Рівненська атомна електростанція (РАЕС) може перейти на ядерне паливо американської компанії Westinghouse, – повідомила прес-служба НАЕК «Енергоатом».
«Сьогодні відповідно до підписаної угоди енергоблоки №2, 3 ЮУАЕС та №1, 3, 4 і 5 ЗАЕС переходять на паливо Westinghouse. Зараз основним постачальником ядерного палива на РАЕС є АТ «ТВЕЛ» (Росія)», – заявив головний інженер РАЕС з ядерної безпеки Сергій Боришкевич. – «Питання поширення цього палива на РАЕС і інші енергоблоки буде вирішуватися на рівні НАЕК «Енергоатом».
В рамках диверсифікації джерел постачання ядерного палива для атомних станцій України і зниження залежності від російської компанії «ТВЕЛ», «Енергоатом» в квітні 2014 року уклав договір з Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції.
У 2015 році Південно-Українська АЕС успішно виконала завантаження палива Westinghouse на третьому енергоблоці. У 2016 році «Енергоатом» поставив на Запорізьку АЕС першу партію ядерного палива компанії Westinghouse.
Інші матеріали розділу Енергетика
Уряд Нідерландів ухвалив рішення про внесення до Фонду підтримки енергетики України у розмірі 65 млн євро. Про це, передає Укрінформ з посиланням на Міненерго, йшлося під час зустрічі заступника міністра енергетики Романа Андарака зі спеціальною представницею… Продовження…
Група компаній NOVA, до складу якої входить найбільший приватний поштовий оператор «Нова пошта», офіційно розпочала свою діяльність на ринку енергетичних послуг. Це стало можливим завдяки отриманню ліцензії на постачання електроенергії від Національної комісії, що здійснює… Продовження…
Канада виділила ще 33,4 млн євро (50 млн канадських доларів) на підтримку енергетичного сектору України. Таким чином, загальний внесок країни до Фонду підтримки енергетики України зріс до 40,1 млн євро (60 млн канадських доларів). Про… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський підписав закон стосовно закупівлі обладнання, яке необхідне для будівництва двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Йдеться про закупівлю обладнання у Болгарії для енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. Про це у четвер… Продовження…
В Україні у 2024 році прискорилося будівництво сонячних електростанцій завдяки тому, що держава скасувала для інвесторів мито та сплату ПДВ на імпорт обладнання. Про це, інформує ТСН, заявив голова правління Асоціації сонячної енергетики України Владислав Соколовський,… Продовження…
Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» та французька компанія Orano, яка спеціалізується на ядерній енергетиці, підписали довгострокову комерційну угоду про збагачення урану для атомних електростанцій України. Контракт діятиме до 2040 року. Про це, інформує UA.NEWS, повідомляє пресслужба… Продовження…