У Києві USD 0.38 EUR 23.65
UA | RU
Промполітінформ

Нові правила праці в Україні: як зміниться трудове законодавство

Законодавство 11.08.2019
unnamed-file-562128-GoCqHQMc

Проєкт Кодексу законів про працю (КЗпП) народні депутати ухвалили ще декілька років тому. Проте остаточно затверджувати новий кодекс буде новообрана Верховна Рада.

Про те, як зміняться правила роботи для українських працівників, розповідає Відкритий,  передає портал ПромПолітІнформ.

Відпустка та вихідні

Почнемо з приємного. Відповідно до нового проєкту, відпустка буде збільшена з 24-х до 28-ми днів. Крім того, розглядається варіант із впровадженням відпустки протягом 30-ти календарних днів.

Для порівняння, в Ісландії щорічна відпустка становить 34 дні, в Італії — 31, у Німеччині — 30, у Польщі — 26. Японія щорічно через перевантаження на роботі втрачає понад 2 000 громадян, але не може похвалитися високою продуктивністю праці. Щорічна відпустка в країні складає приблизно 18 днів, проте більшість японців нею не користується. У розвинених країнах ЄС вважається, що «норма» повинна становити не менше чотирьох тижнів. Саме тому у законопроєкті запропонували збільшити тривалість відпочинку.

За що можуть звільнити          

Нагадаємо, за старим трудовим законодавством роботодавці можуть звільнити у випадках:

прогулу (для цього достатньо бути відсутнім на роботі три години);

виявлення невідповідності працівника займаній посаді (але це ще необхідно довести);

систематичного невиконання обов’язків (також доведеться довести);

появи на робочому місці в нетверезому стані;

крадіжки.

Для підтвердження факту прогулу чи систематичного невиконання обов’язків, роботодавець може складати догани. Наявність цих документів фактично не залишає жодних шансів працівнику поновитися на роботі через суд.

Згідно з проєктом нового кодексу, українців зможуть звільнити з роботи ще й за порушення комерційної таємниці. При цьому звільнити можна тільки ту особу, яка взяла на себе відповідальність не розголошувати комерційну таємницю. Також відсторонятимуть від роботи нещеплених.

Працедавці пропонують ще й дозволити тестувати працівників, перевіряти їх рівень професіоналізму та звільняти тих, хто не підходить, а також тих, у кого є правопорушення.

Нові трудові відносини

За старим КЗпП, короткостроковий договір укладається як виняток, а після автоматично подовжується до безстрокового. Фактично ця норма майже не використовувалися, бо була невигідною для роботодавця. Новий трудовий кодекс передбачає короткострокові договори та можливість фрілансу. Робочий день збільшать з 8 до 12 години, але не для всіх. Такий графік може бути прописаний в колективному договорі. Також введуть поняття «ненормованого робочого дня».

Чому змінюють трудовий кодекс

Чинний закон дістався Україні у спадок від СРСР. Його ухвалили в 1971-му році. З того моменту його тільки корегували. Роботодавці не задоволені тим, що в Кодексі відбита політика «роботодавець завжди винен». Причин для офіційного звільнення мало, права співробітників чітко прописані, а ось бізнесу доводиться викручуватись. З іншого боку профспілки також не задоволені новим трудовим кодексом, особливо —розширенням переліку підстав для звільнення.

Перед новою Верховною Радою України стоїть завдання ухвалити Трудовий кодекс з урахуванням побажань як працівників, так і роботодавців.

Інші матеріали розділу Законодавство

У Мін’юсті розповіли про нову процедуру банкрутства

Новий Кодекс з процедури банкрутства в Україні вводить принцип солідарної відповідальності, яка унеможливлює існування злочинних економічних схем. Про це, повідомляє «Слово і Діло», в інтерв’ю «Громадське радіо» розповіла заступниця міністра юстиції України Валерія Коломієць, інформує… Продовження…


Рада схвалила закон про держполітику у сфері зайнятості населення

Верховна рада України схвалила в другому читанні законопроект №2168 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування державної політики в сфері праці, трудових відносин, зайнятості населення та трудової міграції». Про це повідомляє РБК-Україна, передає… Продовження…


Набув чинності закон про Єдину е-систему у сфері будівництва

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг в сфері будівництва і створення Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва» був опублікований офіційному парламентському виданні «Голос України» 16 листопада. Згідно… Продовження…


Закон про незаконне збагачення набув чинності

В Україні сьогодні набув чинності президентський Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за придбання таких активів»…. Продовження…


Президент України підписав закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

Президент України Володимир Зеленський у понеділок, 25 листопада, підписав закон «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за придбання… Продовження…


Суд зобов’язав Кабмін переглянути прожитковий мінімум на 2019 рік

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними дії Кабінету міністрів України при встановленні прожиткового мінімуму на 2019 рік. Про це інформує прес-служба суду, інформує портал ПромПолітІнформ. «Окружний адміністративний суд міста Києва завершив розгляд справи за позовом… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2019
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: