У Києві USD 0.43 EUR 27.20
UA | RU
Промполітінформ

Розпочався останній етап відбору кандидатів на посаду судді Верховного суду України

Законодавство 19.03.2019
2a6f39aae2ee2e02ca7ade181d2b76fb

Відсьогодні в Україні розпочався останній етап відбору кандидатів на посаду судді Верховного суду України. Із 78 претендентів на посаду судді – 16 отримали негативний висновок Громадської ради доброчесності.

Про це йдеться у сюжеті ТСН, повідомляє портал ПромПолітІнформ.

Вища рада правосуддя – передостанній фільтр для кандидатів перед підписом президента. Чотири члени ВРП разом з очільником теж претендують на суддівську мантію і вони не голосують.

Не йти в судді членам ВРП закон не забороняє, але представники Громадської ради доброчесності вважають, що чотири кандидати – поміж них голова ВРП Ігор Бенедисюк та члени – Наталя Волковицька, Тетяна Малашенкова та Микола Гусак – мали би звільнитися перед конкурсом.

Ігореві Бенедисюку активісти закидають недбальство, через яке одна суддя Майдану поновилася на посаді, а також отримала іменну зброю від президента.

“Про цю нагороду мені стало відомо на урочистому заході у Верховному суді і це стало для мене несподіванкою. Я вважаю, що кожен суддя має мати таку зброю”, – зазначає Бенедисюк.

Це другий етап відбору кандидатів до Верховного суду. Нині він недоукомплектований на 78 осіб. Максим Титов теж претендує на посаду судді і до нього в активістів теж є запитання. Він син Юрія Титова, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Йому закидають 22 закритих адмінпровадження за пиятику за кермом за закінченням строку давності. До одного водія суддя ставився поблажливо тричі.

“Я щойно почув від вас цю інформацію. Я розумію, що це недолік, але це може бути пов’язано з великою завантаженістю”, – пояснює Юрій Титов.

Члени ВРП усіх кандидатів опитують прискіпливо. Журналісти за дійством спостерігають із монітора. Навіть під час перерви до кандидатів не підпускають.

Загалом у Громадської ради доброчесності зараз претензії до 16 кандидатів. Більшість із негативним висновком відсіялась у процесі конкурсу. Хто з цих людей стане суддею Верховного суду – оприлюднять завтра.

Учора закінчився відбір суддів до нового Антикорупційного суду, його створюють для розгляду справ проти високопосадовців. Лише сім кандидатів не отримали позитивного відгуку в Ради доброчесності. Тепер слово за президентом.

Інші матеріали розділу Законодавство

Верховний суд дозволив Курченку оскаржити передачу Одеського НПЗ державі

Верховний суд України скасував постанову про закриття апеляційного провадження у справі про передачу державі нерухомого майна, яке належало ПАТ Одеський нафтопереробний завод. Відповідне рішення винесено 4 квітня. Про це повідомляє «НВ Бізнес», інформує портал ПромПолітІнформ…. Продовження…


Україна програла транзитну суперечку з РФ у СОТ

Україна програла ключову торговельну суперечку з РФ у СОТ у справі щодо транзитних перевезень. Про це пише “Європейської правди”, повідомляє портал ПромПолітІнформ. Київ оскаржував політичну заборону росіян, яка розірвала найкоротший шлях українських товарів на ринки… Продовження…


Легка промисловість може отримати звільнення від податкового тягаря на 10 років

У Верховній Раді зареєстровано Проект Закону “Про внесення змін до розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо стимулювання інвестиційної привабливості підприємств легкої промисловості” №10192 від 27.03.2019 р. Інформацію про це розміщено на офіційному веб-порталі парламента,… Продовження…


НКЦПФР розробила новий законопроект про накопичувальну пенсію

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку завершила розробку проекту закону, який запроваджує в Україні пенсійну систему 2-го рівня. Про це повідомляє прес-служба НКЦПФР, передає ПромПолітІнформ. Очікується, що після затвердження на засіданні уряду він… Продовження…


Виробникам промислової продукції збираються полегшити умови експорту до ЄС

У Верховній Раді зареєстрували законопроект на заміну проваленому наприкінці лютого проекту, ухвалення якого є умовою ЄС для початку офіційної процедури оцінки готовності України до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА). Документ… Продовження…


Глава КС Станіслав Шевчук відмовиться приводити до присяги президента в разі фальсифікації виборів

Глава Конституційного суду України Станіслав Шевчук може відмовитися приводити після виборів до присяги президента, якщо той буде обраний шляхом фальсифікації. Про це Шевчук заявив в інтерв’ю “Стране”, повідомляє портал ПромПолітІнформ. “Згідно зі статтею 104 Конституції… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2019
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: