Верховна Рада ухвалила проект постанови про заяву Верховної Ради у відповідь на ухвалення Сеймом і Сенатом Польщі змін до закону про Інститут національної пам’яті. За проголосували 242 народних депутата.
Таким чином Верховна Рада висловила свою позицію щодо польського закону, а також закликала президента Польщі “скористатися своїми конституційними повноваженнями, щоб повернути в українсько-польські відносини зваженість, раціональність та доброзичливість”.
У заяві говориться, що український парламент з розчаруванням і глибокою стурбованістю сприйняв ухвалені в Польщі зміни до законодавства, які запроваджують кримінальну відповідальність за заперечення так званих “злочинів українських націоналістів”.
“Відвертий діалог, вільний обмін думками та академічна свобода опинилися під загрозою кримінального переслідування, що є несумісне з демократичними цінностями. Верховна Рада України категорично не сприймає та відкидає політику подвійних стандартів та нав’язування ідей колективної відповідальності українського народу, а також спроби польської сторони прирівняти дії усіх борців за незалежність України до злочинів двох тоталітарних режимів ХХ століття – нацистського та комуністичного”, – йдеться у заяві.
Зазначається, що ухвалені у Польщі зміни суперечать змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Республікою Польща та принципам, погодженим зокрема у Декларації пам’яті і солідарності від 20 жовтня 2016 року. У цій Декларації Україна та Польща погодилися з необхідністю активізації неупереджених історичних досліджень та “стримування сил, які ведуть до суперечок в наших державах”.
“Ми повинні пам’ятати і передавати прийдешнім поколінням правду про дійсні, а не вирвані з загального контексту причини, які призвели до кровопролиття між нашими народами в роки Другої світової війни та в інші періоди нашої історії і які мали трагічні наслідки для наших народів. Незаперечним є те, що як у минулому, так і сьогодні розпалювання конфліктів між традиційно дружніми українським і польським народами лежить в інтересах спільних ворогів нашої державності і суверенітету, якими були нацистський і комуністичний режим, а сьогодні – російський агресор і окупант”, – говориться у заяві.
Інші матеріали розділу Політика
Президент США Дональд Трамп підписав схвалений Конгресом пакет законодавчих актів, який суттєво збільшує допомогу Україні на цей рік – майже до 700 млн. дол. США. Про це повідомляє портал ПромПолітІнформ, з посиланням на Facebook посольства… Продовження…
У Міністерстві оборони Британії заявили, що Росія хоче повернути під свій контроль країни колишнього Радянського Союзу, зокрема Україну та Грузію. Про це повідомляє прес-служба відомства, передає ПромПолітІнформ. Повідомляється, що Британія закликала НАТО підготуватися до протистояння… Продовження…
Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)», ініційований Президентом. За відповідне рішення проголосували 334 народні… Продовження…
Морській галузі України загалом завдано збитків в обсягу близько 10 млрд грн через незаконну блокаду Росією судноплавства в Азовському морі наприкінці минулого року. Про це повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян в інтерв’ю УНІАН, передає… Продовження…
Проект Distributed Denial of Secrets оприлюднив у п’ятницю 175 ГБ документів з Росії, отриманих шляхом хакерських зломів і витоків інформації. Про це повідомляє The New York Times, передає ПромПолітІнформ. «Група прихильників відкритості в п’ятницю опублікувала величезну… Продовження…
У лютому міністри закордонних справ країн Євросоюзу обговорять питання про введення нових санкцій проти Росії через протистояння з Україною в Азовському морі, повідомляє Reuters з посиланням на заяву дипломатів. Повідомляється, що ЄС наступного тижня випустить… Продовження…