На підтримку роботи Фонду енергоефективності Європейський Союз надає другий транш фінансової допомоги у розмірі 54 млн євро.
Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону, передає ПромПолітІнформ.
«Європейський Союз надає другий транш фінансової допомоги у розмірі 54 млн євро на підтримку роботи Фонду енергоефективності. Ці кошти додаються до першого траншу у 50 млн євро, які у червні Україна вже отримала від ЄС на роботу Фонду. Це свідчення високої довіри наших європейських партнерів та прогресу реформи енергоефективності, яку ми впроваджуємо три роки, виконуючи європейські директиви з енергоефективності. Це перший такий масштабний проект співпраці з ЄС в регіоні», – йдеться в повідомленні.
Угоду про фінансування заходу «Програма підтримки енергоефективності в Україні (EE4U-II) підписали у рамках 5-го засідання Ради асоціації між Україною та ЄС віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко і єврокомісар з питань європейської політики сусідства та розширення Йоганнес Ган.
Кошти будуть спрямовані до Мультидонорського фонду, управління яким здійснюється Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC).
«Підтримка ЄС направлена на реалізацію програм в рамках Фонду енергоефективності. Це, надання безповоротних грантів ОСББ для здійснення заходів з енергоефективності, технічна підтримка ОСББ у підготовці заяв до Фонду. Також ми домовились про допомогу наших німецьких партнерів у підготовці енергоаудиторів, які працюватимуть у всіх регіонах України», — повідомив Геннадій Зубко.
Він підкреслив, що Україна та Євросоюз і надалі співпрацюватимуть у впровадженні реформи енергоефективності, підготовки НПА, а також у сфері ефективної генерації, виробництва, транспортування, розподілу і використання енергії.
Як відомо, раніше Європейський Союз, разом з Німеччиною та IFC, підписали 22 квітня угоду про співфінансування Фонду енергоефективності, створення Мультидонорського фонду і вже у червні Україна отримала перший виділений транш у розмірі 50 млн євро. Кошти направляються на технічну допомогу Фонду і безпосередньо на фінансування проектів. У держбюджеті України на 2019 рік на підтримку Фонду енергоефективності передбачено 1,6 млрд грн.
Інші матеріали розділу Енергетика
Група компаній NOVA, до складу якої входить найбільший приватний поштовий оператор «Нова пошта», офіційно розпочала свою діяльність на ринку енергетичних послуг. Це стало можливим завдяки отриманню ліцензії на постачання електроенергії від Національної комісії, що здійснює… Продовження…
Канада виділила ще 33,4 млн євро (50 млн канадських доларів) на підтримку енергетичного сектору України. Таким чином, загальний внесок країни до Фонду підтримки енергетики України зріс до 40,1 млн євро (60 млн канадських доларів). Про… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський підписав закон стосовно закупівлі обладнання, яке необхідне для будівництва двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Йдеться про закупівлю обладнання у Болгарії для енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. Про це у четвер… Продовження…
В Україні у 2024 році прискорилося будівництво сонячних електростанцій завдяки тому, що держава скасувала для інвесторів мито та сплату ПДВ на імпорт обладнання. Про це, інформує ТСН, заявив голова правління Асоціації сонячної енергетики України Владислав Соколовський,… Продовження…
Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» та французька компанія Orano, яка спеціалізується на ядерній енергетиці, підписали довгострокову комерційну угоду про збагачення урану для атомних електростанцій України. Контракт діятиме до 2040 року. Про це, інформує UA.NEWS, повідомляє пресслужба… Продовження…
Знову під масованим ракетно-дроновим обстрілом енергетична і газова інфраструктура в різних регіонах України. Як передає «Економічні новини», про це повідомляє міністр енергетики Герман Галущенко, повідомляє портал PromPolitInform. «Росія продовжує свій енергетичний терор. Там, де можливо, рятувальники і енергетики… Продовження…