У Києві USD 0.39 EUR 25.10
UA | RU
Промполітінформ

Світовий банк прогнозує Україні в 2019 році зростання 2,9%, в наступному – 3,4% і 3,8% в 2021

Прогнози 11.01.2019
ПРОГНОЗИ_2019_01_11_Світовий_банк_прогнозує_Україні_2_9_відсотків_зростання_у_2019р

Перспективи розвитку світової економіки у 2019 році затьмарені, прогнозує Світовий банк. До таких висновків його підштовхують такі факти, як скорочення обсягу міжнародної торгівлі та інвестицій, фінансові проблеми, з якими зіткнулися в минулому році відразу кілька великих країн з ринковою економікою. Це ускладнить доступ до фінансів і для країн з економікою, що розвивається, мовиться у доповіді «Перспективи світової економіки», яку двічі на рік, в січні і в червні, готує Світовий банк. Для України наступного року банк прогнозує невелике зростання – на рівні 2.9%.

Такі дані наводить Радіо Свобода, повідомляє портал ПромПолітІнформ.

Як очікують фахівці Світового банку, в цих складних умовах темпи економічного зростання в країнах з ринковою економікою і країнах, що розвиваються, в 2019 році практично не зміняться. Пожвавлення економіки країн, які в значній мірі залежать від експорту сировинних товарів, цілком ймовірно, буде набагато повільнішим, ніж очікувалося. Темпи зростання економіки багатьох інших країн, як очікується, знизяться. Зростання розвинутих економік впаде до рівня 2%.

Сповільниться зростання і в Європі – в Польщі воно не сягне і 4% через уповільнення розвитку єврозони. Економіка Туреччини уповільниться до 2,3% після важкого минулого року, коли інфляція серйозно вийшла з-під контролю і сягнула 25%, замість запланованих 5%.

Зменшаться темпи зростання і економік Росії, Казахстану та України. Хоча щодо України фахівці банку є дещо оптимістичніші, ніж до Росії. Цього року Україні прогнозують зростання на рівні 2,9%, наступного – 3,4% і 3,8% у 2021. Щодо Росії, то її темпи зростання будуть скромнішими – 1,5% цього року і по 1,8% у 2020 та 2021 роках.

Фахівці банку пояснюють ці цифри тим, що у 2018 році зростання Росії та інших нафтовидобувних країн підтримували високі ціни на нафту. Це допомогло Росії втримати відносно невисоку і стабільну інфляцію в умовах посилення санкцій.

Світовий банк у своєму звіті наголошує, що нестабільність у регіоні підважує його економічні перспективи. Ризик пов’язаний з тим, що в Україні, а також низці інших країн регіону може дійти до згортання структурних реформ, які зараз проводяться. Також політичне напруження, пов’язане з ситуацією в Україні та Сирії, може потягнути за собою нові санкції.

Небезпечними для економіки регіону є незгоди щодо різних політичних питань в Європейському союзі та між ЄС і країнами Східної Європи. Також не сприятимуть розвитку регіону торгові суперечки між США та Європою, які тривають нині.

Щодо інших частин світу, то уповільнення розвитку чекає і на Китай. Щоправда там, це – керований процес, бо Китай свідомо пішов на зменшення темпів розвитку з 10% на 6%, щоб забезпечити стабільніше довготривале зростання, пояснює автор звіту, головний економіст Світового банку Франциска Онзорґе.

Серед головних ризиків для світової економіки Світовий банк називає торговельний конфлікт між Китаєм та США. Також гальмувати розвиток світової економіки будуть США, де темпи зростання у 2019 впадуть до 2,5%, і навіть до 1,7% наступного року.

Інші матеріали розділу Прогнози

Експерти підготували прогноз курсу долара в Україні на наступні три роки

Українська гривня по відношенню до долара буде щороку втрачати по 50 копійок. Про це повідомляють експерти Міжнародного кредитного агентства S&P Global Ratings, інформує портал ПромПолітІнформ. Згідно з прогнозами експертів, обмінний курс на наступні чотири роки… Продовження…


В 2020 році експерти очікують на нову хвилю трудової міграції

Через те, що з 2020 року відкривається ринок працевлаштування з Німеччиною, ймовірно, зросте рівень трудової міграції в Україні. Про це, повідомляє Finance.ua, розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник, передає портал ПромПолітІнформ…. Продовження…


Комуналка для українців в грудні може подорожчати на 2 тисячі грн в середньому

Валентин Землянський, незалежний експерт з питань енергетики, заявив, що на початку опалювального сезону Нафтогаз збирається підвищити вартість газу для рядових споживачів до 9,7 гривні за куб. Це означає, що для українців комуналка може вирости в… Продовження…


В Україні подорожчає цукор: з’явився прогноз

Виробництво цукру в 2019-2020 маркетинговому році (МР, з вересня цього року по серпень наступного) складе 1,1-1,2 млн т, що на третину менше, ніж роком раніше. Такий прогноз дає прес-служба Національної асоціації цукровиробників України (НАЦУ) «Укрцукор»,… Продовження…


Олександр Данилюк заявив про можливість амністії капіталів

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк заявив про розгляд можливості амністії капіталів. Про це передає Радіо НВ, повідомляє портал ПромПолітІнформ. На думку Данилюка, Україна повинна йти в майбутнє, а відповідно – амністувати капітали…. Продовження…


Мораторій на продаж землі знімуть до кінця року

Скасувати мораторій і запустити ринок сільськогосподарської землі в Україні планується до кінця 2019 року. Про це, повідомляє Ліга.net, заявив агентству Bloomberg заступник голови Офісу президента (ОП) Олексій Гончарук, передає портал ПромПолітІнформ. «У нашій команді є… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2019
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: