У Києві USD 0.41 EUR 26.46
UA | RU
Промполітінформ

За три тижні до виборів Президента поліграфкомбінат «Україна» опинився за ґратами

Суспільство 11.03.2019
СУСПІЛЬСТВО_Поліграфкомбінат_Україна_ВЖЕ_ЗА_ГРАТАМИ_01

Біля входу в будівлю Державного підприємства «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів», який розташований в Києві на вулиці Дегтярівській, встановлені потужні залізні грати. Також заґратовані всі вікна 1-го і 2-го поверху. Ці «засоби захисту» з’явилися буквально за три тижні до виборів Президента України.

Про це повідомляє портал ПромПолітІнформ, посилаючись на власні джерела інформації.

СУСПІЛЬСТВО_Поліграфкомбінат_Україна_ВЖЕ_ЗА_ГРАТАМИ_02

Фото ПромПолітІнформ. Грати на вікнах першого і другого поверхів поліграфкомбінату “Україна”

На світлинах, які зроблено біля центрального входу в ПК «Україна» видно, що тепер процедура проходу в вестибюль будівлі простому громадянину стала абсолютно не можливою, а територія ПК «Україна», такою, яка ймовірно найбільше охороняється серед усіх державний органів

З чим пов’язано таке «поспішне» перетворення будівлі в «неприступну фортецю», до чого готуються і чого побоюються на цьому «стратегічному» підприємстві, ми спробували з’ясувати у керівництва. На жаль, дати короткий коментар по телефону в приймальні директора відмовилися. Пояснивши, що на всі запитання керівник може відповісти тільки після отримання офіційного інформаційного запиту.

Погодьтеся, дивний збіг обставин, коли приймається рішення «заґратувати Україну» буквально за три тижні до виборів і коли має стартувати процес друку виборчих бюлетенів. Раз офіційні особи підприємства вважають за краще бавитись в бюрократію і «мовчанку», спробуємо проаналізувати ряд останніх суперечливих подій і скандальний бекграунд ПК «Україна», щоб зрозуміти, що відбувається.

Отже. Кожен раз в період передвиборної кампанії поліграфкомбінат стає дійсно «стратегічним» для влади. Тут традиційно друкують бланки виборчих бюлетенів. І хто б не був при владі, її опоненти завжди підозрюють, що тут можуть відбуватися протизаконні дії. Наприклад, друк додаткових, неврахованих бланків, які потім можуть бути використані для фальсифікацій виборів. Так було в 2004-2005 році.

А в 2010 році і зовсім відбувалися події із «захопленням» будівлі. Якщо пам’ятаєте, тоді натовп «активістів» увірвався в вестибюль, посварився з охороною. Все це відбувалося після рішення тодішнього прем’єр-міністра Тимошенко в акурат перед виборами поставити «свого» керівника підприємства. «Новий» директор, таким чином, з підтримкою тітушок намагався зайти на своє робоче місце.

СУСПІЛЬСТВО_Поліграфкомбінат_Україна_НЕ_ЗА_ГРАТАМИ_03

Фото: Так виглядав центральний вхід в поліграфкомбінат “Україна” за часів «злочинної» влади

Тоді, пам’ятається, опоненти «демократичного» прем’єра Тимошенко звинувачували в тому, що вона «нібито поставила завдання забезпечити зміну керівництва поліграфкомбінату, щоб мати можливість додатково виготовити 1,5 млн. виборчих бюлетенів». Ті події дуже різко засудив президент Ющенко, у якого також викликали питання дії Тимошенко по відношенню до ПК «Україна» напередодні виборів. Тоді поразка «демократів» і прихід до влади «легітимно» обраного Януковича поставили хрест на спробах чесного розслідування можливого виготовлення і використання «лівих» бюлетенів, а тому та історія так і закінчилася нічим.

Сьогодні ситуація дещо інша. Підприємство знаходиться в структурі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Лояльний директор призначений на посаду давно, а значить вже довів свою відданість. Між Президентом і Прем’єром повна згода. Принаймні, так видається.

Якщо хтось і може планувати «темні» справи на поліграфкомбінаті, широкій громадськості про це відомо не буде. ПК «Україна» – об’єкт «режимний», а значить, стороннім спостерігачам здійснювати контроль фактично не реально. Та що там контроль. Отримати відповіді на прості запитання особисто від керівників практично не можливо. А тепер пройти навіть у хол не можливо.

Треба сказати, що і нинішній бекграунд поліграфкомбінату не дуже добрий. Ні, поки його керівництво в плануванні протизаконних дій ніхто прямо не звинувачував. Але кілька останніх «виборних» скандалів говорять про те, що ймовірно все-таки щось недобре готується за ґратами.

По-перше, в цьому контексті неоднозначно сприймається інформація про кількість виборців, які можуть проголосувати на цих виборах.

По-друге, насторожує також інформація про замовлення друку близько 60 млн бюлетенів, при тому, що навіть в кращі часи у виборах брали участь близько 20 млн виборців!

По-третє, вже згадані події навколо зміцнення «обороноздатності» будівлі і повного обмеження доступу навіть до вестибюлю поліграфкомбінату.

Зауважте, такого навіть при злочинній владі папєрєдніків не було. Ну, і нарешті, повна «непрозорість» роботи самого підприємства, без будь-якого контролю хоча б представників громадськості, не додає оптимізму.

Так що ж за ґратами намагається приховати влада від очей українців?

Микола Барський

Інші матеріали розділу Суспільство

З жовтня українці отримуватимуть пільги по-новому

Кабінет міністрів України прийняв рішення вже з жовтня 2019 року перейти на монетизацію пільг на оплату комуналки (стосується тих, хто має право на допомогу від держави на оплату послуг, але не оформив субсидію). Про це… Продовження…


У Мінфіні розповіли, що впливає на зростання зарплат в Україні

Темп приросту реальної заробітної плати у березні 2019 року становив 12,5% (рік до року). Про це повідомляється у макроекономічному огляді та прогнозі Мінфіну за квітень 2019 року, передає ПромПолітІнформ. У відомстві зазначають, що чинниками зростання… Продовження…


У команді Зеленського анонсували перепис населення в найближчі місяці

У перші 100 днів після вступу Володимира Зеленського на посаду президента України його команда має намір провести аудит держави. Це необхідно, щоб визначити, в якому стані знаходиться інфраструктура країни, які її людські та фінансові ресурси…. Продовження…


Комітет Палати представників Конгресу США затвердив законопроект про допомогу для України

Комітет з асигнувань Палати представників Конгресу США затвердив законопроект, що передбачає підтримку для України. Про це повідомляє прес-служба посольства України у США у Facebook, передає ПромПолітІнформ. «Проект “Закону щодо асигнувань Державного департаменту, зарубіжних операцій і… Продовження…


В Україні зросла купівельна спроможність пенсіонерів

Людина, яка працює й отримує середню заробітну плату, з початку року може придбати на 7,5% менше хліба. А ось пенсіонер, що виходить на пенсію за віком, навпаки, на 6,3% більше. Про це повідомив керівник Української… Продовження…


Японія надасть Україні $2,8 мільйона на підтримку гуманітарних проектів

Уряд Японії надасть Україні $2,82 млн для задоволення гуманітарних потреб, підтримки вразливих верств населення та відновлення східних областей. Про це посол Японії в Україні Такаші Кураі сказав під час прес-конференції, що відбулася 16 травня в… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2019
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: