У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Українські аграрії торік забезпечили майже 40% загальноукраїнського експорту

Промисловий потенціал 22.01.2019
ukaine-export-53057

Українські аграрії у 2018 році встановили абсолютний рекорд за обсягами експорту сільськогосподарської продукції, забезпечивши 39,8% загальноукраїнського експорту.

Про це сказав заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки»(ІАЕ) Микола Пугачов, повідомляє прес-служба ІАЕ,

«2018 року продукція АПК склала 39,8% у загальному експорті з України, зберігши лідерство у його товарній структурі. Характерною рисою минулого року для вітчизняного аграрного сектору економіки стала низка рекордів за обсягами експорту сільгосппродукції», – зазначив Пугачов.

Згідно з даними Державної служби статистики України, за підсумками 2018 року Україна експортувала агропродовольства (групи 1-24 УКТЗЕД, а також казеїн, альбуміни, шкури, хутро, вовна та ін.) на суму 18,8 млрд дол., побивши рекордний показник 2012 року у 18,2 млрд дол.

За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, вирішальним для сумарного зростання експорту продукції АПК торік стало збільшення обсягів продажу до двох ключових регіонів – Азії та Європейського Союзу. У 2018 році Азія посилила свої позиції основного імпортера вітчизняної агропродукції. Вартісні обсяги вітчизняного експорту до країн цього регіону у 2018 збільшилися до 8 млрд дол.. Частка азійських країн склала торік 42,6% від загального експорту української сільгосппродукції. Це майже на 4% перевищило рекордний показник поставок до цього регіону у 7,7 млрд дол., встановлений у 2017 році.

Експорт аграрної продукції українського виробництва до країн Євросоюзу сягнув у 2018 році найвищої за часів незалежності України позначки. Його обсяги у вартісному вимірі становили 6,3 млрд дол. та перевищивши рекордний показник 2017 року у 5,8 млрд дол. При цьому, частка ЄС у вітчизняному експорті агропродовольства минулого року становила 33,5%.

Обсяги поставок до країн Африки дещо знизилися до 12,2% у загальному експорті вітчизняної сільгосппродукції і становили 2,3 млрд дол. Водночас, припинилося зниження вітчизняного експорту сільськогосподарської продукції до країн СНД, яке тривало протягом останніх років. З 2017 року спостерігається тенденція поступового збільшення обсягів продажів до цього регіону. Торік вартісні обсяги експорту сільськогосподарської продукції до країн СНД незначно (+10,3%) збільшилися – до 1,5 млрд дол., забезпечивши їм частку у 8,0% в українському експорті агропродовольства.

В цілому, ці чотири регіони (ЄС, країни Азії, країни Африки, країни СНД) закуповують понад 96% аграрної продукції українського виробництва, поінформували в ІАЕ.

Третій рік поспіль активно експортує українську агропродукцію Індія, яка торік закупила вітчизняної сільгосппродукції на суму 1,856 млрд дол. Частка Індії у вітчизняному експорті агропродовольства становила торік 9,9%.

За інформацією заступника директора ІАЕ, важливими споживачами аграрної продукції українського виробництва стали Китай (1,172 млрд дол.), Нідерланди (1,162 млрд дол.), Іспанія (1,042 млрд дол.), Єгипет (889 млн дол.), Туреччина (801 млн дол.), Італія (738 млн дол.), Німеччина (667 млн дол.), Польща (657 млн дол.) та Саудівська Аравія (589 млн дол.). Ці десять країн за минулий рік сформували для експортерів українського агропродовольства трохи більше 50% валютних надходжень.

Ключовими продуктами вітчизняного аграрного експорту традиційно стали зернові культури, олія, насіння олійних культур, макуха, м’ясо та субпродукти, на які припадає близько 81% його вартісних обсягів, підсумував заступник директора ІАЕ.

Інші матеріали розділу Промисловий потенціал

Головнокомандувачу ЗСУ показали нову броньовану машину українського виробництва

Уперше українським військовим представили колісну бойову машину українського виробництва. Про це пише Мілітарний, посилаючись на кадри нових зразків техніки, які були оприлюднені Генеральним штабом ЗСУ, повідомляє портал PromPolitInform. Як повідомляють у виданні, новітні зразки української військової техніки представили… Продовження…


Україна підписала із Британією нову угоду про співпрацю в сфері оборони та промисловості

Україна та Велика Британія підписали рамкову угоду щодо заохочення співпраці в оборонних та промислових питаннях. Про це, пише Інформаційний спротив, йдеться у повідомленні на сайті британського уряду, передає портал PromPolitInform. Угоду підписали на військово-промисловій конференції в… Продовження…


Чернігівщина цьогоріч одержить 1,25 млрд грн в межах програми «Зроблено в Україні»

Під час робочої поїздки до Чернігівської області Президент України Володимир Зеленський узяв участь у презентації економічної платформи «Зроблено в Україні», зустрівся з представниками бізнесу та ознайомився з продукцією місцевих підприємців. Про це інформує «Суспільний кореспондент»,… Продовження…


Україна розробляє власну зброю проти КАБів – Володимир Зеленський

Україна розробляє власну зброю проти російських керованих авіаційних бомб. Поки що єдиним засобом протидії КАБам є системи протиповітряної оборони. Про це, передає Gazeta.ua, під час національного телемарафону розповів Президент України Володимир Зеленський, інформує портал PromPolitInform. Водночас,… Продовження…


Україна цього року зможе застосовувати БпЛА з далекобійністю до 2000 кілометрів і більше, – Bild

Нещодавно українські дрони атакували цілі в Росії на відстані 1300 кілометрів від лінії фронту. За інформацією західних ЗМІ, Збройні сили України вже невдовзі зможуть використовувати БпЛА з далекобійністю до 2000 кілометрів та навіть більше. Про… Продовження…


Український ОПК щомісяця виробляє по 8 САУ «Богдана», – NYT

Виробництво українських САУ «Богдана» виросло до 8 одиниць на місяць. Раніше ця кількість сягала 6 одиниць. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The New York Times, інформує портал PromPolitInform. Раніше президент України Володимир Зеленський на черговому… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: