Відсьогодні в Україні розпочався останній етап відбору кандидатів на посаду судді Верховного суду України. Із 78 претендентів на посаду судді – 16 отримали негативний висновок Громадської ради доброчесності.
Про це йдеться у сюжеті ТСН, повідомляє портал ПромПолітІнформ.
Вища рада правосуддя – передостанній фільтр для кандидатів перед підписом президента. Чотири члени ВРП разом з очільником теж претендують на суддівську мантію і вони не голосують.
Не йти в судді членам ВРП закон не забороняє, але представники Громадської ради доброчесності вважають, що чотири кандидати – поміж них голова ВРП Ігор Бенедисюк та члени – Наталя Волковицька, Тетяна Малашенкова та Микола Гусак – мали би звільнитися перед конкурсом.
Ігореві Бенедисюку активісти закидають недбальство, через яке одна суддя Майдану поновилася на посаді, а також отримала іменну зброю від президента.
“Про цю нагороду мені стало відомо на урочистому заході у Верховному суді і це стало для мене несподіванкою. Я вважаю, що кожен суддя має мати таку зброю”, – зазначає Бенедисюк.
Це другий етап відбору кандидатів до Верховного суду. Нині він недоукомплектований на 78 осіб. Максим Титов теж претендує на посаду судді і до нього в активістів теж є запитання. Він син Юрія Титова, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Йому закидають 22 закритих адмінпровадження за пиятику за кермом за закінченням строку давності. До одного водія суддя ставився поблажливо тричі.
“Я щойно почув від вас цю інформацію. Я розумію, що це недолік, але це може бути пов’язано з великою завантаженістю”, – пояснює Юрій Титов.
Члени ВРП усіх кандидатів опитують прискіпливо. Журналісти за дійством спостерігають із монітора. Навіть під час перерви до кандидатів не підпускають.
Загалом у Громадської ради доброчесності зараз претензії до 16 кандидатів. Більшість із негативним висновком відсіялась у процесі конкурсу. Хто з цих людей стане суддею Верховного суду – оприлюднять завтра.
Учора закінчився відбір суддів до нового Антикорупційного суду, його створюють для розгляду справ проти високопосадовців. Лише сім кандидатів не отримали позитивного відгуку в Ради доброчесності. Тепер слово за президентом.
Інші матеріали розділу Законодавство
Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 11090 про підвищення акцизу на тютюнові вироби, який очікував ухвалення з грудня 2024 року. Про це, інформує NV, у суботу, 22 березня, повідомив перший заступник голови парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк,… Продовження…
21 березня на заключному засіданні у Страсбурзі завершили роботу над ключовими правовими документами для створення Спеціального трибуналу щодо воєнних злочинів Росії. Про це, інформує Цензор.НЕТ, у соцмережі Х повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, передає портал PromPolitInform. «Сьогодні… Продовження…
Діти військових, які мають статус учасників бойових дій (УБД), можуть отримати низку пільг у сфері освіти, оздоровлення та соціального захисту. Щоб скористатися цими можливостями, необхідно звернутися до відповідних органів із заявою та необхідними документами. Про це… Продовження…
Для швидкого залучення нових працівників і подолання кадрового дефіциту роботодавець може укладати строкові трудові договори на час воєнного стану або для заміни тимчасово відсутніх співробітників. Державна служба з питань праці пояснює, як законно оформити нових працівників… Продовження…
Протягом скринінгу Україна представила Єврокомісії понад 44 презентації щодо 59 актів законодавства ЄС, що регулюють промислову продукцію. Міністерство економіки повідомило, що Україна завершила офіційний скринінг відповідності законодавства нормам ЄС у межах переговорного розділу «Вільний рух… Продовження…
Президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу державних інвестицій, виконавши одну із умов отримання фінансування від ЄС та МВФ. Як інформує Цензор.Нет, відповідний урядовий законопроєкт №12245 повернуто з підписом голови держави 3 березня, повідомляється на сайті парламенту,… Продовження…