році складе 90,1 млрд грн, що на 34% більше торішніх показників, – прогнозують в асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ).
Як повідомила прес-служба організації з посиланням на генерального директора УКАБ Тараса Висоцького, подорожчання посівної викликано девальвацією гривні і підвищенням вартості імпортних ресурсів на 24% в порівнянні з весною 2015 року, підвищенням орендної плати на 20% і збільшенням посівних площ ярих культур в порівнянні з минулим роком на 1,6 млн га.
“Погодні умови перезимівлі були помірними. Знизилися ціни на мінеральні добрива і пальне, були скасовані спеціальні імпортні мита. Проте дефіцит оборотних коштів для проведення весняно-польових робіт залишається дуже значним. За оцінками УКАБ він становить 15 млрд грн. При цьому ситуація з банківським кредитуванням агросектора теж дуже напружена, а збільшення податкового тиску на галузь штучно вимиває оборотні кошти необхідні для фінансування польових робіт”, – зазначив він.

Як підкреслив експерт, на сьогоднішній день більшість банків готові фінансувати посівну, проте мало хто з них готовий збільшувати обсяги фінансування.

“З точки зору підтримки розвитку, а не проїдання, держава могла б допомогти стимулюванням доступного фінансування агровиробників. Закладених в бюджеті 300 млн грн на компенсацію процентних ставок за кредитами недостатньо… Варто було б закласти мінімум 3 млрд грн”, – зазначив Висоцький.

Раніше повідомлялося, що в Україні можуть пересіяти 15% площ під озимі.

За матеріалами: Hubs

Інші матеріали розділу НовиниПрогнози

«Епіцентр Агро» створив математичну модель для прогнозування врожайності

В «Епіцентр Агро» цьогоріч зробили математичну модель, що дозволяє, – знаючи заплановану культуру, – спрогнозувати, яку врожайність на цьому полі залежно від його групи буде отримано. Про це, передає The Ukrainian Farmer, розповів керівник відділу агрохімічних… Продовження…


Українці як етнос можуть зникнути на території України. Вчений-демограф приголомшив підступним планом РФ

Науковець пояснив, що таке «демографічне захоплення територій». Заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та проблем якості життя НАНУ Олександр Гладун вважає, що у випадку, якщо Росія захопить Україну, то українці, як етнос можуть зникнути…. Продовження…


Перспективи глобального зростання у 2024 році. На скільки зросте економіка України

У МВФ вважають, що у 2024 році загальний світовий показник зростання економіки буде несуттєвим. Водночас зростання ВВП деяких країн Африки входитимуть до 10 країн із найкращими результатами, а Україна – матиме один із найкращих показників… Продовження…


Буде прискорення. Нацбанк прогнозує зростання інфляції 2024 року

Відновлення української економіки цього року сповільниться до 3,6%. В перші місяці 2024 року інфляція в Україні залишатиметься близькою до поточних рівнів, але помірно зросте у другому півріччі й до кінця року становитиме 8,6%. Про це йдеться… Продовження…


В Україні прогнозують зростання вартості землі на 40%

За понад два роки з моменту відкриття ринку сільгоспземель в умовах повномасштабної війни росії проти України вартість землі зросла на 10%, що еквівалентно зростанню вартості потенційної застави на $5,5 млрд. Враховуючи чинний коефіцієнт ліквідності сільгоспділянок… Продовження…


Тариф на електроенергію в Україні можуть підвищити вдвічі

Нардеп та член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк офіційно підтвердив, що тариф на електроенергію в Україні може сягнути майже 6 гривень. Про це повідомляє Телеграф, інформує портал PromPolitInform. Депутат звернув… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: