У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Інтернет в Антарктиді обходиться Україні в $5 тисяч щомісяця

Зв'язок та IT 01.05.2019
akademik-vernadskiy--1556548678

Функціонування мережі Інтернет на станції “Академік Вернадський” обходиться українському бюджету в 5 тисяч доларів щомісяця.

Про це розповів виконуючий обов’язки директора Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий в інтерв’ю виданню “Цензор.нет”, повідомляє портал ПромПолітІнформ.

Він пояснив, що з кожним роком якість Інтернету на станції, а також його швидкість – істотно поліпшуються.

Як приклад, у 2017 році полярники могли отримувати і відправляти тільки одне повідомлення в місяць, маючи близько 500 Мбайт.

У 2018 році вже було близько 10 Гб, тобто пошту можна було відстежувати регулярно, а деякі полярники навіть розмовляли з рідними за допомогою програми skype.

“Зараз у нас є 30 Гб в місяць. За них платимо 5 тисяч доларів на місяць, такі розцінки встановлює монополіст. Наступний рівень – це лімітування не по гігабайтам, а за швидкістю передачі даних. Для цього знадобляться серйозні матеріальні вкладення”, – пояснив Дикий.

За його словами, на даний момент невідомо, чи покриває хоча б один з геостаціонарних супутників з нормальною силою території станції.

Три роки тому в Антарктиді не було таких супутників, але зараз їх нібито запустили аргентинці. Щоб Україна могла користуватися швидкісним Інтернетом – необхідно вкласти в нову антену близько 100 тисяч доларів.

В Україні планують створити карту Антарктиди на основі космічних знімків в просторово-часовій динаміці. Це передбачає меморандум, підписаний між Національним антарктичним науковим центром (НАНЦ) МОН та міжнародною компанією EOS DATA ANALYTICS, INC, що займається комплексним аналізом даних з космічних систем.

В цьому році в сезонну експедицію на станцію “Академік Вернадський” Україна відправила 26 дослідників і інженерів. Це найбільший загін за останні 18 років. Варто зазначити, що з 2002 року сезонні загони постійно скорочувалися і чисельно, і за терміном перебування на станції.

Інші матеріали розділу Зв'язок та IT

Оптична мережа «Укртелекому» уже сягнула 80 тисяч кілометрів, 11 тисяч з яких побудовано за час війни

За час повномасштабної війни у 2022-2023 роках «Укртелеком» побудував 11 тисяч кілометрів оптичних ліній. До оптичної мережі підключено сотні медичних та освітніх закладів та сотні тисяч домогосподарств. Про це повідомляє портал PromPolitInform посилаючись на повідомлення компанії. Розширення оптичної… Продовження…


Комп’ютери Сил оборони намагаються атакувати хакери – Держспецзв’язку

Вороже кіберугруповання намагається отримати доступ до комп’ютерів українських військовослужбовців з метою викрадення документів. Це може статися за допомогою месенджера Signal. Про це повідомляє Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, інформує портал PromPolitInform. У відомстві зазначають,… Продовження…


Спрощується документообіг. «Дія» спільно з НБУ запроваджує процес мультишерингу документів

Україна робить крок вперед у спрощенні бюрократичних процесів завдяки новій функції мультишерингу в застосунку «Дія». Інновація дозволить громадянам ділитися не лише цифровими копіями документів, а й довідками про доходи за допомогою кількох кліків. Про це… Продовження…


Кабмін схвалив концепцію держпрограми з використання ШІ в галузях економіки

Уряд схвалив концепцію Державної цільової науково-технічної програми з використання технологій штучного інтелекту в пріоритетних галузях економіки на період до 2026 року. Як передає портал PromPolitInform, про це в Телеграмі повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді України… Продовження…


Британія розглядає можливість відправки Україні прототипа лазерної зброї, – Грант Шеппс

Прототип лазерної зброї DragonFire, який створено для знищення повітряних цілей, можуть відправити до України. Велика Британія наразі вивчає таку можливість. Про це, передає Цензор.НЕТ із посиланням на The Telegraph, заявив міністр оборони Грант Шеппс, повідомляє портал PromPolitInform. Так,… Продовження…


Українські телекомунікаційні компанії хоче купити інвестор із Франції. Які у нього плани на майбутнє

В Україні сильне антимонопольне законодавство, проте його не застосовують. У ЄС антимонопольне законодавство є реальним інструментом політики. Інвесткомпанія NJJ, що належить французькому мільярдеру Ксав’є Ніелю, після завершення операції з придбання фіксованого телекомунікаційного оператора «Датагруп-Volia» і… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: