У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Держенергоефективності розпочало впровадження енергосервісу на об’єктах Міноборони

Енергетика 12.07.2018
00DSC_0194_0

Вигоду від впровадження ЕСКО-проектів не лише у бюджетних закладах, а й на військових об’єктах презентував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представникам установ та організацій, підпорядкованих Міноборони, у рамках семінару, проведеному Держенергоефективності спільно із Представництвом Фонду ім. Ф.Еберта. Інформує портал ПромПолітІнформ з посиланням на прес-центр Держенергоефективності.

Усі учасники семінару мали нагоду обговорити можливості співпраці з представниками 7 компаній, які мають досвід реалізації ЕСКО-проектів в Україні.

«Міноборони стало одним із перших міністерств, з яким Держенергоефективності уклало Меморандум про партнерство у сфері енергосервісу», – наголосив під час виступу С.Савчук.

У 2018 р. Держенергоефективності ініціювало тісну співпрацю із центральними органами виконавчої влади (ЦОВВ) для реалізації ЕСКО-проектів саме у державних закладах.  Спільними зусиллями сформовано базу, яка, крім 13 тис. бюджетних установ, тепер налічує ще близько 4 тис. об’єктів ЦОВВ, які вже можуть оцінювати ЕСКО-інвестори для реалізації енергоефективних проектів.

У співпраці з Держенергоефективності Міноборони узагальнено та оприлюднено на своєму сайті інформацію щодо енергоспоживання 330 потенційних ЕСКО-об’єктів, які можуть зацікавити інвесторів.

«За цими об’єктами вже можна укладати ЕСКО-договори через Систему електронних публічних закупівель «PROZORRO». Розроблений спільно з Держенергоефективності спеціальний модуль для «PROZORRO» у рази пришвидшив поширення енергосервісу в країні. Фактично за півроку оголошено понад 400 ЕСКО-тендерів, після завершення яких вже укладено 148 договорів на суму близько 123 млн гривень», – пояснив С.Савчук.

Учасники семінару також детально розглянули собливості підписання ЕСКО-контрактів, акцентувавши увагу на перевагах цього механізму. Так, інвестор бере на себе усі фінансові та технічні ризики енергоефективного проекту і зацікавлений у якості проведення робіт, щоб досягти максимальної економії енергоспоживання. Від цього показника залежить повернення його інвестицій.

Радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт, у свою чергу, підкреслив основну перевагу енергосервісу: «Спеціально створений ЕСКО-модуль в системі «PROZORRO» оцінює пропозицію інвестора не за найменшою ціною, як при стандартних закупівлях товарів, робіт чи послуг, а за найвищим показником ефективності енергосервісного договору. Цей показник є інвестиційною оцінкою привабливості проекту для замовника – бюджетної установи».

Тож, саме завдяки енергосервісу на об’єктах, підпорядкованих Міноборони, можна впровадити необхідні заходи з енергоефективності, не залучаючи бюджетні кошти. Результатом стане суттєве  зменшення енергоспоживання та заощадження на витратах на комунальні платежі, а також підвищення комфорту перебування у приміщеннях та подовження життєвого циклу будівель.

Інші матеріали розділу Енергетика

Нідерланди внесуть до Фонду підтримки енергетики України €65 мільйонів

Уряд Нідерландів ухвалив рішення про внесення до Фонду підтримки енергетики України у розмірі 65 млн євро. Про це, передає Укрінформ з посиланням на Міненерго, йшлося під час зустрічі заступника міністра енергетики Романа Андарака зі спеціальною представницею… Продовження…


Нова пошта запускає новий напрямок – постачання електрики

Група компаній NOVA, до складу якої входить найбільший приватний поштовий оператор «Нова пошта», офіційно розпочала свою діяльність на ринку енергетичних послуг. Це стало можливим завдяки отриманню ліцензії на постачання електроенергії від Національної комісії, що здійснює… Продовження…


Канада збільшує фінансування енергетичного сектору України до понад 40 млн євро допомоги

Канада виділила ще 33,4 млн євро (50 млн канадських доларів) на підтримку енергетичного сектору України. Таким чином, загальний внесок країни до Фонду підтримки енергетики України зріс до 40,1 млн євро (60 млн канадських доларів). Про… Продовження…


Закупівля обладнання для будівництва енергоблоків для Хмельницької АЕС: Володимир Зеленський підписав закон

Президент України Володимир Зеленський підписав закон стосовно закупівлі обладнання, яке необхідне для будівництва двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Йдеться про закупівлю обладнання у Болгарії для енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. Про це у четвер… Продовження…


Податкові стимули дали поштовх будівництву СЕС в Україні – інвестори

В Україні у 2024 році прискорилося будівництво сонячних електростанцій завдяки тому, що держава скасувала для інвесторів мито та сплату ПДВ на імпорт обладнання. Про це, інформує ТСН, заявив голова правління Асоціації сонячної енергетики України Владислав Соколовський,… Продовження…


«Енергоатом» та французька Orano домовилися про збагачення урану до 2040 року

Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» та французька компанія Orano, яка спеціалізується на ядерній енергетиці, підписали довгострокову комерційну угоду про збагачення урану для атомних електростанцій України. Контракт діятиме до 2040 року. Про це, інформує UA.NEWS, повідомляє пресслужба… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2025
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: