У Києві USD 0.39 EUR 25.40
UA | RU
Промполітінформ

Нові правила праці в Україні: як зміниться трудове законодавство

Законодавство 11.08.2019
unnamed-file-562128-GoCqHQMc

Проєкт Кодексу законів про працю (КЗпП) народні депутати ухвалили ще декілька років тому. Проте остаточно затверджувати новий кодекс буде новообрана Верховна Рада.

Про те, як зміняться правила роботи для українських працівників, розповідає Відкритий,  передає портал ПромПолітІнформ.

Відпустка та вихідні

Почнемо з приємного. Відповідно до нового проєкту, відпустка буде збільшена з 24-х до 28-ми днів. Крім того, розглядається варіант із впровадженням відпустки протягом 30-ти календарних днів.

Для порівняння, в Ісландії щорічна відпустка становить 34 дні, в Італії — 31, у Німеччині — 30, у Польщі — 26. Японія щорічно через перевантаження на роботі втрачає понад 2 000 громадян, але не може похвалитися високою продуктивністю праці. Щорічна відпустка в країні складає приблизно 18 днів, проте більшість японців нею не користується. У розвинених країнах ЄС вважається, що «норма» повинна становити не менше чотирьох тижнів. Саме тому у законопроєкті запропонували збільшити тривалість відпочинку.

За що можуть звільнити          

Нагадаємо, за старим трудовим законодавством роботодавці можуть звільнити у випадках:

прогулу (для цього достатньо бути відсутнім на роботі три години);

виявлення невідповідності працівника займаній посаді (але це ще необхідно довести);

систематичного невиконання обов’язків (також доведеться довести);

появи на робочому місці в нетверезому стані;

крадіжки.

Для підтвердження факту прогулу чи систематичного невиконання обов’язків, роботодавець може складати догани. Наявність цих документів фактично не залишає жодних шансів працівнику поновитися на роботі через суд.

Згідно з проєктом нового кодексу, українців зможуть звільнити з роботи ще й за порушення комерційної таємниці. При цьому звільнити можна тільки ту особу, яка взяла на себе відповідальність не розголошувати комерційну таємницю. Також відсторонятимуть від роботи нещеплених.

Працедавці пропонують ще й дозволити тестувати працівників, перевіряти їх рівень професіоналізму та звільняти тих, хто не підходить, а також тих, у кого є правопорушення.

Нові трудові відносини

За старим КЗпП, короткостроковий договір укладається як виняток, а після автоматично подовжується до безстрокового. Фактично ця норма майже не використовувалися, бо була невигідною для роботодавця. Новий трудовий кодекс передбачає короткострокові договори та можливість фрілансу. Робочий день збільшать з 8 до 12 години, але не для всіх. Такий графік може бути прописаний в колективному договорі. Також введуть поняття «ненормованого робочого дня».

Чому змінюють трудовий кодекс

Чинний закон дістався Україні у спадок від СРСР. Його ухвалили в 1971-му році. З того моменту його тільки корегували. Роботодавці не задоволені тим, що в Кодексі відбита політика «роботодавець завжди винен». Причин для офіційного звільнення мало, права співробітників чітко прописані, а ось бізнесу доводиться викручуватись. З іншого боку профспілки також не задоволені новим трудовим кодексом, особливо —розширенням переліку підстав для звільнення.

Перед новою Верховною Радою України стоїть завдання ухвалити Трудовий кодекс з урахуванням побажань як працівників, так і роботодавців.

Інші матеріали розділу Законодавство

Україна знаходиться за крок до єдиного цифрового ринку з ЄС

В Офісі Президента України відбулася зустріч радника глави держави Михайла Федорова з оціночною місією Європейського Союзу за участю представників DG Connect Європейської комісії. Про деталі зустрічі розповідає Відкритий, повідомляє портал ПромПолітІнформ. Метою місії в Україні… Продовження…


Зеленський підписав закон, що повертає домашнім СЕС, встановленим на землі, «зелений» тариф

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який повертає домашнім сонячним електростанціям, панелі яких встановлені не на дахах, а на землі, право на продаж зайвої електроенергії за «зеленим» тарифом. Про це свідчать дані на сайті Верховної… Продовження…


У Зеленського хочуть прийняти законопроект про підсудність Антикорупційного суду до початку його роботи

Партія «Слуга народу» має намір прийняти законопроект, який би дозволив Вищому антикорупційному суду України (ВАКС) займатися розглядом справ виключно про топ-корупцію, до початку роботи даної інституції. Про це, повідомляє «Ракурс», розповіла депутат від «Слуги народу» Анастасія Красносільська,… Продовження…


Путін спростив українцям отримання посвідки на проживання в РФ

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, що спрощує отримання російської посвідки на проживання громадянам України. Тепер вони можуть отримати дозвіл на тимчасове проживання в обхід регіональних квот, що затверджуються урядом. Про це інформує Економічні новини,… Продовження…


Ощадбанк відсудив акції п’яти заводів Жеваго

Ощадбанк виграв в суді справу про заборгованість компанії Костянтина Жеваго «АвтоКрАЗ» і відсудив акції п’яти компаній. Про це повідомляє Finbalance з посиланням на рішення суду, інформує портал ПромПолітІнформ. Північний апеляційний суд підтримав позицію Ощадбанку і… Продовження…


«Нафтогаз» вимагає в Гаазі від РФ компенсувати $5,2 млрд за «кримські» активи

«Нафтогаз» в Гаазі вимагає від РФ компенсувати $5,2 млрд збитків від експропріації «кримських» активів компанії. Про це повідомляє департамент по коммуникациям НАК, інформує портал ПромПолітІнформ. У Нафтогазі відзначили, що Трибунал вже визнав порушення Росією ряду… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2019
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: