У Києві USD 0.43 EUR 27.20
UA | RU
Промполітінформ

Кабмін затвердив фінплан “Укренерго” зі зниженням чистого прибутку на 30%

Енергетика 28.03.2019
598aeca62704b450712595

Кабінет міністрів затвердив фінансовий план ДП “НЕК “Укренерго” на 2019 рік, який передбачає зменшення чистого прибутку в порівнянні з фінпланом-2018 на 29% – до 1,9 млрд грн.

Про таке рішення Кабміну, затвердженому на засіданні 27 березня, пишуть «Наші гроші», повідомляє портал ПромПолітІнформ.

Скоригований фінплан “Укренерго” передбачав чистий дохід в розмірі 2,30 млрд грн. Але з розданого на засіданні уряду документа відомо, що реальний прогнозований показник прибутковості підприємства в минулому році виявився гіршим на 21%. З урахуванням такого погіршення результатів у поточному році заплановано скорочення прибутку ще на 6%.

При цьому, незважаючи на погіршення показника прибутку, відрахування до бюджетів планується збільшити загалом на 145 млн грн, в порівнянні з 2018 роком.

У супровідних документах до фінплану “Укренерго” пояснило, що зменшення доходу в минулому році обумовлено зниженням НКРЕКУ тарифу держпідприємства майже на 30%. Але в цьому році підприємство розраховує збільшити дохід, 96% якого буде сформовано за рахунок послуг з передачі електроенергії магістральними та міждержавними електричними мережами. У минулі роки цей показник був менше.

Тариф компанії на поточний рік затверджено на рівні 5,926 коп. за кВт/год, що на 0,957 коп. більше, ніж було затверджено у попередньому році. У той же час це все однозначно менше тарифу, який існував у 2017 році (7,047 коп. За кВт/год).

Загальна сума витрат держпідприємства на наступний рік запланована в сумі 5,77 млрд грн і вона збільшується на 36%. У тому числі зростання на 20% собівартості реалізованої продукції на підприємстві пояснюють старінням обладнання, збільшенням витрат на паливо через часті виїзди ремонтників і подорожчанням запчастин.

Також на собівартість, як стверджують в “Укренерго”, вплинув запланований ріст зарплат майже на 28%. Зокрема, зарплата працівників зросте майже на 3 тис. грн, а управлінців – на 5 тис. грн на місяць. Менше зросте посадовий оклад директора – всього на 1 тис. грн – до 336 тис. грн на місяць. Але відразу в десять разів зросте щомісячне преміювання директора і складе понад мільйон гривень.

В цілому місячна оплата праці керівника “Укренерго” запланована в розмірі 1,51 млн грн, що в три рази більше від минулорічного.

Також заплановано скорочення штату співробітників компанії, але не так масштабно як в минулому році, коли було звільнено близько двох тисяч чоловік. Тепер заплановано звільнити майже тисячу співробітників, переважно простих працівників.

Компанією заплановано також суттєве збільшення капітальних інвестицій – до 4,37 млрд грн.

Нагадаємо, НЕК “Укренерго” здійснює управління об’єднаними енергосистемами України, забезпечує цілісність ОЕС і здійснює передачу електроенергії магістральними та міждержавними електричними мережами.

Інші матеріали розділу Енергетика

В Україні на СЕС доводиться 71% потужностей відновлюваної енергетики

В Україні 2200 МВт потужностей відновлюваної енергетики припадає на сонячні електростанції (СЕС). Це — 71% у загальній структурі “зеленої” генерації. Про це повідомляє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження, передає ПромПолітІнформ. «На сьогодні в Україні вже працює… Продовження…


ДТЕК Ахметова може придбати ще два обленерго

ДТЕК Ахметова найближчим часом може придбати “Київобленерго” та “Одесаобленерго”. Про це заявив на сторінці у Facebook голова асоціації споживачів електроенергії та комунальних послуг Андрій Герус, повідомляє портал ПромПолітІнформ. Питанням надання дозволів на купівлю займається Антимонопольний комітет. Герус… Продовження…


В Україні готуються запровадити зелені аукціони для нових постачальників екологічних кіловат

В Україні готуються запровадити зелені аукціони для нових постачальників зелених кіловат. За умовами торгів, електроенергію державі зможе продати той, хто запропонує найнижчу ціну. Про це повідомляє Сегодня, інформує портал ПромПолітІнформ. За перші три місяці цього… Продовження…


Міненерго розраховує побудувати до 2024 року завод з виробництва ядерного палива

Міністерство енергетики та вугільної промисловості розраховує до 2024 року побудувати в Україні завод з виробництва (фабрикації) ядерного палива за 1,632 млрд грн. Про це, пишуть ЕлектроВісті, йдеться в проекті документа «Державна цільова економічна програма розвитку… Продовження…


Міненерговугілля спрогнозувало виробництво електроенергії в 2019 році

Виробництво електроенергії в 2019 році в Україні прогнозується на рівні 158,743 млрд кВт/год. Про це йдеться в даних прогнозного балансу електроенергії об’єднаної електроенергетичної системи України на 2019 рік, оприлюдненого Міненерговугілля, повідомляє портал ПромПолітІнформ. Виробництво електроенергії… Продовження…


Київ в енергозбереження шкіл і дітсадочків залучив 105 млн грн

За останні три роки в рамках енергосервісних контрактів Київ залучив до енергозбереження дитсадків та шкіл 105 млн грн. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час візиту до ДНЗ № 601 (вул. Верховинна,… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2019
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: