У Києві
UA | RU
Prompolitinform

SpaceX вивела на орбіту ще 60 супутників «глобального інтернету» Starlink

Зв'язок та IT 07.01.2020
67bb644-spacex

Важка ракета-носій Falcon 9 у вівторок, 7 січня, вивела на навколоземну орбіту нову партію з 60 мінісупутників, які візьмуть участь у розгортанні глобальної інтернет-мережі Starlink.

Про це, передає Deutsche Welle, повідомили у компанії-розробника ракети SpaceX, що належить американському підприємцю Ілону Маску, інформує портал ПромПолітІнформ.

Запуск ракети відбувся рано вранці з космодрому NASA на мисі Канаверал у США. При цьому перший ступінь Falcon 9 використовувався для запуску вже вчетверте. Через вісім з половиною хвилин після старту він здійснив автоматичну посадку на плавучу платформу Of Course I Still Love You в Атлантичному океані.

Супутники вивели на орбіту висотою 290 кілометрів, однак після перевірки їхньої працездатності вони за допомогою власних двигунів піднімуться на більш високу орбіту.

Це вже третя партія інтернет-супутників Starlink, яка була успішно виведена на орбіту. Перша була запущена наприкінці травня, а друга – в листопаді 2019 року. Загалом, у планах SpaceX вивести на орбіту 12 тисяч супутників, які мають забезпечити людей у будь-якому куточку Землі доступом до швидкісного інтернету. Однак, за словами Ілона Маска, для забезпечення мінімального покриття потрібно щонайменше 360 апаратів. Тобто половина з них вже знаходиться на орбіті.

Загальна сума інвестицій, необхідних для реалізації проекту, оцінюється у 10 мільярдів доларів.

Плани SpaceX викликали невдоволення астрономів, які скаржаться на те, що блискучі поверхні інтернет-супутників перешкоджають проведенню спостережень за зоряним небом, пише агентство AP. У відповідь на ці скарги у компанії Маска вирішили розробити більш темний варіант забарвлення космічних апаратів, який не буде відбивати сонячне проміння. Його буде протестовано на одному з щойно запущених супутників.

SpaceX – не єдина компанія, яка прагне створити подібну планетарну інтернет-мережу. Серед інших: OneWeb, Telesat, LeoSat і Amazon. Так, OneWeb у лютому минулого року вивела на орбіту перші шість супутників власної системи.

Інші матеріали розділу Зв'язок та IT

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який має врегулювати Telegram в Україні

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №11115, яким пропонується відрегулювати діяльність платформ спільного доступу до інформації, зокрема, месенджера Telegram. Картка законопроєкту, пише Рубрика, опублікована на сайті Верховної ради, повідомляє портал PromPolitInform. Авторами законодавчої ініціативи є нардепи від різних… Продовження…


Від Бєлгорода до Красноярська: хакерська група «BO TEAM» атакувала ворога у кібепросторі

Українська група кіберактивістів «BO Team» за останній тиждень провела цілу низку хакерських атак на ворожі інформаційні ресурси. Цього разу об’єктами хакерських ударів стало технологічне обладнання не тільки державних чи комунальних структур, але і приватних, суто… Продовження…


Google та Amazon слідом за Microsoft заблокують російським компаніям доступ до хмарних сервісів

З 20 березня Amazon та Google слідом за Microsoft також закриють доступ до своїх хмарних сервісів для російських компаній через санкції Європейського Союзу проти рф. Про це, пише Рубрика, мова йде у заяві компанії Softline, одного з… Продовження…


Київстар інвестує 5,8 млн грн в ІТ-навчання дітей-сиріт

Київстар, провідний український оператор мобільного зв’язку, оголосив про інвестицію 5,8 мільйона гривень у навчальну ініціативу з метою забезпечити ІТ-освітою та необхідними технічними пристроями понад 340 старшокласників, які втратили одного чи обох батьків під час війни… Продовження…


ШІ зможе створити зброю, яка зітре людей з лиця землі. Як цього не допустити

Учені розробили метод тестування ШІ-моделей на наявність «знань», які можна потенційно використовувати на шкоду. Штучний інтелект (ШІ), як і інші технології, може використовуватися як у хороших, так і в поганих цілях. Учені з Корнельського університету… Продовження…


Інвестиції в сучасні технології і штучний інтелект є нашим пріоритетом – Юлія Свириденко

Інвестиції в українські компанії, які використовують штучний інтелект, за останні 10 років значно зросли. Ця тенденція зберігається, попри війну. На цьому наголосила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко під час панельної дискусії «Штучний… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: