У червні цього року у місті Бахмут укладено перші в Донецькій області енергосервісні договори, відповідно до яких буде впроваджено енергоефективні заходи у двох дитячих садочках № 52 та № 24. Інформує портал ПромПолітІнформ з посиланням на прес-центр Держенергоефективності.
ЕСКО-компанія зобов’язана провести низку енергозберігаючих заходів, що дозволить скоротити споживання тепла, а замовник – виплачувати вартість проведених робіт за рахунок досягнутої економії.
За умовами укладених договорів очікується близько 25% економії теплової енергії.
Механізм енергосервісу у бюджетній сфері запроваджений в Україні з 2015 року і передбачає, що енергоефективні заходи в будівлях бюджетної сфери (школи, садки, лікарні тощо) впроваджуються енергосервісними компаніями (ЕСКО), як українськими, так й іноземними, за власні чи запозичені кошти на умовах енергосервісного договору.
Керуючись вимогами ЕСКО-законодавства енергосервісні компанії, пропонують комплекс енергозберігаючих (енергоефективних) заходів, спрямованих на скорочення витрат на оплату паливно-енергетичних ресурсів, а саме: здійснення енергоаудиту, заміни енергозатратного обладнання на сучасне енергозберігаюче.
При цьому, ЕСКО-інвестор, вкладаючи власні кошти, несе фінансові ризики, бере повну відповідальність за якість робіт та зацікавлена в досягненні максимальної економії на оплату комунальних послуг. Зазначений механізм дозволяє без додаткових витрат з бюджету зменшити споживання енергоресурсів бюджетними установами.
Оплата енергосервісу здійснюється замовником виключно за рахунок економії енергоресурсів, досягнутої в результаті впровадження такими компаніями енергоефективних заходів, а ЕСКО-компанія після отримання інвестованих коштів передає все обладнання своєму клієнту.
На сьогодні вже у 17 містах Україні укладено 148 ЕСКО-договорів сумою близько 123 млн гривень.
Інші матеріали розділу Енергетика
Уряд Нідерландів ухвалив рішення про внесення до Фонду підтримки енергетики України у розмірі 65 млн євро. Про це, передає Укрінформ з посиланням на Міненерго, йшлося під час зустрічі заступника міністра енергетики Романа Андарака зі спеціальною представницею… Продовження…
Група компаній NOVA, до складу якої входить найбільший приватний поштовий оператор «Нова пошта», офіційно розпочала свою діяльність на ринку енергетичних послуг. Це стало можливим завдяки отриманню ліцензії на постачання електроенергії від Національної комісії, що здійснює… Продовження…
Канада виділила ще 33,4 млн євро (50 млн канадських доларів) на підтримку енергетичного сектору України. Таким чином, загальний внесок країни до Фонду підтримки енергетики України зріс до 40,1 млн євро (60 млн канадських доларів). Про… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський підписав закон стосовно закупівлі обладнання, яке необхідне для будівництва двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Йдеться про закупівлю обладнання у Болгарії для енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. Про це у четвер… Продовження…
В Україні у 2024 році прискорилося будівництво сонячних електростанцій завдяки тому, що держава скасувала для інвесторів мито та сплату ПДВ на імпорт обладнання. Про це, інформує ТСН, заявив голова правління Асоціації сонячної енергетики України Владислав Соколовський,… Продовження…
Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» та французька компанія Orano, яка спеціалізується на ядерній енергетиці, підписали довгострокову комерційну угоду про збагачення урану для атомних електростанцій України. Контракт діятиме до 2040 року. Про це, інформує UA.NEWS, повідомляє пресслужба… Продовження…