У Києві USD 0.41 EUR 26.40
UA | RU
Промполітінформ

Світовий банк прогнозує Україні в 2019 році зростання 2,9%, в наступному – 3,4% і 3,8% в 2021

Прогнози 11.01.2019
ПРОГНОЗИ_2019_01_11_Світовий_банк_прогнозує_Україні_2_9_відсотків_зростання_у_2019р

Перспективи розвитку світової економіки у 2019 році затьмарені, прогнозує Світовий банк. До таких висновків його підштовхують такі факти, як скорочення обсягу міжнародної торгівлі та інвестицій, фінансові проблеми, з якими зіткнулися в минулому році відразу кілька великих країн з ринковою економікою. Це ускладнить доступ до фінансів і для країн з економікою, що розвивається, мовиться у доповіді «Перспективи світової економіки», яку двічі на рік, в січні і в червні, готує Світовий банк. Для України наступного року банк прогнозує невелике зростання – на рівні 2.9%.

Такі дані наводить Радіо Свобода, повідомляє портал ПромПолітІнформ.

Як очікують фахівці Світового банку, в цих складних умовах темпи економічного зростання в країнах з ринковою економікою і країнах, що розвиваються, в 2019 році практично не зміняться. Пожвавлення економіки країн, які в значній мірі залежать від експорту сировинних товарів, цілком ймовірно, буде набагато повільнішим, ніж очікувалося. Темпи зростання економіки багатьох інших країн, як очікується, знизяться. Зростання розвинутих економік впаде до рівня 2%.

Сповільниться зростання і в Європі – в Польщі воно не сягне і 4% через уповільнення розвитку єврозони. Економіка Туреччини уповільниться до 2,3% після важкого минулого року, коли інфляція серйозно вийшла з-під контролю і сягнула 25%, замість запланованих 5%.

Зменшаться темпи зростання і економік Росії, Казахстану та України. Хоча щодо України фахівці банку є дещо оптимістичніші, ніж до Росії. Цього року Україні прогнозують зростання на рівні 2,9%, наступного – 3,4% і 3,8% у 2021. Щодо Росії, то її темпи зростання будуть скромнішими – 1,5% цього року і по 1,8% у 2020 та 2021 роках.

Фахівці банку пояснюють ці цифри тим, що у 2018 році зростання Росії та інших нафтовидобувних країн підтримували високі ціни на нафту. Це допомогло Росії втримати відносно невисоку і стабільну інфляцію в умовах посилення санкцій.

Світовий банк у своєму звіті наголошує, що нестабільність у регіоні підважує його економічні перспективи. Ризик пов’язаний з тим, що в Україні, а також низці інших країн регіону може дійти до згортання структурних реформ, які зараз проводяться. Також політичне напруження, пов’язане з ситуацією в Україні та Сирії, може потягнути за собою нові санкції.

Небезпечними для економіки регіону є незгоди щодо різних політичних питань в Європейському союзі та між ЄС і країнами Східної Європи. Також не сприятимуть розвитку регіону торгові суперечки між США та Європою, які тривають нині.

Щодо інших частин світу, то уповільнення розвитку чекає і на Китай. Щоправда там, це – керований процес, бо Китай свідомо пішов на зменшення темпів розвитку з 10% на 6%, щоб забезпечити стабільніше довготривале зростання, пояснює автор звіту, головний економіст Світового банку Франциска Онзорґе.

Серед головних ризиків для світової економіки Світовий банк називає торговельний конфлікт між Китаєм та США. Також гальмувати розвиток світової економіки будуть США, де темпи зростання у 2019 впадуть до 2,5%, і навіть до 1,7% наступного року.

Інші матеріали розділу Прогнози

У 2019 році очікується збільшення врожаю озимих зернових

В Україні 2019 року збільшиться валове виробництво пшениці, проса, гороху та ріпаку. Про це повідомляє прес-служба Інституту аграрної економіки, передає ПромПолітІнформ. За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, в основному за рахунок збільшення урожайності виробництво озимих зернових… Продовження…


В Україні фактична інфляція перевищила прогноз НБУ

Фактичний показник інфляції у квітні дещо перевищив траєкторію прогнозу Національного банку за квітень 2019 року. Про це йдеться в коментарі НБУ, передає ПромПолітІнформ. Як зазначили в НБУ, зростання інфляції був зумовлений дією тимчасових факторів, зокрема… Продовження…


ЄБРР погіршив прогноз зростання ВВП в Україні із 3% до 2,5%

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) погіршив прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України з 3% до 2,5% за підсумками 2019 року. Прогноз опубліковано 8 травня на офіційному сайті ЄБРР, передає ПромПолітІнформ. У 2020 році… Продовження…


НБУ дав прогноз по зарплатам і безробіттю в Україні

Темпи зростання номінальних заробітних плат в Україні в найближчі три роки впадуть нижче 10%. Такий прогноз міститься в інфляційному звіті Національного банку України за квітень, повідомляє портал ПромПолітІнформ. Як зазначається в огляді, зростання зарплат в… Продовження…


Ціни на овочі через рік можуть знизитися в 10-15 разів

Ціни на овочі «борщового набору» (цибуля, картопля, морква, буряк і ін.) через рік знизяться в 10-15 разів, якщо в період вирощування нового врожаю не буде погодних аномалій. Так вважають експерти інформаційно-аналітичної платформи EastFruit, передає ПромПолітІнформ…. Продовження…


Аналітики Citigroup підвищили прогноз цін на ряд кольорових металів

Аналітики Citigroup підвищили прогноз цін на ряд кольорових металів, при цьому погіршивши очікування для алюмінію. Про це повідомляє Fixygen, інформує портал ПромПолітІнформ. У найближчі три місяці котирування контрактів на мідь можуть досягти $7 тис. за… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2019
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: