У Києві USD 0.43 EUR 27.20
UA | RU
Промполітінформ

Світовий банк прогнозує Україні в 2019 році зростання 2,9%, в наступному – 3,4% і 3,8% в 2021

Прогнози 11.01.2019
ПРОГНОЗИ_2019_01_11_Світовий_банк_прогнозує_Україні_2_9_відсотків_зростання_у_2019р

Перспективи розвитку світової економіки у 2019 році затьмарені, прогнозує Світовий банк. До таких висновків його підштовхують такі факти, як скорочення обсягу міжнародної торгівлі та інвестицій, фінансові проблеми, з якими зіткнулися в минулому році відразу кілька великих країн з ринковою економікою. Це ускладнить доступ до фінансів і для країн з економікою, що розвивається, мовиться у доповіді «Перспективи світової економіки», яку двічі на рік, в січні і в червні, готує Світовий банк. Для України наступного року банк прогнозує невелике зростання – на рівні 2.9%.

Такі дані наводить Радіо Свобода, повідомляє портал ПромПолітІнформ.

Як очікують фахівці Світового банку, в цих складних умовах темпи економічного зростання в країнах з ринковою економікою і країнах, що розвиваються, в 2019 році практично не зміняться. Пожвавлення економіки країн, які в значній мірі залежать від експорту сировинних товарів, цілком ймовірно, буде набагато повільнішим, ніж очікувалося. Темпи зростання економіки багатьох інших країн, як очікується, знизяться. Зростання розвинутих економік впаде до рівня 2%.

Сповільниться зростання і в Європі – в Польщі воно не сягне і 4% через уповільнення розвитку єврозони. Економіка Туреччини уповільниться до 2,3% після важкого минулого року, коли інфляція серйозно вийшла з-під контролю і сягнула 25%, замість запланованих 5%.

Зменшаться темпи зростання і економік Росії, Казахстану та України. Хоча щодо України фахівці банку є дещо оптимістичніші, ніж до Росії. Цього року Україні прогнозують зростання на рівні 2,9%, наступного – 3,4% і 3,8% у 2021. Щодо Росії, то її темпи зростання будуть скромнішими – 1,5% цього року і по 1,8% у 2020 та 2021 роках.

Фахівці банку пояснюють ці цифри тим, що у 2018 році зростання Росії та інших нафтовидобувних країн підтримували високі ціни на нафту. Це допомогло Росії втримати відносно невисоку і стабільну інфляцію в умовах посилення санкцій.

Світовий банк у своєму звіті наголошує, що нестабільність у регіоні підважує його економічні перспективи. Ризик пов’язаний з тим, що в Україні, а також низці інших країн регіону може дійти до згортання структурних реформ, які зараз проводяться. Також політичне напруження, пов’язане з ситуацією в Україні та Сирії, може потягнути за собою нові санкції.

Небезпечними для економіки регіону є незгоди щодо різних політичних питань в Європейському союзі та між ЄС і країнами Східної Європи. Також не сприятимуть розвитку регіону торгові суперечки між США та Європою, які тривають нині.

Щодо інших частин світу, то уповільнення розвитку чекає і на Китай. Щоправда там, це – керований процес, бо Китай свідомо пішов на зменшення темпів розвитку з 10% на 6%, щоб забезпечити стабільніше довготривале зростання, пояснює автор звіту, головний економіст Світового банку Франциска Онзорґе.

Серед головних ризиків для світової економіки Світовий банк називає торговельний конфлікт між Китаєм та США. Також гальмувати розвиток світової економіки будуть США, де темпи зростання у 2019 впадуть до 2,5%, і навіть до 1,7% наступного року.

Інші матеріали розділу Прогнози

Українцям прогнозують зростання цін на хліб

Хлібобулочні вироби зростуть в ціні на 2-2,5%. Такий прогноз дав директор української Асоціації постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко в коментарі журналісту УНН, повідомляє портал ПромПолітІнформ. “Хлібобулочні вироби точно будуть зростати в ціні на 2-2,5%. Це… Продовження…


У найближчі роки експорт цукру з ЄС не перевищить 2 млн тонн, – Укрцукор

Найближчі два роки експорт цукру з ЄС не перевищить 2 млн т. Про це повідомляє національна асоціація цукровиків України «Укрцукор», передає ПромПолітІнформ. «За останні 5 сезонів експорт цукру з ЄС коливається від 1,4 до 3,6… Продовження…


В Україні ціни на пальне зростатимуть

Ціни на пальне в Україні продовжать зростати на 4-5% на рік, якщо не зміниться акцизна політика. Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку України, повідомляє портал ПромПолітІнформ. У Нацбанку підкреслюють, що переглянути прогноз зростання… Продовження…


В НБУ спрогнозували уповільнення зростання реального ВВП до 2,5%

У Національному банку прогнозують, що у 2019 році зростання реального ВВП уповільниться до 2,5%, що буде пов’язано з жорсткою монетарною політикою. Про це на брифінгу 31 січня сказала перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова, передає… Продовження…


МВФ погіршив прогноз зростання світової економіки

Зростання світової економіки в 2019 році сягатиме 3,5% замість раніше прогнозованих 3,7%. Про це йдеться в січневому огляді МВФ «Перспективи світової економіки» (World Economic Outlook), передає ПромПолітІнформ. «МВФ очікує, що зростання світової економіки в цьому… Продовження…


Світ у 2019: що чекає Україну

Торговельна війна США та Китаю, Brexit, штучний інтелект, зміна поколінь (міленіали замість бебі-бумерів), зростання протекціонізму, російський вплив на енергетичному ринку – все це актуальні теми глобального рівня у наступному році. Для України ж 2019 –… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2019
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: