У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Цифра дня: 12% громадян в Україні проживає не за пропискою

Цифра дня 27.03.2019
909c38873ffb7bd0ddc036eab75679f4

В Україні не за пропискою проживають принаймні 3,3 млн дорослих людей, а це приблизно 12% громадян. Це призводить до обмеження прав, хоча люди у більшості випадків не усвідомлюють це.

Про таке йдеться у соціологічному дослідженні “Громадяни України, що живуть не за місцем реєстрації: їхня кількість та проблеми”, передає ПромПолітІнформ.

Зазначена кількість людей не враховує офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб. Автори дослідження вважають, що 3,3 млн можна вважати мінімальною оцінкою, а насправді кількість людей, які проживають не за пропискою, може сягати 6,8 млн.

Явище проживання не за місцем реєстрації не залежить від регіону України та типу населеного пункту. Однак у столиці та агломерації більше вихідців з інших регіонів – 31%. Відповідно до дослідження, у цих громадян найбільше проблем із доступом до державних послуг і реалізацією прав

Серед тих, хто проживає не за пропискою, найбільше молодих людей; літні переважно мешкають за місцем реєстрації. Загальний показник по Україні – 12%, однак відсоток різниться залежно від віку:

  • 18-24 роки – 17%,
  • 25-34 роки – 19%,
  • 35-44 роки – 15%,
  • 45-54 роки – 8%,
  • 55-64 роки – 6%,
  • 65-75 років – 6%.

“Тим, хто проживає не за місцем реєстрації, складніше прийти на виборчу дільницю, бо це може потребувати додаткового часу. Відправити дитину до навчального закладу теж потребує додаткових зусиль у порівнянні з тими, хто живе за місцем реєстрації. Люди менш активні у вирішенні комунальних проблем”, – наголошує керівниця програми проектів демократичних процесів в Українському незалежному центрі політичних досліджень Юлія Тищенко.

Дослідження виявило, що громадяни, які проживають не за місцем реєстрації, частіше платили благодійні внески у фонд поліклінік та частіше “віддячували” лікарю поза офіційною оплатою. 23% опитаних мешканців міст, які живуть не за місцем реєстрації, змушені були лікуватися самостійно.

Відповідно до результатів дослідження, щоб отримати одну соціальну послугу не за місцем фактичного проживання, а за місцем прописки, людина в середньому витрачає 4,4 дня та 750 грн.

Разом з тим, тільки 21% опитаних відповіли, що відчувають себе обмеженими в правах через прописку.

Часто люди не змінюють місце прописки, бо зареєстровані у тому населеному пункті, де й проживають. На таке рішення також впливає складність процедури. Інша причина – складнощі при реєстрації у чужому житлі (96% опитаних орендодавців заявляють, що не реєструватимуть орендарів у своєму житлі).

Загальнонаціональне опитування соціологи компанії “Kantar TNS в Україні” провели впродовж серпня та вересня 2018 року. Опитування замовив партнерський консорціум із Центру прав людини ZMINA, Аналітичного центру CEDOS та Українського незалежного центру політичних досліджень за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Соціологи опитали 7 731 громадянина України віком від 18 до 75 років в усіх областях, окрім окупованих територій. Орієнтовна статистична похибка, розрахована для випадкової вибірки відповідного обсягу, становить 1,3%.

Інші матеріали розділу Цифра дня

Цифра дня: 13,319 млн тонн пшениці експортували трейдери з України

Трейдери станом на 25 березня експортували 13,319 млн тонн пшениці. Про це йдеться в повідомленні Міністерства аграрної політики і продовольства України, інформує портал PromPolitInform. У відповідний період минулого року експорт пшениці становив 12,623 млн тонн. Загалом у відповідний період 2022/2023 МР… Продовження…


Цифра дня: 15 мільярдів доларів для України планують залучити інвестори та яку роль тут відіграють BlackRock та JPMorgan

Україна продовжує шукати кошти для післявоєнного відновлення. Для цього до процесу залучили потужних фінансових гігантів з-за кордону. Наразі програма для міжнародних приватних інвесторів, яка має на меті допомогти з відбудовою України, планує залучити 15 мільярдів… Продовження…


Цифра дня: 282 групи розмінування підрозділів Міноборони працюють над очищенням деокупованих територій України

282 групи розмінування підрозділів Міноборони продовжують очищення звільнених регіонів України від вибухонебезпечних залишків війни. Про це інформує Міністерство оборони України, повідомляє портал PromPolitInform. За останній тиждень (з 1 по 8 березня 2024 року) обстежено та очищено: 7… Продовження…


Цифра дня: 24 млрд гривень – прибуток «Укрнафти» за 2023 рік

2023 рік найбільша нафтовидобувна компанія «Укрнафта» закінчила з чистим прибутком у розмірі 24 млрд гривень. Як передає портал PromPolitInform, про це йдеться в повідомленні компанії. Також Кабінет Міністрів затвердив фінансовий план Укрнафти на 2024 рік, який передбачає… Продовження…


Цифра дня: 30 млн тонн українського зерна пішло на експорт

Станом на 4 березня у 2023/2024 МР Україна експортувала 29 млн 951 тис. тонн зернових та зернобобових культур, що на 2 млн 987 тис. тонн або в 1,09 рази менше, ніж торік. Як передає портал PromPolitInform,… Продовження…


Цифра дня: 500 тисяч тонн зерна сезону-2023 прийняли елеватори «Агрейну»

Елеватори Групи компаній «Агрейн» прийняли 500 тисяч тонн зерна сезону 2023 року. З них частка агропродукції компанії становить 68%, а сторонніх компаній — 32%. Про це, інформує AgroTimes, повідомляє пресслужба агрогрупи, передає портал PromPolitInform. «Основні… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: