У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Україна нарощує імпорт картоплі з Білорусі. Чи проходить він фітосанітарний контроль на кордоні?

Статистика 16.05.2020
630_360_1567087931-470

У січні-квітні 2020 року Україна імпортувала 169,17 тис. тонн картоплі на суму $32,83 млн.  Експорт картоплі за чотири місяці 2020 року склав 374 тонн на суму $178 тис. Як інформує портал PromPolitInform, про це повідомляє прес-служба «Української асоціації виробників картоплі» (УАВК) з посиланням на дані Державної митної служби України.

Основними країнами, з яких Україна імпортувала картоплю в січні 2020 року були: Білорусь — 95,23 тис. тонн на $18,48 млн (59,26%); Росія — 33,89 тис. тонн на $6,57 млн (20,03%); Нідерланди — 20,1 тис. тонн на $3,9 тис. (11,88%); інші — 20 тис. тонн на $3,87 тис. (11,8%).

«Ця статистика є серйозно заниженою, бо митниця не веде обрахунок картоплі, яка ввозиться автомобілями та мікроавтобусами вантажністю в 5-10 т, які на кордоні проходять під грифом «для власних споживчих потреб» і митники не піддають їх експортні пакети документів ретельній перевірці», — вважають в УАВК.

Також Україна не здійснює фітосанітарний контроль на кордоні, згідно норм Всесвітньої торгівельної організації, членом якої є держава, перевіряючи столову картоплю.

«Насіннєву картоплю зазвичай просто тримають на кордоні 7 діб, не перевіряючи в лабораторіях. Усе це неабияк загрожує фітосанітарній безпеці України та продовольчій безпеці кожного українця, котрий є німим свідком знищення картопляної галузі і за рік-два може залишитися без другого хлібу вітчизняного виробництва», — підкреслюють в асоціації.

Варто зазначити, що українська картопля понад 20 років не експортується до Європи через непідтверджені карантинні обмеження, а також із 2017 року до країн Євроазійської Економічної Співдружності (Митний Союз), який запровадив обмежувальні заходи і вимагає від українських виробників вирощування картоплі винятково на ділянках, вільних від карантинних організмів.

«Через корупцію і непрофесійність Фітосанітарної служби України лише 10 картоплярських компаній за 2 роки опанували цей механізм, а в 2020 році кількість охочих експортувати буде суттєво меншою», — стверджують в УАВК.

Нагадаємо, нічні заморозки пошкодили цьогоріч сходи картоплі.

Інші матеріали розділу Статистика

Держстат розповів про те, скільки Україна експортує та які саме товари

Зросли продажа на зовнішній ринок металів, олії і жирів Україна суттєво збільшила експорт чорних металів. Відповідний показник зріс на 46,2% або до $522,5 млн. Жирів тваринного та олії рослинного походження збільшилось в експорті на 11,8%. У… Продовження…


Металурги у 2023 році реалізували продукції на 228 млрд гривень

Загальний обсяг реалізованої продукції металургійного виробництва у 2023 році склав 228,35 млрд грн, в тому числі за межі країни – 98 млрд грн. Про це йдеться у звіті Держслужби статистики, повідомляє портал PromPolitInform. Водночас у… Продовження…


ТОП- 3 галузей, де найбільше та найменше платять в Україні – Держстат

Структурні зміни не зачепили лідерів та аутсайдерів, проте деякі галузі можуть змінити ринок праці, пропонуючи конкурентну платню Структурних змін на ринку праці, щодо оплати найманих працівників в Україні не відбулось. Найбільш оплачувані професії концентровані навколо трьох галузей… Продовження…


Відмінусовали ще 1150 окупантів – Генеральний штаб оновив дані про втрати росії

Сили оборони України за минулу добу ліквідували 1150 російських загарбників. Загальні втрати ворожої армії в особовому складі з початку широкомасштабного вторгнення склали вже близько 417 950 солдатів. Крім того, військовослужбовці ЗСУ знищили 42 одиниці автомобільної… Продовження…


Держстат повідомив про здорожчання деяких продуктів

В Україні середні ціни на продукти харчування у січні цього року порівняно з січнем минулого року, зросли на 3,7%. Про це свідчать дані Державної служби статистики, повідомляє портал PromPolitInform. Серед продуктів найбільше здорожчали овочі –… Продовження…


За останній рік в Україні суттєво зросли ціни на комунальні послуги

У січні 2024 року в Україні спостерігалося зростання середніх цін на житлово-комунальні послуги, включаючи житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива. Порівняно з січнем 2023 року, ціни зросли на 12,8%. Про це повідомляє 24… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: