У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Україна програла судову тяжбу у справі щодо супутника зв’язку «Либідь»

Зв'язок та IT 09.04.2020
58602

Юридична суперечка між компанією Maxar і урядом України, яка виникла навколо контракту, укладеного в 2010 році між компанією MDA Corp (попередником компанії Maxar Technology) і Національним космічним агентством України і передбачав будівництво і запуск українського геостаціонарного супутника «Либідь-1», вирішено на користь компанії Maxar.

Як повідомляє портал  PromPolitInform, про це пише Mediasat з посиланням на галузеве інтернет-видання American City Business Journals.

18-місячний диспут завершився в Арбітражному суді Організації Об’єднаних Націй, який відхилив вимоги України «в повному обсязі» і постановив, що судові витрати і витрати компанії Maxar повинні бути оплачені.

Контракт, укладений в 2010 році, передбачав будівництво компанією MacDonald, Dettwiler & Assoc (MDA Corp) космічного апарату, який повинен був бути запущений в орбітальну позицію 48 градусів східної довготи. Вартість контракту оцінювалася в 254 мільйони доларів.

Початковий контракт з MDA передбачав будівництво і запуск супутника, а також двох центрів управління і контролю та іншої наземної інфраструктури. Супутник зв’язку повинен був забезпечити пряме телевізійне мовлення і надання послуг доступу до мережі надшвидкісного інтернету на території України і прилеглих держав. Компанії MDA і Українському космічному агентству належало завершити підготовку необхідної документації та затвердити всі необхідні технічні параметри.

У 2014 році в MDA призупинили роботу над замовленням через політичну нестабільність в Україні, пославшись на форс-мажор. На той момент в MDA заявляли, що обговорюють з замовником «подальші сценарії співпраці з метою мінімізації негативних ефектів». Тоді ж в компанії заявили, що припиняють роботу на термін від 4 до 6 місяців, при цьому остаточну суму витрат, пов’язаних із затримкою, ще належить визначити.

У 2017 році компанія повністю вийшла з проекту через зникнення великої грошової суми в Сейшельських офшорах.

У травні 2019 року фінансовий директор компанії Maxar Біггс Портер озвучив офіційну позицію своєї компанії по даному спору в такий спосіб: «Для тих, хто не обізнаний [в ситуації], повідомляю наступне: ми доставили в Україну супутник, за виробництво якого нам було заплачено. Ми доставили його в призначене місце. А потім Росія вторглася до Криму, і Україна втратила доступ до цього супутника».

Інші матеріали розділу Зв'язок та IT

Оптична мережа «Укртелекому» уже сягнула 80 тисяч кілометрів, 11 тисяч з яких побудовано за час війни

За час повномасштабної війни у 2022-2023 роках «Укртелеком» побудував 11 тисяч кілометрів оптичних ліній. До оптичної мережі підключено сотні медичних та освітніх закладів та сотні тисяч домогосподарств. Про це повідомляє портал PromPolitInform посилаючись на повідомлення компанії. Розширення оптичної… Продовження…


Комп’ютери Сил оборони намагаються атакувати хакери – Держспецзв’язку

Вороже кіберугруповання намагається отримати доступ до комп’ютерів українських військовослужбовців з метою викрадення документів. Це може статися за допомогою месенджера Signal. Про це повідомляє Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, інформує портал PromPolitInform. У відомстві зазначають,… Продовження…


Спрощується документообіг. «Дія» спільно з НБУ запроваджує процес мультишерингу документів

Україна робить крок вперед у спрощенні бюрократичних процесів завдяки новій функції мультишерингу в застосунку «Дія». Інновація дозволить громадянам ділитися не лише цифровими копіями документів, а й довідками про доходи за допомогою кількох кліків. Про це… Продовження…


Кабмін схвалив концепцію держпрограми з використання ШІ в галузях економіки

Уряд схвалив концепцію Державної цільової науково-технічної програми з використання технологій штучного інтелекту в пріоритетних галузях економіки на період до 2026 року. Як передає портал PromPolitInform, про це в Телеграмі повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді України… Продовження…


Британія розглядає можливість відправки Україні прототипа лазерної зброї, – Грант Шеппс

Прототип лазерної зброї DragonFire, який створено для знищення повітряних цілей, можуть відправити до України. Велика Британія наразі вивчає таку можливість. Про це, передає Цензор.НЕТ із посиланням на The Telegraph, заявив міністр оборони Грант Шеппс, повідомляє портал PromPolitInform. Так,… Продовження…


Українські телекомунікаційні компанії хоче купити інвестор із Франції. Які у нього плани на майбутнє

В Україні сильне антимонопольне законодавство, проте його не застосовують. У ЄС антимонопольне законодавство є реальним інструментом політики. Інвесткомпанія NJJ, що належить французькому мільярдеру Ксав’є Ніелю, після завершення операції з придбання фіксованого телекомунікаційного оператора «Датагруп-Volia» і… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: