У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Україна запропонувала виводити ракети на орбіту з території Австралії

Промисловий потенціал 12.03.2018
1520821106-5263

Ракети можуть виводитися на орбіту з території Західної Австралії не пізніше, ніж за 5 років, якщо керівництво цієї держави підтримає амбітну пропозицію від уряду України.

Про це пише видання австралійське видання The West Australian, передає ПромПолітІнформ.

Державне космічне агентство України (ДКАУ) запропонувало побудувати космодром неподалік від авіабази Кертін, що в Кімберлі – одному з округів Західної Австралії. Реалізація цієї ідеї допоможе втілити багаторічну мрію Австралії мати свій власний пусковий комплекс.

Пропозиція вперше надійшла до Федерального і Державного урядів Австралії в 2016 році, пише видання.

Як зазначив виданню посол України в Австралії Микола Кулінич, Україна має технічні знання, виробничий ланцюг і довгу історію в області світових космічних досліджень, щоб підтримали її пропозицію.

“Ця пропозиція є цілком реалістичною. Україна могла б запускати (ракети – ред.) вже завтра вранці, якщо б мала майданчик. Ми пропонуємо наших людей і наші експертні знання, якщо Австралія має землю для використання”, – говорить Кулінич.

Як пише The West Australian, ДКАУ для створення космодрому потрібно 5-7 тисяч квадратних кілометрів землі у вигляді оренди промислової площі, бажано біля авіабази Кертін, що біля міста Дербі на північному заході Австралії. ДКАУ також необхідно, щоб Федеральний і Державне уряди Австралії надали підтримку в дослідженні земель на їх доступність та власність, отримання дозволів екологічних служб, питання з правами на землю австралійських аборигенів та інші основні питання, вирішення яких необхідне для будівництва проекту. За даними ініціаторів проекту, первинне дослідження може бути завершено у відносно короткі терміни і обійдеться в менш ніж 500 тисяч доларів США. За словами Кулінича, техніко-економічне обґрунтування для визначення того, скільки це буде коштувати, може бути зроблено протягом 2 років.

“Будівництво стартових майданчиків, ангарів і допоміжних споруд могло б фінансуватися за рахунок приватних інвестицій, а також внесків сусідів і союзників Австралії”, – пише The West Australian.

Як відзначають в ДКАУ, цей об’єкт може стати основним пусковим майданчиком Азії, який буде обслуговувати комерційні запуски для регіональних партнерів Австралії, таких як Японія, Сінгапур, Південна Корея й Індонезія. За словами сенатора із Західної Австралії Лінди Рейнолдс, яка займається розвитком космічної галузі країни, пропозиція України у випадку її реалізації може мати чудові можливості.

“Північний Захід ідеально розташований для розвитку екваторіальних запусків, і це розширить вже наявні широкі можливості Західної Австралії”, – сказала Рейнолдс.

 

Інші матеріали розділу Промисловий потенціал

Україна підписала із Британією нову угоду про співпрацю в сфері оборони та промисловості

Україна та Велика Британія підписали рамкову угоду щодо заохочення співпраці в оборонних та промислових питаннях. Про це, пише Інформаційний спротив, йдеться у повідомленні на сайті британського уряду, передає портал PromPolitInform. Угоду підписали на військово-промисловій конференції в… Продовження…


Чернігівщина цьогоріч одержить 1,25 млрд грн в межах програми «Зроблено в Україні»

Під час робочої поїздки до Чернігівської області Президент України Володимир Зеленський узяв участь у презентації економічної платформи «Зроблено в Україні», зустрівся з представниками бізнесу та ознайомився з продукцією місцевих підприємців. Про це інформує «Суспільний кореспондент»,… Продовження…


Україна розробляє власну зброю проти КАБів – Володимир Зеленський

Україна розробляє власну зброю проти російських керованих авіаційних бомб. Поки що єдиним засобом протидії КАБам є системи протиповітряної оборони. Про це, передає Gazeta.ua, під час національного телемарафону розповів Президент України Володимир Зеленський, інформує портал PromPolitInform. Водночас,… Продовження…


Україна цього року зможе застосовувати БпЛА з далекобійністю до 2000 кілометрів і більше, – Bild

Нещодавно українські дрони атакували цілі в Росії на відстані 1300 кілометрів від лінії фронту. За інформацією західних ЗМІ, Збройні сили України вже невдовзі зможуть використовувати БпЛА з далекобійністю до 2000 кілометрів та навіть більше. Про… Продовження…


Український ОПК щомісяця виробляє по 8 САУ «Богдана», – NYT

Виробництво українських САУ «Богдана» виросло до 8 одиниць на місяць. Раніше ця кількість сягала 6 одиниць. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The New York Times, інформує портал PromPolitInform. Раніше президент України Володимир Зеленський на черговому… Продовження…


Київрада планує створити комунальне підприємство з виробництва безпілотних літальних апаратів

На КП виділять чотириста мільйонів гривень З’явився проєкт рішення про створення комунального підприємства з виробництва безпілотних літальних апаратів. (БПЛА). Підприємство підпорядковуватиметься Департаменту муніципальної безпеки КМДА. Статутний капітал нового КП становитиме 400 мільйонів гривень. Фінансування буде здійснюватися… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: