23 березня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч з представниками великих турецьких компаній: Global Investment Holdings – потужної інвестиційною компанією, серед основних напрямків роботи велике місце займає відновлювальна енергетика, а також Tres Energy, що інвестує і реалізує проекти по когенерації та тригенерації.
Про це повідомили в прес-службі Кабміну, передає ПромПолітІнформ.
«Ми тісно співпрацюємо з місцевою владою і в минулому році відібрали більше 70 інвестиційно привабливих розроблених проектів з відновлюваної енергетики. Половина з них – це виробництво біогазу з побутових відходів, інші – когенерація з альтернативних джерел енергії, сонячна і вітроенергетика», – розповів Сергій Савчук.
При цьому він запевнив турецьку сторону, що кожен регіон України має значний обсяг ресурсів для виробництва чистої енергії. Якщо говорити про встановлення когенераційних установок, то в деяких регіонах агропідприємств й запевняють у готовності забезпечити постійне постачання необхідного обсягу біомаси.
«Особливо цікавими для фінансування можуть бути проекти по встановленню когенераційних установок на біомасі. За фінансовою моделлю, яку розробило Агентство, окупність установки 5 МВт електричної потужності і 13 МВт теплової потужності складе близько 3,5 року, адже інвестор зможе продавати вироблену електроенергію по одному з найбільших в Європі “зеленим” тарифом в 12,4 євроцента /кВт * ч, а тепло подавати в мережу міста», – підкреслив Савчук.
В ході розмови турецька сторона зацікавилася особливістю впровадження «зелених» проектів в регіонах країни і наявністю необхідних для цього ресурсів.
Також, сторони обговорили законопроект про ринок електроенергії, який передбачає встановлення «зеленого» тарифу на спалювання побутових відходів. Днями законопроект схвалений Комітетом ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу та вирішено рекомендувати парламенту прийняти його в другому читанні і в цілому. Якщо він буде прийнятий парламентом, то в країні відкриється новий ринок виробництва електроенергії з побутових відходів.
Загалом, сторони домовилися обмінюватися актуальною інформацією про ринок відновлюваної енергетики як в Україні, так і в Туреччині. У свою чергу, турецька сторона ознайомиться з низкою розроблених в Україні проектів, в які можна залучати інвестиції.
Інші матеріали розділу Енергетика
Уряд Нідерландів ухвалив рішення про внесення до Фонду підтримки енергетики України у розмірі 65 млн євро. Про це, передає Укрінформ з посиланням на Міненерго, йшлося під час зустрічі заступника міністра енергетики Романа Андарака зі спеціальною представницею… Продовження…
Група компаній NOVA, до складу якої входить найбільший приватний поштовий оператор «Нова пошта», офіційно розпочала свою діяльність на ринку енергетичних послуг. Це стало можливим завдяки отриманню ліцензії на постачання електроенергії від Національної комісії, що здійснює… Продовження…
Канада виділила ще 33,4 млн євро (50 млн канадських доларів) на підтримку енергетичного сектору України. Таким чином, загальний внесок країни до Фонду підтримки енергетики України зріс до 40,1 млн євро (60 млн канадських доларів). Про… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський підписав закон стосовно закупівлі обладнання, яке необхідне для будівництва двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Йдеться про закупівлю обладнання у Болгарії для енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. Про це у четвер… Продовження…
В Україні у 2024 році прискорилося будівництво сонячних електростанцій завдяки тому, що держава скасувала для інвесторів мито та сплату ПДВ на імпорт обладнання. Про це, інформує ТСН, заявив голова правління Асоціації сонячної енергетики України Владислав Соколовський,… Продовження…
Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» та французька компанія Orano, яка спеціалізується на ядерній енергетиці, підписали довгострокову комерційну угоду про збагачення урану для атомних електростанцій України. Контракт діятиме до 2040 року. Про це, інформує UA.NEWS, повідомляє пресслужба… Продовження…