У Києві USD 0.38 EUR 23.80
UA | RU
Промполітінформ

Експерти розповіли, як збільшити український експорт в Євросоюз

Промисловий потенціал 02.06.2019
8d8231502d4322e4d2f461329d5aed3e_XL

Минулого року Україна повністю використала тільки 11 з 40 квот на безмитний експорт товарів до ЄС. Перевагу тут знову мав сировинний компонент — зернові культури, чорні метали та руди.

Про це пише Business, повідомляє портал ПромПолітІнформ.

З 96 груп товарів, які беруть участь у зовнішньоторгових операціях України та країн Євросоюзу, лише 35 дають позитивне сальдо, а 61 група — негативне. Українським експортерам потрібно пришвидшити сертифікацію своєї продукції, зробити ставку на актуальну зараз в ЄС екологічність, натуральність продукції, шукати партнерів, які вже знані та займають свою нішу на європейських ринках.

Ці питання розглядалися у Києві на українсько-литовському бізнес-семінарі, присвяченому просуванню продукції і послуг на ринки Європи. Серія заходів «Зміцнення партнерства із бізнесом для досягнення цілей ООН зі сталого розвитку» у Києві, Херсоні та Житомирі (квітень-червень 2019) проводиться за підтримки МЗС Литви. Організатори – «Openeurope» за сприяння УСПП та інших партнерів.

«Для українського бізнесу така співпраця є корисною з точки зору як двостороннього партнерства, так і виходу наших компаній на нові ринки», – наголосив президент УСПП Анатолій Кінах. Його підтримав Посол Литви Марюс Януконіс, котрий наголосив, що кількість спільних проектів весь час зростає, і в питаннях економічної інтеграції Литва має можливості та зацікавлена допомогти Україні.

Українські та литовські експерти виділили ключові моменти, які мають бути враховані експортерами.

«Перше, що треба зробити Україні – створювати сертифікаційні центри, без цього продати продукцію в Європі практично неможливо. Друге – уряду України треба домовлятися із ЄС, щоб ті сертифікати і свідоцтва, які є в бізнесу, були визнані в Євросоюзі», – зазначив директор Асоціації інженерної екології (Литва) Константин Ільясевич.

У свою чергу, партнер юридичної фірми «Ілляшев і партнери» Олена Омельченко наголосила, що часто експортери та навіть українські чиновники не знають, як відстоювати торгові інтереси на ринках, які обмежують той чи інший імпорт.

«Необхідно бути обізнаним, як країни захищають свій внутрішній ринок і як це оскаржувати. Це можуть бути і не тарифні методи, а й  антидемпінгові, компенсаційні та ін. Якщо експортер потрапив в ситуацію, коли ввіз товарів обмежується, звертайтеся в УСПП, в уряд. Не майте сумніву, Мінекономрозвитку має достатньо ресурсів, щоб захистити українського виробника в такій ситуації», – каже юрист.

Вона розповіла: нещодавно пройшли консультації щодо запуску двостороннього механізму вирішення торгівельних спорів Україна-ЄС. Коли його запустять,  потрібно використати це по максимуму, поки що умови, в основному, визначають європейці.

Українські виробники, на жаль, не рекламують свої переваги на ринку ЄС. Про це каже доктор технічних наук (Литва) Рімантас Будріс. За його словами, в Європі зараз на законодавчому рівні закріплюються положення про преференції для продукції, яка є екологічною,  придатна для вторинної переробки тощо. Це також треба обов’язково враховувати.  Навіть такі незначні «зауваження» на етикетках, як «вироблено із місцевої сировини», «шкоди для навколишнього середовища не виявлено» – гратимуть на руку експортерам, і робити ставку потрібно на все, що вигідно відрізняє вас від конкурентів.

Нагадаємо, українсько-литовські двосторонні ділові ради активно діють багато років. Завдяки партнерським зусиллям реалізовано кілька пілотних проектів, пройшла серія семінарів для українського бізнесу щодо норм і стандартів ЄС (Київ-Вільнюс). З квітня 2019 року стартує пілотний проект щодо залучення грантових коштів ЄС на відновлення інфраструктури Донбасу, партнером якого в Україні виступає УСПП. Розпочнуть із оснащення школи №2 в Авдіївці  освітнім та спортивним обладнанням.

Інші матеріали розділу Промисловий потенціал

На Вінниччині запрацювала біогазова станція, яка оснащена вітчизняним обладнанням

Днями відкрили Юзефо-Миколоївську біогазову електростанцію, яка є першою промисловою біогазовою електростанцією на Вінниччині. Про це інформує AgroNews, повідомляє портал ПромПолітІнформ.  Підкреслюється, що це перша біогазова електростанція в Україні, яка побудована і оснащена саме українським технологічним… Продовження…


Китайські інвестори планують побудувати на Тернопільщині три заводи

Інвестори з Китаю планують побудувати у Чорткові Тернопільської області завод з переробки кукурудзи. Про це на своїй сторінці у Facebook  написав міський голова Чорткова Володимир Шматько, повідомляє портал ПромПолітІнформ. «Китайські інвестори мають намір побудувати у… Продовження…


Названо умови, які забезпечать Україні економічне зростання на 5−7% на рік

Зростання ВВП України на 5−7% на рік — завдання складне, але здійсненне. В Україні, вважає міністр фінансів, ще не використані навіть стандартні рецепти економічного зростання. Про це в інтерв’ю журналу НВ розповіла міністр фінансів Оксана Маркарова, повідомляє портал ПромПолітІнформ. «Наприклад, відсутність… Продовження…


Українсько-американська ракета вивела на орбіту корабель із вантажем для МКС

Українсько-американська ракета-носій «Антарес» успішно вивела на орбіту вантажний корабель «Сігнус». Про це повідомляє прес-служба КБ «Південне», передає портал ПромПолітІнформ. Корабель доставить на Міжнародну космічну станцію 3750 кілограмів корисного вантажу. «Сігнус» на замовлення NASA повинен доставити… Продовження…


Молочна галузь України може зникнути через півроку: названі причини

Якщо ще у 2018 році в Україні констатували скромне зростання корів у промисловому секторі, то в 2019 році вітчизняне поголів’я вже втратило 6%. І це найбільше падіння за останні 19 років. Про це, повідомляє AgroNews,… Продовження…


Китайський бізнес шукає експортерів яловичини в Україні

Китайські компанії зацікавлені у довготривалому партнерстві з українськими виробниками яловичини. Про це повідомляє Офіс з просування експорту, інформує портал ПромПолітІнформ. «Підприємства, які хочуть відгукнутися на пропозицію, просимо надсилати свої заявки на електронну адресу експерту відділу… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2019
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: