В рамках заходу Hard Talk “Нові можливості для розвитку сталої енергетики”, який відбувся 16 грудня у Верховній Раді України, голова Укренерго Всеволод Ковальчук представив пакет ініціатив компанії для виробників «зеленої» енергії.
Про це повідомляється на сайті компанії.
Зокрема, до 1 квітня 2017 в Укренерго:
• буде працювати принцип «єдиного вікна» для потенційного інвестора (замовника будівництва об’єкта альтернативної енергетики) з підключення до електричної мережі;
• буде максимально спрощено і уніфіковано всі внутрішні процедури з видачі технічних умов та погоджень відповідних ТЕО (максимальний термін обробки буде скорочено до 90 днів)
• на сайті Компанії буде запущена нова інтерактивну карту мережі Укренерго, яка дозволить потенційним інвесторам в режимі реального часу отримувати інформацію про наявність технічної можливості та рекомендацій по підключенню об’єктів альтернативної енергетики до всіх підстанцій (енерговузла) компанії;
• буде опублікована інформація про діючі технічних умов і договорів на приєднання до електричних мереж об’єктів альтернативної енергетики потужністю 5 МВт і більше.
«Поняття «клієнтоорієнтованості раніше взагалі було відсутнє в Укренерго, ми цей підхід міняємо», – зазначив Всеволод Ковальчук.
«Майбутнє – не за нафтою, не за газом і не за вугіллям. Майбутнє – тільки по чистої електроенергії і «розумними» технологіями її використання, – зазначив у своєму виступі Всеволод Ковальчук.
«Ми живемо в епоху стрімких змін. Глобальна енергетика трансформується в напрямку «озеленення», тобто виробництва електрики з чистих відновлюваних джерел – води, сонця, вітру, біомаси. Україна не залишиться осторонь від цих процесів».
Зростаюча частка генерації з відновлюваних джерел енергії (таких як вітер і сонце) з урахуванням особливостей роботи таких електростанцій, виводить на новий рівень питання надійності роботи мереж, а також управління енергетичним балансом. ЄС намагається навчитися ефективно балансувати систему, в якій на поновлювані джерела енергії припадає понад 20% виробництва електроенергії. Це – виклик сучасності, а до 2030 року частка електроенергії з поновлюваних джерел в розвинених європейських країнах за прогнозами експертів складе 50%.
«В Україні з балансуванням« зелених »досить складна ситуація: обсягів потужностей для регулювання небалансів недостатньо, відсутня інституційна спроможність прогнозування їх виробництва. Нова модель ринку передбачає відповідальність за небаланси всіх його учасників. Така ж відповідальність буде поступово накладатися і на виробників з ВДЕ. Уже зараз зрозуміло, що нам критично важливо міняти підходи до розвитку генерації з ВДЕ та впроваджувати загальносистемні рішення, які допоможуть прогнозувати і балансувати генерацію майбутнього. Тому ми тут готові виступити в якості лідера і на нашому майданчику зібрати представників галузі та спробувати системно підійти до вирішення цієї проблеми», – заявив Всеволод Ковальчук і анонсував першу таку зустріч на 19 січня 2017 року.
Інші матеріали розділу Енергетика
Україна планує ввести в експлуатацію 900 МВт нових потужностей розподіленої генерації у 2025 році, переважно газової. Проєкти реалізуються за підтримки уряду через спрощені процедури та пільгове кредитування. У 2025 році Україна планує ввести в експлуатацію… Продовження…
Чинний тариф на електроенергію діятиме впродовж поточного опалювального сезону, збільшувати його наразі не планують. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді заявив міністр енергетики Герман Галущенко, передає Укрінформ, інформує портал PromPolitInform. “На сьогодні тариф,… Продовження…
Міністерство енергетики України позитивно відреагувало на запровадження США нового пакету санкцій проти причетних до окупації Запорізької атомної станції, а також дочірніх структур «Росатому». Міністр енергетики Герман Галущенко привітав нові санкції США, повідомляє портал PromPolitInform. «Щодня окупації ЗАЕС… Продовження…
Україна припинила видобуток на шахті коксівного вугілля, яка розташована в районі Покровська. Таке рішення довелося ухвалити через наближення до міста російських загарбників. Про це, інформує Новини.LIVE, повідомляє Reuters у понеділок, 13 січня, передає портал PromPolitInform. Шахта під Покровськом припинила… Продовження…
Велика Британія слідом за США запровадила санкції проти двох найбільших російських нафтових компаній – «Газпром нафти» та ПАТ «Сургутнефтегаз». Про це, інформує Delo.ua, йдеться на сайті британського уряду, передає портал PromPolitInform. Ці компанії виробляють понад 1 мільйон барелів… Продовження…
Український бізнес продовжує ставати енергонезалежним. Лише у першому півріччі 2024 року збудували 200 МВт сонячних електростанцій на дахах для покриття власних потреб. Про це, інформує Новини.LIVE, повідомив голова Ради Української Асоціації відновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв в ефірі Вечір.LIVE в понеділок,… Продовження…