У Києві USD 0.42 EUR 26.30
UA | RU
Промполітінформ

Кабмін затвердив фінплан “Укренерго” зі зниженням чистого прибутку на 30%

Енергетика 28.03.2019
598aeca62704b450712595

Кабінет міністрів затвердив фінансовий план ДП “НЕК “Укренерго” на 2019 рік, який передбачає зменшення чистого прибутку в порівнянні з фінпланом-2018 на 29% – до 1,9 млрд грн.

Про таке рішення Кабміну, затвердженому на засіданні 27 березня, пишуть «Наші гроші», повідомляє портал ПромПолітІнформ.

Скоригований фінплан “Укренерго” передбачав чистий дохід в розмірі 2,30 млрд грн. Але з розданого на засіданні уряду документа відомо, що реальний прогнозований показник прибутковості підприємства в минулому році виявився гіршим на 21%. З урахуванням такого погіршення результатів у поточному році заплановано скорочення прибутку ще на 6%.

При цьому, незважаючи на погіршення показника прибутку, відрахування до бюджетів планується збільшити загалом на 145 млн грн, в порівнянні з 2018 роком.

У супровідних документах до фінплану “Укренерго” пояснило, що зменшення доходу в минулому році обумовлено зниженням НКРЕКУ тарифу держпідприємства майже на 30%. Але в цьому році підприємство розраховує збільшити дохід, 96% якого буде сформовано за рахунок послуг з передачі електроенергії магістральними та міждержавними електричними мережами. У минулі роки цей показник був менше.

Тариф компанії на поточний рік затверджено на рівні 5,926 коп. за кВт/год, що на 0,957 коп. більше, ніж було затверджено у попередньому році. У той же час це все однозначно менше тарифу, який існував у 2017 році (7,047 коп. За кВт/год).

Загальна сума витрат держпідприємства на наступний рік запланована в сумі 5,77 млрд грн і вона збільшується на 36%. У тому числі зростання на 20% собівартості реалізованої продукції на підприємстві пояснюють старінням обладнання, збільшенням витрат на паливо через часті виїзди ремонтників і подорожчанням запчастин.

Також на собівартість, як стверджують в “Укренерго”, вплинув запланований ріст зарплат майже на 28%. Зокрема, зарплата працівників зросте майже на 3 тис. грн, а управлінців – на 5 тис. грн на місяць. Менше зросте посадовий оклад директора – всього на 1 тис. грн – до 336 тис. грн на місяць. Але відразу в десять разів зросте щомісячне преміювання директора і складе понад мільйон гривень.

В цілому місячна оплата праці керівника “Укренерго” запланована в розмірі 1,51 млн грн, що в три рази більше від минулорічного.

Також заплановано скорочення штату співробітників компанії, але не так масштабно як в минулому році, коли було звільнено близько двох тисяч чоловік. Тепер заплановано звільнити майже тисячу співробітників, переважно простих працівників.

Компанією заплановано також суттєве збільшення капітальних інвестицій – до 4,37 млрд грн.

Нагадаємо, НЕК “Укренерго” здійснює управління об’єднаними енергосистемами України, забезпечує цілісність ОЕС і здійснює передачу електроенергії магістральними та міждержавними електричними мережами.

Інші матеріали розділу Енергетика

«Укренерго» попереджає про ризик тимчасових відключень електроенергії через спеку

Національна компанія «Укренерго» попередила українців про можливі тимчасові відключення електроенергії через виникнення надзвичайної ситуації в енергосистемі України, в результаті рекордних показників температури повітря. Про це повідомляє прес-служба компанії, передає портал ПромПолітІнформ. «За останні два тижні… Продовження…


Партія «Батьківщина» подала заяву до Держбюро розслідувань про доведення ГТС до банкрутства

Представники партії “Батьківщина” подали заяву до Державного бюро розслідування щодо штучного доведення української газотраспортної системи до банкрутства. Про це, повідомляє кореспондент Укрінформу, лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко сказала на прес-конференції, передає портал ПромПолітІнформ. «Ми подали… Продовження…


В Україні відкрили нове джерело видобутку газу

Київ виробляє 120 тисяч тонн опалого листя щороку і будівництво спеціальної установки, яка дозволить отримати біогаз з рослинних залишків, поступово вирішить проблему з їх накопиченням і утилізацією. Про це, розповыдає Дело, повідомив начальник Управління екології… Продовження…


Міністри країн «Великої двадцятки» домовилися про стабілізацію ринку нафти

Міністри енергетики країн Великої двадцятки (G20) домовилися спільно працювати для стабілізації світового ринку нафти.  Про це, передає «Слово і Діло» з посиланням на Голос Америки, заявив японський міністр промисловості Хиросіге Секо, повідомляє портал ПромПолітІнформ. Секо… Продовження…


Американська компанія готова вкласти мільярд доларів у пошуки нафти і газу в Україні

Йдеться про розробку вуглеводнів в межах ділянки “Дельфін” на шельфі Чорного моря Американська компанія Trident Acquisitions Corp заявляє про готовність вкласти $1 млрд інвестицій для розробки ділянки “Дельфін” на умовах Угоди про розподіл продукції (УРП)… Продовження…


Олександр Трохімець: роз’яснення НКРЕКП дозволить більш м’яко перейти до ринку електроенергії

НКРЕКП надала роз’яснення, як уникнути підвищення цін на електроенергію для населення після введення ринку електроенергетики, що дозволить перейти до ринку більш м’яко. Про це у Facebook написав президент Асоціації енергетики України Олександр Трохімець, повідомляє портал… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2019
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: