У Києві
UA | RU
Prompolitinform

IT-фахівці опублікували поради, як захистити свої особисті дані при використанні мобільних додатків

Зв'язок та IT 08.10.2019
904576

Один з провідних розробників антивірусного програмного забезпечення – словацька компанія ESET попередила користувачів смартфонів про небезпеки безладного надання мобільним додаткам доступу до даних пристрою.

На сайті компанія ESET опублікувала поради, як захистити свою персональну інформацію, повідомляє портал ПромПолітІнформ.

«Сьогодні ми ділимося великою кількістю інформації про себе через соціальні медіа. Однак, більше занепокоєння викликає збір даних тоді, коли ми найменше цього очікуємо або взагалі про це не знаємо. Наприклад, у 2013 році було виявлено, що деякі програми-ліхтарики отримували доступ до контактних даних та мікрофону. Проблема полягала в тому, що згода на збір даних користувачі не надавали. Потім виробники можуть продавати зібрані дані з метою отримання прибутку або використовувати їх в інших цілях», – йдеться на сайті компанії.

Згідно з повідомленням, у випадку з кожним додатком користувачам слід з’ясовувати, які дані збирають розробники, і чи це необхідно насправді. Якщо відповідь негативна, потрібно вирішувати, чи дорівнює користь від такої програми важливості зібраних даних.

Щоб продемонструвати відмінності між дозволами додатків з однаковим функціоналом, фахівці взяли перші 5 програм в магазині мобільних додатків Google Play (для операційної системи Android) за запитом «економія заряду акумулятора». Експеримент показав, що такі програми потребують різну кількість дозволів – від 11 до 35. Запит доступу до інформації про ваше місцезнаходження присутній у 3 з 5 подібних додатків, а до файлів – в 4 з 5.

«Управління дозволами додатків на вашому телефоні є важливим кроком до забезпечення захисту ваших даних. Замість проведення часу за популярною грою краще витратити кілька хвилин на видалення програмного забезпечення, яке не використовується, і на зміну дозволів додатків», – додали в компанії ESET.

IT-фахівці уточнили, що перевірити параметри дозволів для конкретного додатка можна в розділі «Програми».

«Знайдіть потрібну програму і прокрутіть вниз до дозволів, а потім подивіться і вимкніть непотрібні», – розповіли в компанії.

Також, як повідомляють фахівці ESET, існує й інший спосіб контролю. Наприклад, при перегляді дозволів камери ви можете побачити список програм, які можуть вмикати або вимикати її в будь-який час. Відмова в наданні відповідного дозволу додатком не означає припинення його роботи, а може лише обмежити функціонал.

Нагадаємо, компанія ESET – міжнародний розробник антивірусного програмного забезпечення і рішень в області комп’ютерної безпеки. Компанія була заснована в 1992 році в Словаччині і на сьогодні представлена більш ніж в 180 країнах світу.

Інші матеріали розділу Зв'язок та IT

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який має врегулювати Telegram в Україні

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №11115, яким пропонується відрегулювати діяльність платформ спільного доступу до інформації, зокрема, месенджера Telegram. Картка законопроєкту, пише Рубрика, опублікована на сайті Верховної ради, повідомляє портал PromPolitInform. Авторами законодавчої ініціативи є нардепи від різних… Продовження…


Від Бєлгорода до Красноярська: хакерська група «BO TEAM» атакувала ворога у кібепросторі

Українська група кіберактивістів «BO Team» за останній тиждень провела цілу низку хакерських атак на ворожі інформаційні ресурси. Цього разу об’єктами хакерських ударів стало технологічне обладнання не тільки державних чи комунальних структур, але і приватних, суто… Продовження…


Google та Amazon слідом за Microsoft заблокують російським компаніям доступ до хмарних сервісів

З 20 березня Amazon та Google слідом за Microsoft також закриють доступ до своїх хмарних сервісів для російських компаній через санкції Європейського Союзу проти рф. Про це, пише Рубрика, мова йде у заяві компанії Softline, одного з… Продовження…


Київстар інвестує 5,8 млн грн в ІТ-навчання дітей-сиріт

Київстар, провідний український оператор мобільного зв’язку, оголосив про інвестицію 5,8 мільйона гривень у навчальну ініціативу з метою забезпечити ІТ-освітою та необхідними технічними пристроями понад 340 старшокласників, які втратили одного чи обох батьків під час війни… Продовження…


ШІ зможе створити зброю, яка зітре людей з лиця землі. Як цього не допустити

Учені розробили метод тестування ШІ-моделей на наявність «знань», які можна потенційно використовувати на шкоду. Штучний інтелект (ШІ), як і інші технології, може використовуватися як у хороших, так і в поганих цілях. Учені з Корнельського університету… Продовження…


Інвестиції в сучасні технології і штучний інтелект є нашим пріоритетом – Юлія Свириденко

Інвестиції в українські компанії, які використовують штучний інтелект, за останні 10 років значно зросли. Ця тенденція зберігається, попри війну. На цьому наголосила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко під час панельної дискусії «Штучний… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: