Легалізація криптовалют дозволить кіберполіції зробити цей вид ділової активності контрольованим.
Про це в ефірі Радіо Свобода у програмі «Деталі» заявив заступник начальника Департаменту кіберполіції Олександр Гринчак.
«Що стосується криптовалют, зараз ми розробили ряд пропозицій, винесли це питання на рівень уряду і хочемо криптовалюту легалізувати, щоб вона була підконтрольна. За допомогою цієї валюти здійснюється чимало злочинів: продаж наркотиків, зброї і таке інше», – повідомив Гринчак.
За його словами, до кіберполіції часто звертаються із заявами про викрадення криптовалюти.
«Існують шахрайські схеми, коли власник електронного гаманця надає доступ шахраям до своїх акаунтів, і вони переводять десятки тисяч доларів на інший гаманець. Цей вид злочину можна кваліфікувати як шахрайство із використанням електронно-обчислювальної техніки. Людина ошукана, вона перерахувала якісь електронні кошти за якісь послуги і взамін нічого не отримала – це чисте шахрайство», – додав він.
Нині в Україні Національний банк, Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку й Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг не визнають криптовалюту платіжними засобами. Це питання ніяк не врегульоване на законодавчому рівні.
Інші матеріали розділу Фінанси
Під час засідання Центральної виборчої комісії (ЦВК) 11 лютого було внесено зміни до Кошторису видатків ЦВК на підготовку та проведення чергових виборів президента України 31 березня 2019 року, затвердженого постановою ЦВК від 3 січня 2019 року № 6…. Продовження…
Кабінет міністрів України на своєму засіданні 6 лютого 2019 року затвердив порядок використання в 2019 році коштів, передбачених у держбюджеті, для відшкодування витрат АТ «Укрпошта» за виплату і доставку пенсій і грошової допомоги населенню. Про… Продовження…
Найбільша зона вільної торгівлі в світі стала реальністю в п’ятницю, 1 лютого, з набранням чинності Угодою про економічне партнерство між ЄС і Японією. Про це пише «Економічна правда», з посиланням на EUobserver, повідомляє портал ПромПолітІнформ…. Продовження…
Всього в 2018 році платникам податку на додану вартість відшкодували 131,7 млрд грн. У порівнянні з виплатами 2017 року (120,1 млрд грн) це на 11,6% або на 11,6 млрд грн більше. Про це повідомляє Finance.ua… Продовження…
За минулий рік підприємства НАК «Нафтогаз України» забезпечили 136,5 млрд грн платежів до державного бюджету, що на 27% більше, ніж за 2017 рік. Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу, передає ПромПолітІнформ. «За оперативними даними станом на 08.01.2019… Продовження…
Населення України зможе купувати і продавати іноземну валюту не лише в банках і пунктах обміну валют небанківських фінансових установ, а й у поштових відділеннях. Таку можливість Національний банк України надає в рамках переходу до нової… Продовження…