У Києві USD 0.43 EUR 27.20
UA | RU
Промполітінформ

Найбільш примітні факти про український телеком

Зв'язок та IT 07.04.2019
17 (1)

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації в недавно опублікованому звіті за 2018 рік розкрила ряд цікавих цифр на ринку телекому.

Про найбільш примітні факти розповідає LIGA.net, повідомляє портал ПромПолітІнформ.

  1. Переломний рік

За підсумками 2018 року доходи мобільних операторів від мобільного інтернету вперше перевищили доходи від голосового зв’язку.

Це знакова подія, яка говорить про те, що заробіток Київстар, Vodafone і lifecell від традиційних дзвінків почне танути.

У 2018 році доступ до інтернету приніс операторам мобільного зв’язку 16 млрд грн, а голосові послуги -14,7 млрд грн. А ще два роки тому, в 2016-му, на перший напрямок припадало лише 6,8 млрд грн, а на другий – 20,4 млрд грн. До речі, недавно редакція писала, що Київстар на мобільному інтернеті заробив минулого року 7,2 млрд грн (або 45% від загального пирога).

  1. Мільярди в швидкість

У 2018 році загальний обсяг інвестицій операторів мобільного зв’язку склав 17 958 млн грн. Для порівняння: це всього на 2 млрд грн менше, ніж заплановано в Бюджеті-2019 на субсидії за житлово-комунальні послуги.

Головним чином, компанії вкладають в 3G і 4G мережі. Річний обсяг інвестицій поки перевищує річний дохід (навіть не прибуток) від інтернет-послуг. Що говорить про те, що мобільні оператори ще далекі від точки повернення інвестиції в нові мережі.

  1. Геть другу сімку!

В абонентів на руках все менше сім-карт. За останні два роки їх кількість зменшилася майже на 3 млн штук.

При цьому доходи з кожної сім-карти продовжують збільшуватися. Середній чек за місяць в 2018 році досяг 54 грн.

  1. Все в Viber

Абоненти все більше починають дзвонити і спілкуватися через Viber і інші месенджери і додатки. Це призводить до того, що загальна кількість вимовлених хвилин в традиційних мобільних мережах швидко падає. У минулому році українці виговорили на 50 млн (!) хвилин менше.

При цьому зростає кількість хвилин, які абоненти використовують для дзвінків на інші мережі операторів. НКРЗІ це пов’язує в першу чергу з тим, що ставка доступу на інші мережі була знижена з 23 до 15 копійок. Хоча обсяг спілкування всередині мережі як і раніше превалює.

  1. Мільйони без інтернету

Загальна кількість сім-карт, з яких люди заходили в інтернет, за підсумками 2018 року склала  32,4 млн. Це помітно менше, ніж загальна кількість сімок – 54 млн штук. При цьому у мобільників практично немає тарифів, які пропонують виключно голосове спілкування, без інтернету. А таких абонентів все ще більше 20 млн!

Дані свідчать, що 11 млн абонентів досі користуються тільки 2G (EDGE) інтернетом. І тільки 8,9 млн встигли перейти на 4G.

  1. Українські качки

Обсяг мобільного трафіку, який використовували в 2018 році українські абоненти, впритул наблизився до такого показника як один ексабайт.

1 ексабайт – це приблизно 1 млрд гігабайт. Якщо прикинути, що один фільм HDRip “важить” близько 1,5 Гб, умовно кажучи, українці наганяли даних на 670 000 000 таких фільмів.

  1. Осмілили в роумінгу

Українці все більше починають витрачати на мобільний роумінг. І вже не бояться включати функцію передачі даних в роумінгу. Благо, мобільні тарифи це вже дозволяють.

А кількість українців, які включають роумінг за кордоном, зростає стрімкими темпами. У минулому році таких було вже близько 11 млн абонентів. Безвіз зіграв свою роль. 55,6% йдуть саме в країни ЄС.

  1. Перейшли на оптику

Більше половини абонентів швидкісного інтернету отримують інтернет з оптики. При цьому частка ADSL-абонентів, яких найбільше в Укртелекому, помітно падає.

  1. Декларація про швидкість

89% абонентів України отримують інтернет-послугу на швидкості понад 10 Мбіт/сек. По крайней мере, таку швидкість декларують оператори.

  1. Прощавайте, гроші!

Дорожчає не тільки мобільний зв’язок. Середній чек – або скільки платять українці в середньому в місяць за домашній інтернет – зростає ще швидше, ніж середній чек мобільних операторів. Але теж не в рази.

Втім, буквально нещодавно наша країна посіла 4 місце в світі за дешевизною мобільного інтернету. Тобто цінник на зв’язок залишається порівняно скромним.

Інші матеріали розділу Зв'язок та IT

Україна починає тестування технології зв’язку 5G на дорогах

На українських дорогах запустять пілотний проект на основі технології зв’язку 5G. Він носить назву “Інтернет речей на дорогах на основі технології зв’язку п’ятого покоління 5G”. Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України, інформує портал ПромПолітІнформ. Головна… Продовження…


В Internet Explorer виявили помилку, яка дозволяє хакерам красти файли

В Internet Explorer від Microsoft знайшли помилку, яка дає змогу хакерам викрасти файли, навіть якщо користувач використовує інші браузери. Про це повідомляє видання Engadget, передає ПромПолітІнформ. Дослідник з безпеки Джон Пейдж виявив уразливе місце, що утворилося… Продовження…


Vodafone розраховує на тарифи, щоб переманювати абонентів

Vodafone готовий до впровадження принципу MNP (перенесення мобільного номера) і з оптимізмом дивиться в майбутнє, сподіваючись на тарифи. Про це HiTech.Expert повідомила прес-служба оператора, передає портал ПромПолітІнформ. “Все готово. Із запуском послуги ми бачимо для… Продовження…


У WhatsApp з’явиться ще одна нова функція

У месенджера WhatsApp невдовзі з’явиться нова функція «Режим відпустки», яка дозволить користувачам залишатися в групі, не отримуючи нових сповіщень. Про це повідомляє портал 9to5google, передає ПромПолітІнформ. «Ця функція “Режим відпустки” дозволить вам залишатися членом групи, однак… Продовження…


На «прихованих» послугах мобільних операторів українці втрачають до 100 мільйонів гривень на рік

Офіс ефективного регулювання (BRDO) напрацьовує нормативні зміни, які допоможуть вирішити проблему втрати грошей абонентами мобільного зв’язку через контент-послуги, які вони не підключали. Про це повідомляє прес-служба BRDO в Facebook, інформує портал ПромПолітІнформ.  Як відзначили експерти,… Продовження…


“Укртелеком” Ахметова інвестує 270 мільйонів гривень у розвиток оптичної мережі доступу в інтернет

Близько 270 мільйонів гривень інвестує “Укртелеком” в розвиток швидкісної оптичної мережі доступу в інтернет за технологією GPON в майже 300 невеликих містах і селах. Майже 135 млн грн з цієї суми – залучені кошти Словенського… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2019
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: