У Києві
UA | RU
Prompolitinform

4 сценарії кризи: бізнесмен Павло Фукс представив варіанти реакції держави на глобальні виклики

Аналітика 04.04.2020
Business documents

Відомий бізнесмен і меценат Павло Фукс у своєму Телеграм-каналі поділився цікавою думкою наукового співробітника Університету Суррея Саймона Мэйра у статті для The Conversation про варіанти вирішення глобальних криз, які виникають перед державами.

Про це повідомляє ASPI, інформує портал  PromPolitInform.

Згідно зі статтею, реакція на локдаун з боку держави може бути різною: 1. Занурення в варварство 2. Сильний державний капіталізм 3. Радикальний державний соціалізм 4. Спільнота взаємодопомоги.

Впасти в варварство – найгірше, що може статися. Це відмова підтримати слабких. Тих, хто опинився поза ринку через безробіття або хвороби. Хаос може виникнути, якщо через обвал на піку пандемії допомоги уряду не вистачить для підтримання стійкості домашніх господарств.

Сильний державний капіталізм – це коли уряд дозволяє як можна більшій кількості компаній продовжувати роботу. На короткий термін кризи – логічне рішення. Однак зростання захворюваності та смертей може примусити державу вдаватися до більш радикальних обмежень.

Радикальний державний соціалізм – роль уряду зводиться не до захисту окремих секторів економіки, а до захисту самого життя. Націоналізація лікарень у разі загострення корона-кризи – один з прикладів. Виробництво продуктів харчування, житла – теж. В такому випадку держава зобов’язана надавати громадянам доступ до «базового» набору споживчих товарів.

Взаємодопомога – це самоорганізація. Основна роль належить не державі, а окремим групам. Повинні будуть з’явитися нові демократичні структури: спільноти, здатні швидко мобілізувати значні ресурси.

«Який сценарій мені бачиться стосовно України? Подоба «держсоціалізму» ми вже будували в минулому. Вийшло не дуже, м’яко кажучи. Я швидше вірю в сильний держкапіталізм і самоорганізацію. Державі апріорі відводиться основна роль «вирулювача» з кризи. Однак наша держава не дуже сильна, так що ми повинні покладатися на взаємодопомогу. Ну, наприклад, хоча б як у випадку з Антикризовими штабами в регіонах», – зазначив Павло Фукс.

Що після корона-кризи? Саймон вважає, що буде спроба побудувати новий тип економіки, яка буде гнучкою, стійкої до пандемій. Як у світовому масштабі, так і на рівні окремих держав і навіть компаній. Головною метою в майбутньому буде не масштабне збільшення виробництва, а створення системи, здатної «скорочуватися». При цьому люди не повинні втрачати засобів до існування.

«Минула інтенсивність праці, вважає Саймон, світу просто не потрібна.Мова йде не тільки про скорочення робочого тижня. Людям потрібно дозволити працювати повільніше і з меншим тиском. І, звичайно ж, в новій економічній системі залежність людей від зарплати повинна бути зменшена. Здається, ми все частіше будемо чути про безумовний базовий дохід», – резюмував бізнесмен.

Інші матеріали розділу Аналітика

Розвідка Естонії про ситуацію на фронті: окупанти зазнають великих втрат у боях за Часів Яр

Розвідувальний центр Сил оборони Естонії констатує, що ситуація на фронті в Україні залишається складною: окупаційні війська РФ мають певні успіхи, хоча й зазнають значних втрат, тоді як ЗСУ відчувають брак боєприпасів. Як інформує портал PromPolitInform,… Продовження…


Половина французької молоді готова воювати в Україні, щоб захистити Францію – опитування

У Франції провели опитування, яке свідчить про те, що 51% молоді країни готові брати до рук зброю та воювати в Україні, якщо це буде потрібно для захисту інтересів їхньої держави. Це випливає з результатів опитування,… Продовження…


Росіяни посилюють «пропаганду страху»: поширюють нові фейки про «підготовку здачі Харкова»

Росіяни, завдаючи терористичних ударів по Харкову, водночас посилюють «пропаганду страху» та спроби інформаційного впливу на цивільних мешканців міста. Як передає портал PromPolitInform, про це йдеться у повідомленні Центру протидії дезінформації. Пропагандистські ресурси рф продовжують інформаційну кампанію… Продовження…


Опитування показало, скільки українців довірили б владу військовим

45% українців готові після закінчення війни підтримати політсилу, що складалася б з військових. Як повідомляє UA.NEWS, про це свідчить опитування соціологічної служби Центру Разумкова, яке проводилось 21 – 27 березня, передає портал PromPolitInform. Згідно з результатами опитування,… Продовження…


У ЦПД розповіли деталі спецоперації Росії «Майдан-3»

Наразі Росія проводить інформаційну кампанію, що складається з низки тез, а саме: відсутність виборів в Україні, дискредитація головнокомандувача Збройних Сил України, а також мир за будь-яку ціну. Про це, повідомляє Ліга.net, розповів керівник Центру протидії… Продовження…


У Польщі поступово зростає підтримка участі польських військ у війні в Україні – ЗМІ

У польському суспільстві поступово починає зростати підтримка ідеї щодо можливої участі польських військ у війні в Україні. Про це, передає Укрінформ,  повідомляє польське видання RMF24, звертаючи увагу на останнє соцопитування центру United Surveys «Яку допомогу Польща… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: