У Києві USD 0.41 EUR 25.95
UA | RU
Промполітінформ

Новий енергоринок дасть 100 тисяч робочих місць

Енергетика 05.07.2019
0000055863-energetika

Запуск з 1 червня нового ринку електроенергії дозволить створити 100 тис. нових високооплачуваних робочих місць, збільшити доходи бюджету, а також – викорінити корупцію  і залучити мільярди доларів інвестицій, вважають українські експерти.

Про це пише Сегодня.ua, повідомляє портал ПромПолітІнформ.

Нові правила гри поставлять хрест на корупції в енергетичній сфері, оскільки вже не чиновники і кулуарні домовленості, а ринкові пропозиції та попит визначатимуть ціну кіловат. Все буде прозоро.

«Раніше тарифи встановлювалися в ручному режимі і був ризик зміни в підході до тарифоутворення. Це означало зміну прибутковості інвестицій і така непрогнозованість лякала інвесторів», – говорить експерт напряму «Енергетика» Українського інституту майбутнього Андріан Прокоп.

Ціну електроенергії для побутових споживачів буде визначати виключно ринок. Антимонопольний комітет і Нацкомісія регулювання енергетики і комуннальних послуг буде стежити, щоб ринок працював прозоро і на конкурсній основі.

«Ми врешті-решт відходимо від радянської системи управління, від спотвореної нашої нескінченної спраги наживи. І йдемо до ринкових механізмів роботи в такому складному технічно, юридично та організаційно сегменті економіки як електроенергетика», – вважає, президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець.

Інвестиції в першу чергу підуть на оновлення мереж електропередач та трансформаторних підстанцій, щоб було менше аварій і перепадів напруги. А ще енергетикам потрібно збільшувати потужності виробництва, тому що економіка зростає і використання енергії зростає.

Допомогти може модернізація енергоблоків АЕС, нові гідроелектростанції, а також більше площ з вітряними станцыями і сонячними панелями.

«Для самої економіки – це створення додаткових можливостей, так само, як і побудова нових доріг та інфраструктурних об’єктів. Електрична енергія, дороги, інша критична інфраструктура – це все те, що повинно створити додаткові можливості для реалізації інтелектуальних бізнес ідей», – пояснює експерт з питань ЖКГ Андрій Никончук.

У найближчі десять років завдяки старту ринку електроенергії в Україні може з’явитися близько 100 тис. нових робочих місць, кажуть експерти. І зарплати можуть вирости в різних сферах економіки. Реформована енергетика дасть поштовх до розвитку багатьох галузей економіки.

«З переходом на новий ринок електроенергії ми очікуємо до 2030 року  отримати додаткове зростання ВВП до 72 млрд доларів і понад 12 млрд доларів доходів бюджету в тому числі», – робить прогноз Андріан Прокоп, експерт напряму «Енергетика» Українського інституту майбутнього.

Якщо робочих місць буде більше і українці матимуть вищу зарплату, то країна зможе вирішити ще одну проблему: припинити виїзд наших фахівців за кордон, вважають експерти.

Інші матеріали розділу Енергетика

НКРЕКП: Електроенергія для бізнесу здешевіє

З 1 серпня вартість електроенергії для непобутових споживачів знизиться. Про це, передає Ліга.нет, заявила глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Оксана Кривенко, повідомляє портал ПромПолітІнформ. За її словами,… Продовження…


У ДТЕК ВДЕ призначені виконавчий і операційний директора

До компанії ДТЕК ВДЕ приєдналися два нових топ-менеджера. Виконавчим директором ДТЕК ВДЕ призначений Антон Мішин, який раніше керував дирекцією з фінансів ДТЕК Енерго. Операційним директором став Благовіст Начев, який очолював енергетичні підрозділи компаній AES Corporation… Продовження…


Антимонопольники могли визнати ДТЕК Ахметова монополістом, але несподівано змінили рішення

Компанію «ДТЕК» олігарха Ріната Ахметова разом з державним «Енергоатомом» планували визнати монополістами на ринку постачання електроенергії у 2016 році. Однак напередодні ухвалення необхідного для цього документу Антимонопольний комітет України несподівано змінив своє рішення. Про це… Продовження…


Україна вперше імпортувала електроенергію зі Словаччини та Угорщини

Україна вперше в історії поставила електроенергію зі Словаччини та Угорщини, що відбулося в межах так званого Бурштинського енергоострова. Про це, пише «Економічна правда», повідомляє компанія «Еру Трейдинг», дочірня компанія американської корпорації ERU Corporation, яка і… Продовження…


У новому ринку ціна електроенергії ТЕС суттєво впаде

Ціна електроенергії, виробленої тепловими електростанціями, в новому ринку впаде орієнтовно на 25% в порівнянні з ціною станом на початок 2019 року. Про це в коментарі «Сегодня» заявив генеральний директор D.Trading Віталій Бутенко, повідомляє портал ПромПолітІнформ…. Продовження…


Відбулися перші торги на новому ринку електроенергії України

В Україні з першими аукціонами з продажу електроенергії запустили новий енергоринок. Про це в Facebook повідомляє Національна енергетична компанія “Укренерго”, інформує портал ПромПолітІнформ. Повідомляється, що 27 червня “Укренерго” провело перший день торгів на новому ринку… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2019
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: