У Києві
UA | RU
Prompolitinform

У 2017 року Україна вперше стане нетто-імпортером брухту

Прогнози 16.02.2017
metallolom

За прогнозами компанії «Інтерпайп» в 2017 році Україна стане нетто-імпортером брухту.

Заготівля цієї сировини в Україні складе 2,9 – 3,1 млн т (без урахування виходу на ринок Укрзалізниці), а ціна брухту не опускатиметься нижче експортного паритету з ціною в Туреччині.

Такі дані повідомляє прес-служба компанії, передає ПромПолітІнформ.

«У поточному році ситуація із заготівлею брухту посилиться. За прогнозом Інтертайп в 2017 р в Україні буде заготовлено 2,9 – 3,1 млн т. Це менше факту поставок на українські заводи в 2016 р, що склав 3,2 млн т. І значно менше потреби в 2017 р, яка за даними ОП Укрметалургпром становить 4 млн т. Таким чином, очікуваний дефіцит брухту в країні в 2017 р складе близько 1 млн т.», – йдеться в повідомленні.

Головним фактором зниження заготовки є виснаження джерел доступного брухту. За даними агентства CRU Independent Authority, споживання металу внутрішнім ринком в порівнянні з радянським періодом скоротилося на 95%, тобто освіти нового брухту практично не відбувається. Статистика ломозаготовки підтверджує прогноз. Так, в 2000 р в Україні зібрали 11 млн т, в 2010 р – 7 млн т, в 2016 році – лише 3,5 млн т.

«У поточному році Україна стане нетто-імпортером металобрухту, тобто імпорт перевищить експорт. Металурги, які і так наростили імпорт ГБЖ і підвищили використання чавуну, тепер будуть змушені імпортувати і металобрухт. Пробні поставки були розпочаті основними споживачами брухту в кінці 2016 г.», – запевняють в компанії.

За прогнозом Інтерпайп ціна брухту в Україні в 2017 р буде вище експортного паритету з турецької ціною за винятком короткочасних періодів пікового попиту в Туреччині.

В умовах браку сировини металурги будуть конкурувати за його покупку не з експортерами брухту, а між собою, що і стане головним фактором, що впливає на ціну. Така ситуація вже мала місце в 2016 р .: 8 з 12 місяців українські заводи платили за лом вище наведеної турецької ціни. У вересні – грудні 2016 р перевищення внутрішньоукраїнського ціни брухту над наведеною турецької в середньому склало 35 USD на тонні або 28%.

Головною подією з точки зору законодавчого регулювання в 2017 р стане розвиток ситуації з експортним митом на брухт. Зараз її розмір становить 30 євро за тонну. Річний строк її дії закінчується у вересні 2017 року, після чого вона повернеться до 10 євро за тонну. Металурги будуть виступати за продовження мита 30 євро. Друге очікувана подія – прийняття норм для виведення ринку ломозаготовки з тіні.

На окрему увагу заслуговує вплив Укрзалізниці на ринок металобрухту. Розрахунки на основі даних УЗ свідчать, що держкомпанія має запаси брухту на рівні 400 – 450 тис. Т, що перевищує місячне споживання в країні. Поява на ринку цього обсягу істотно вплинуло б на забезпечення металургів сировиною.

«Ми вступаємо в період, коли брухту буде ставати все менше, а потреба в ньому буде рости. Зараз той самий момент, коли державі час визначитися з економічною моделлю: сприяти виробництву готової продукції в Україні або ставати сировинним експортером», – коментує ситуацію Денис Морозов, директор з економіки та фінансів Інтерпайп.

Інші матеріали розділу Прогнози

МВФ погіршив прогноз щодо економіки України на 2025 рік

Економіка України зберігає стійкість, але зростання ВВП сповільниться через війну та інфляцію. Інфляція досягла 12,9%, що спричинило підвищення облікової ставки НБУ. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на преес-реліз з МВФ, інформує портал PromPolitInform. Економіка України залишається… Продовження…


Курити стане дорожче. Ціни на сигарети в Україні зростатимуть щомісяця, а через три роки пачка коштуватиме 205 грн

В Україні очікується значне зростання цін на сигарети. Вони поступово зростатимуть щомісяця з 2025 по 2028 рік. Зрештою середня вартість пачки цигарок у гривнях має зрости більш ніж удвічі: зі 100 грн на початку 2025… Продовження…


Чи влаштуються біженці на роботу після повернення в Україну. У Держслужби зайнятості проаналізували ситуацію

Після завершення війни, коли частина громадян повернеться з-за кордону, в Україні суттєво зросте пропозиція робочої сили. Водночас проблема безробіття у перший час залишиться актуальною. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповіла директор Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк,… Продовження…


«Тепер усе виглядає складніше». У потенційній угоді Трампа з Путіним Росія, найімовірніше, збереже війська на 20% території України — NYT

Більшість посадовців з команд як чинного президента США Джо Байдена, так і Дональда Трампа, інавгурація якого відбудеться 20 січня, кажуть, що російські війська залишаться на українських територіях, які нині окуповані. Як інформує NV, про це в неділю, 19 січня, пише The New York… Продовження…


Уже до Великодня може з’явитися мирна угода між Україною та рф – ЗМІ

Аналітик Yorktown Institute заявив про можливу мирну угоду між Україною і росією до Великодня. Трамп призначив відставного генерала Келлога спеціальним посланником із досягнення миру. Мирна угода між Україною і росією може з’явитися вже до Великодня…. Продовження…


В Україні найближчим часом очікується стабілізація цін на продукти – нардеп

Член Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Дмитро Солончук заявив, що попри подорожчання продукції напередодні зимових свят, вже наприкінці січня українці можуть очікувати цінову стабілізацію продуктів, а деякі товари можуть здешевшати. Про… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2025
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: