У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Україна – серед лідерів у світі за кількістю жертв мін

Статистика 21.11.2019
30main-2900202acbc3457065c533e699bf5bb2

На даний момент площа замінованих територій в Україні оцінюється у понад сім тисяч квадратних кілометрів. Україна також входить до списку країн з найвищою кількістю жертв та постраждалих від мін, стверджують експерти.

Упродовж 2018 року в Україні від наземних мін і вибухових пристроїв загинуло або отримало поранення 325 осіб.

Такі дані, пише Deutschе Welle, містяться в доповіді «Landmine Monitor 2019», яку у четвер, 21 листопада, представила в Мюнхені міжнародна неурядова організація Handicap International, повідомляє портал ПромПолітІнформ.

Тож Україна опинилася на п’ятому місці у світі в рейтингу країн з найвищою кількістю жертв цього різновиду боєприпасів. На першому місці у цьому списку опинився Афганістан, де було зафіксовано 2234 жертв розривів мін та вибухових пристроїв. Далі йдуть Сирія, Ємен та М’янма.

Загалом протягом 2018 року в світі від мін та вибухових пристроїв загинули або отримали поранення 6897 людей. Більшість жертв – мирні жителі, з яких понад половина – діти. Статистика охоплює тільки офіційно зареєстровані й підтверджені випадки смерті чи каліцтва від мін та аналогічних вибухових пристроїв.

У доповіді наголошується, що кількість жертв унаслідок вибухів мін та вибухових пристроїв вже четвертий рік поспіль залишається вкрай високою, попри дію Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін.

Найбільше погіршують статистику загиблих і поранених саме «збройні конфлікти і масштабне насильство» в Україні, Лівії, Афганістані, Ємені, Сирії, Нігерії та М’янмі та низці інших країн, наголошують у Handicap International.

В оприлюдненій доповіді зазначається, що в Україні площа замінованих територій оцінюється приблизно в сім тисяч квадратних кілометрів. Утім, це лише приблизні підрахунки, тож справжній показник замінованої площі може відрізнятися від цих оцінок.

Ситуацію з розмінуванням ускладнює той факт, що деякі частини української території залишаються недоступними для урядових сил та української влади, зазначається в доповіді.

Щодо вибухових пристроїв, то в Україні більшість з них були так звані «розтяжки», тобто пастки із застосуванням ручних гранат для враження живої сили, йдеться в доповіді.

Автори публікації, зокрема, відстежували дотримання Оттавського договору. Він забороняє застосування, накопичення, виробництво і передачу протипіхотних мін, а також регулює процес розмінування і підтримку постраждалих.

З 25 по 29 листопада в Осло пройде конференція держав-учасниць угоди, що покликана оцінити ситуацію в цій сфері.

Нагадаємо, в червні цього року пресслужба українського міністерства з питань тимчасово окупованих територій (мінТОТ) повідомила, що впродовж більш ніж п’яти років збройного конфлікту на Донбасі від вибухів мін і ВЗВ (вибухонебезпечних залишків війни. – Ред.) загинуло 977 цивільних, ще 1528 осіб отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Інші матеріали розділу Статистика

ТОП- 3 галузей, де найбільше та найменше платять в Україні – Держстат

Структурні зміни не зачепили лідерів та аутсайдерів, проте деякі галузі можуть змінити ринок праці, пропонуючи конкурентну платню Структурних змін на ринку праці, щодо оплати найманих працівників в Україні не відбулось. Найбільш оплачувані професії концентровані навколо трьох галузей… Продовження…


Відмінусовали ще 1150 окупантів – Генеральний штаб оновив дані про втрати росії

Сили оборони України за минулу добу ліквідували 1150 російських загарбників. Загальні втрати ворожої армії в особовому складі з початку широкомасштабного вторгнення склали вже близько 417 950 солдатів. Крім того, військовослужбовці ЗСУ знищили 42 одиниці автомобільної… Продовження…


Держстат повідомив про здорожчання деяких продуктів

В Україні середні ціни на продукти харчування у січні цього року порівняно з січнем минулого року, зросли на 3,7%. Про це свідчать дані Державної служби статистики, повідомляє портал PromPolitInform. Серед продуктів найбільше здорожчали овочі –… Продовження…


За останній рік в Україні суттєво зросли ціни на комунальні послуги

У січні 2024 року в Україні спостерігалося зростання середніх цін на житлово-комунальні послуги, включаючи житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива. Порівняно з січнем 2023 року, ціни зросли на 12,8%. Про це повідомляє 24… Продовження…


Укрзалізниця встановила рекорд з перевезення зернових

«Укрзалізниця» (УЗ) у січні 2024 року перевезла рекордні 3,93 млн тонн зернових вантажів, що є найкращим показником за останні два роки. Про це повідомляє Трипілля, інформує портал PromPolitInform. Із загального обсягу: 3,36 млн тонн – експорт, 2,7 млн… Продовження…


З 2022 року зс росії втратили в Україні приблизно 7500 одиниць танків та ББМ – розвідка Міністерства оборони Великої Британії

За даними британської розвідки, з лютого 2022 року по січень 2023 року Росія, ймовірно, втратила в Україні близько 2600 основних бойових танків і 4900 інших броньованих машин. У 2023 році Росія втратила приблизно на 40%… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: