У Києві USD 0.39 EUR 24.90
UA | RU
Промполітінформ

Українці повинні платити за опалення, навіть якщо в їх квартирах немає батарей – Верховний суд

Законодавство 09.09.2019
Subsydiyi

Українці повинні оплачувати комунальні послуги, в тому числі, опалення, навіть якщо в їх квартирах немає батарей. Відключити окрему квартиру багатоквартирного будинку від теплової мережі неможливо.

Про це пише «Юрліга» з посиланням на рішення Касаційного господарського суду, повідомляє портал ПромПолітІнформ.

Так, Касаційний господарський суд 19 серпня 2019 року виніс рішення №226/1437/16-ц, яким постановив, що самовільне відключення від системи централізованого теплопостачання не є підставою для звільнення від плати за послуги.

Повідомляється, що в серпні 2016 року комунальне підприємство звернулося до суду з позовом, в якому просило стягнути з відповідача на користь позивача, з урахуванням субсидії, 4 032,78 грн заборгованості по тепловій енергії за період з 1 жовтня 2014 року по 1 травня 2016 року , 3% річних в сумі 62,47 грн. інфляційні збитки в сумі 419,35 грн.

Квартира відповідача знаходиться в багатоквартирному будинку, приєднаному до системи централізованого теплопостачання, тому він є споживачем житлово-комунальних послуг. Між комунальним підприємством і відповідачем встановилися фактичні договірні відносини з приводу надання теплової енергії на підставі відкритого особового рахунку.

Відповідач звернувся до суду із зустрічним позовом про визнання договору розірваним, уточнивши, що в червні-липні 2008 року в його і інспектора по житлу присутності двоє слюсарів зняли всі батареї в його квартирі і поставили перемички. Оскільки з червня 2008 року йому не надаються послуги з теплопостачання у зв’язку з відсутністю в його квартирі приладів опалення, він вважає, що договір був зупинений через припинення надання послуг з теплопостачання, а тому просив його позов задовольнити.

Місцевий суд позовні вимоги комунального підприємства задовольнив. В задоволенні зустрічного позову відмовив. Апеляційний суд залишив рішення без змін.

У касаційній скарзі боржник просив скасувати рішення місцевого суду та ухвалу апеляційного суду, та прийняти нове рішення, не передаючи справу на новий розгляд. Касаційний господарський суд залишив скаргу особи без задоволення, з огляду на наступне.

Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства №169 було внесено зміни, які унеможливлюють відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання окремих квартир у багатоквартирному будинку і дозволяють таке відключення лише щодо будинку в цілому.

Матеріали справи не містять відповідну проектну документацію, яка засвідчує факт відключення квартири відповідача від мережі централізованого теплопостачання і доказів ненадання йому послуг з постачання теплом.

Разом з тим, суди встановили, що з 2008 року в квартирі відповідача відсутні батареї, проте це не є доказом відключення його квартири від мережі централізованого теплопостачання і доказом ненадання йому послуг з постачання теплом.

Суди не встановили і матеріали справи не містять доказів звернення особи до відповідного органу місцевого самоврядування із заявою про відключення його квартири від мережі теплопостачання.

Відповідно до Закону «Про теплопостачання» місцева (розподільча) теплова мережа – сукупність енергетичних установок, обладнання і трубопроводів, що забезпечує транспортування теплоносія від джерела теплової енергії, центрального теплового пункту або магістральної теплової мережі до теплового вводу споживача.

Згідно з Правилом №630 точками розподілу в багатоквартирному будинку, в яких здійснюється передача послуги централізованого опалення від виконавця споживачеві, є відгалуження від стояків у межах квартири.

Підведення централізованого опалення к стояку в межах квартири особи свідчить про виконання послуг. Таким чином, позивач виконав свої зобов’язання щодо надання послуг з централізованого опалення, а відповідач, незалежно від споживання цієї послуги або відмови від її споживання, зобов’язаний оплатити надані послуги. У разі наміру споживача не отримувати відповідні послуги він не позбавлений можливості в передбачений законом засіб провести відключення квартири від мережі теплопостачання. Самовільне відключення від зазначеної мережі не є підставою для звільнення від плати за послуги.

Інші матеріали розділу Законодавство

Рада прийняла закон про декриміналізацію фіктивного підприємництва

Верховна Рада 18 вересня прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №1080 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес». Про це передає кореспондент «ГОРДОН»,… Продовження…


Конституційний суд обрав нового голову

Судді Конституційного суду обрали новим головою Олександра Тупицького. Відповідне рішення, повідомив Укрінформу обізнаний співрозмовник у суді, було ухвалене під час таємного голосування у вівторок, передає портал ПромПолітІнформ. «Під час таємного голосування новим головою Конституційного суду обраний… Продовження…


Пленум Верховного суду виступив проти законопроекту Зеленського

Пленум Верховного суду на сьогоднішньому засіданні вирішив звернутися до президента Володимира Зеленського та Верховної Ради «в зв’язку з неприпустимістю прийняття більшості норм законопроекту №1008». Про це пише  Судово-юридична газета, повідомляє портал ПромПолітІнформ. Законопроект №1008 про… Продовження…


Зеленський відповів, чому наклав вето на Виборчий кодекс

Президент України Володимир Зеленський пояснив, чому наклав вето на Виборчий кодекс, ухвалений депутатами попереднього скликання Верховної Ради. Про це повідомляє офіційний сайт Верховної Ради, інформує портал ПромПолітІнформ. «Кодекс, що надійшов на підпис, містить положення, які не відповідають… Продовження…


Рада відстрочила штрафи для власників авто на єврономерах

Верховна Рада України на сьогоднішньому засіданні відстрочила ще на 90 днів застосування штрафів для власників авто на єврономерах. Про це пише Журналіст, повідомляє портал ПромПолітІнформ. Сьогодні народні обранці підтримали відповідний законопроект № 1030. Законопроект підтримали… Продовження…


Конфіскація незаконних активів і невизнання виборів в Криму: що прийняла Рада 11 вересня

У середу, 11 вересня Верховна Рада України під час пленарного засідання розглянула кілька важливих документів. Про це повідомляють «Факти і коментарі», інформує портал ПромПолітІнформ. Зокрема, в першому читанні депутати підтримали внесений до порядку денного проект… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2019
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: