У Києві
UA | RU
Prompolitinform

EURACOAL радить НКРЕКП підвищити ціну власного вугілля до рівня імпортного паритету

Енергетика 07.09.2018
ЕНЕРГЕТИКА_2018_09_07_Європейці_радять_НКРЕКП_підняти_ціні_на_власне_вугілля_до_рівня_імпортного

Сьогодні, 7 вересня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, оприлюднила звіт Європейської асоціації вугілля та лігніту (EURACOAL), яка провела експертизу методики визначення прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії в Україні. Про це повідомляє портал ПромПолітІнформ з посиланням на інформацію регулятора.

«Як тільки новий склад НКРЕКП приступив до виконання функцій, особисто я, Голова НКРЕКП, ініціювала дослідження та аналіз справедливості формульного визначення ціни вугілля при формуванні оптової ринкової ціни та зробила відповідний запит до EURACOAL. Експертами EURACOAL були проаналізовані та досліджені необхідні документи, зокрема, діючий порядок формування оптової ринкової ціни та підготовлено звіт»,- розповіла Голова НКРЕКП Оксана Кривенко.

Згідно з висновками європейських експертів, передбачений підхід до визначення індикативної ціни енергетичного вугілля на підставі середньої ринкової ціни вугілля на європейському ринку (АРІ2) є найкращим індикатором зміни цін на вугілля для України та ставить вітчизняний ринок у відповідність з іншими країнами. Це пояснюється тим, що майже весь європейський вугільний бізнес здійснюється за прямим чи непрямим посиланням на API2. Такий показник, переконані в EURACOAL, – найбільш ліквідний, оскільки включає в себе велику кількість цінових пропозицій, що надаються як покупцями, так і продавцями ресурсу.

Спеціалісти Європейської асоціації вугілля та лігніту вважають, – “Якщо Україна має намір підтримувати вітчизняний видобуток, необхідно визнавати вплив імпорту та встановлювати ціни для власного вугілля на рівні імпортного паритету. Інші країни у такій самій ситуації визначали ціну імпорту як базову для внутрішнього видобутку, надаючи рівність з імпортом”.

На думку експертів EURACOAL, середня ринкова ціна вугілля на європейському ринку гарантує надійність та механізм, за допомогою якого ціновий ризик може управлятися шляхом хеджування, – саме це забезпечує прозорість процесів, пропонуючи інвесторам більш стабільне середовище.

Також у звіті Європейської асоціації вугілля та лігніту акцентується увага на світових тенденціях ціноутворення енергетичного вугілля:

  1. Країни всього світу, які імпортують вугілля, незалежно від того, чи вони виробляють вугілля всередині країни чи ні, повинні відповідати міжнародним цінам з урахуванням вартості транспортування.
  2. Країни, у яких видобуток внутрішнього вугілля зменшувався, використовували європейські контрольні ціни, як найкращий показник відповідної ціни на еквівалентний товар.
  3. Показник API 2 фіксує цінову активність у всій північно-західній Європі, з багатьма покупцями та продавцями. Саме тому ліквідність в API 2 перевищує показник інших індексів.

З повною версією звіту НКРЕКП пропонує ознайомитись за цим посиланням: https://www.slideshare.net/NKREKP/report-by-euracoal-on-the-formation-of-coal-prices-in-marketbased-economies-the-case-of-ukraine

Інші матеріали розділу Енергетика

Удар по ДніпроГЕС: орієнтовні збитки довкіллю становлять понад 140 млн гривень 

Орієнтовні збитки довкіллю внаслідок удару РФ по ДніпроГЕС вже становлять понад 140 млн гривень. Про це повідомляє  Урядовий портал із посиланням на міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, інформує портал PromPolitInform. Зазначається, що екоінспекторами Державної… Продовження…


Сьогодні Україна імпортує рекордні обсяги електроенергії після удару по енергосистемі – Міненергетики

Україна сьогодні імпортує понад 18 600 МВт-год електроенергії, повідомило Міністерство енергетики в ранковому зведенні, інформує портал PromPolitInform. Це найбільший показник з початку року. Енергосистему продовжують відновлювати після найбільшого удару за весь час війни, що стався 22 березня…. Продовження…


Екстрені відключення електроенергії: наслідки нічної атаки дронами в Одесі та області

В Одесі під час нічної атаки 25 березня російська армія пошкодила високовольтниий енергооб’єкт «Укренерго», в місті та Одеському районі застосовуються екстрені відключення електроенергії. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомляє компанія ДТЕК. «Щоб зменшити навантаження на… Продовження…


Кілька об’єктів «Нафтогазу» постраждали внаслідок ракетної атаки російських агресорів

Кілька об’єктів національної акціонерної компанії (НАК) «Нафтогаз України» на заході України зазнали пошкоджень унаслідок ранкової ракетної атаки окупантів. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова правління «Нафтогазу України» Олексій Чернишов, інформує портал PromPolitInform. «Зранку… Продовження…


Дроновий терор тривав понад 7 годин. У двох областях України під час нічної атаки були пошкоджені енергооб’єкти

У двох областях Україні внаслідок нічної атаки дронів-камікадзе були пошкоджені енергетичні об’єкти. Пошкодження були у Дніпропетровській області та Запоріжжі. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомили Сили оборони півдня України у Telegram. Бойова робота сил… Продовження…


РФ здійснила масштабну атаку на енергетику. В Україні перебої зі світлом, знеструмлено лінію до ЗАЕС

Країна-агресорка РФ в ніч на п’ятницю, 22 березня, вчинила наймасштабнішу атаку на енергетичну систему України за останній час. Є влучання в об’єкти генерації і системи розподілу в різних областях. Про це, пише «Українські новини»,  повідомив… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: