У Києві USD 0.39 EUR 27.20
UA | RU
Промполітінформ

Інфраструктура електромереж в п’ять разів більше, ніж доріг, і потребує оновлення – ДТЕК

Енергетика 27.05.2020
58

Ключові складові інфраструктури – це дороги і електричні мережі. В Україні 170 тис. км доріг. Інфраструктура електричних мереж в п’ять разів більше – 850 тис., при цьому ступінь її зносу в середньому по Україні -70%. Про це, пише Главком, генеральний директор ДТЕК Мережі Іван Гелюх розповів в рамках онлайн-дискусії КМЕФ про майбутнє енергоринку, передає портал PromPolitInform.

«Для оновлення інфраструктури важлива сама позиція держави. Саме визнання необхідності інвестицій в інфраструктуру, як у випадку з дорогами – це вже крок назустріч. Держава повинна сказати, що інвестиції в електромережі – це теж інвестиції «для країни», – заявив Гелюх.

За його словами, такий підхід буде стимулювати машинобудування, дасть робочі місця і багато інших можливостей для таких сфер бізнесу, як будівництво і виробництво обладнання.

«Другий крок – це правильне регулювання галузі. У всіх державах у всьому світі створюються параметри, які повинні бути цікавими інвесторам. Після створення параметрів регулювання почнуться інвестиції і розвиток. Це можуть бути як українські, так і зарубіжні інвестиції»- підкреслив Гелюх.

На його думку, той проект, який зараз опублікований Регулятором – не робить галузь цікавою для інвесторів. З ним не цікава приватизація державних компаній за ринковими цінами. Тому важливою є позиція держави щодо регулювання.

Експерт підкреслив, що сучасні мережі – це цифрові мережі, «розумні» мережі, це мережі, які дають можливість автоматично управляти ними.

«Третій крок – це бачення стратегії відновлення мереж. Порядку 60-65% інвестицій має вкладатися в оновлення існуючих активів: заміна ліній електропередач, внесок в обладнання, підстанції. 40% інвестицій потрібно направити в сучасні системи автоматизації та діджіталізаціі, щоб зробити мережі «розумними» і менш залежними від людського фактора», – дав експертну оцінку Іван Гелюх. Такі мережі будуть більш надійними, дешевими в експлуатації, справлятися з великою кількістю учасників ринку і, як наслідок, здешевлювати вартість передачі електроенергії.

«Це три ключових вектора, які дадуть можливість реалізувати розвиток інфраструктури мереж в країні і, як наслідок, в цілому економіки», – резюмував Іван Гелюх.

За його інформацією, в поточний момент у багатьох європейських країнах, зокрема у Франції та в Іспанії, формуються програми відновлення економіки. Для цього національні регулятори в сфері енергетики (довідково – укр. НКРЕКП), для підтримки і допомоги ВСР планують переглянути параметри стимулюючого тарифоутворення на 2020-2022 роки в бік поліпшення умов для енергетичних компаній.

Як відомо, інвестиції в енергетичну інфраструктуру мереж мають мультиплікаційний ефект і є економіки, створення робочих місць, збільшення ВВП, збільшення податків.

Нагадаємо, в квітні 2020 року НРЕКУ схвалила Методику переходу на стимулююче тарифоутворення, яка зазнала гострої критики з боку профільних енергетичних асоціацій та експертів ринку.

Інші матеріали розділу Енергетика

ГТС України перейшла на спецрежим через повені в Карпатах

У зв’язку з руйнівною повінню в Карпатах оператор газотранспортної системи (ГТС) України перейшов на спеціальний режим роботи. Ремонтні бригади вже готуються приступити до відновлювальних робіт на газових магістралях. Про це у Facebook повідомив гендиректор Оператора ГТС… Продовження…


Східному ГЗК продовжили ліцензію на переробку уранових руд

Державна інспекція ядерного регулювання України продовжила ліцензію на провадження діяльності з переробки уранових руд ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат». Про це повідомляє Укрінформ, інформує портал PromPolitInform. «Державна інспекція ядерного регулювання України продовжила ліцензію на провадження діяльності з… Продовження…


На Запоріжжі будують найбільшу в країні ВЕС

Проект найпотужнішої в Україні вітряної електростанції реалізують у селі Гірсівка Приазовського району Запорізької області. Про це пише Голос України, повідомляє портал PromPolitInform. ВЕС увійде до п’ятірки найбільших наземних вітроелектростанцій у Європі. «Сукупна потужність ВЕС становитиме до… Продовження…


Держкомпанія «Укренерго» може обмежувати приєднання до мереж нових «зелених» електростанцій

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), надала оператору Об’єднаної енергосистеми України держкомпанії «Укренерго» право тимчасово припиняти видачу технічних умов на приєднання до мереж нових електростанцій, які виробляють електрику з… Продовження…


Україна внутрішніми біоресурсами може замінити до 20 мільярдів кубометрів газу – президент енергокомпанії МХП

Україна може замінити до 20 мільярдів кубометрів газу внутрішніми біоресурсами, що дозволить значно економити на купівлі імпортних енергоресурсів. Про це сказав президент енергетичної компанії «МХП Еко Енерджи» Олександр Домбровський в інтерв’ю виданню «НВ», повідомляє портал PromPolitInform…. Продовження…


АМКУ звинуватив компанії Ахметова у зловживанні монополією на Бурштинському енергоострові

Антимонопольний комітет вважає, що ДТЕК Ріната Ахметова зловживав монопольним становищем на Бурштинському енергоострові у 2019 році. Як передає портал PromPolitInform, про це йдеться в зроблених АМКУ попередніх висновках за результатами розпочатого в жовтні 2019 року розслідування. Так, АМКУ… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2020
Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки на prompolit.info. Редакция портала Prompolitinform может не разделять позицию авторов

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: