У Києві USD 0.39 EUR 27.35
UA | RU
Промполітінформ

Звернення до Голови Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеїла Саакашвілі – вивести рибну галузь країни з кризи (відео)

Промисловий потенціал 25.06.2020
890_450_5de25f51df43b

Рибна галузь України знаходиться в глибокій кризі. Без підтримки держави її розвиток неможливий. Про це, повідомляє портал PromPolitInform, йдеться у зверненні виконавчого директора асоціації «Українська аквакультурна спільнота» Юрія Яременка до Голови Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеїла Саакашвілі у відповідь на його запит від представників бізнесу.

У зверненні відзначається, що на сьогоднішній день рибна галузь України знаходиться в занепаді. На теренах же колишнього Радянського Союзу вона була найпотужнішою. Так, лише  один Донрибкомбінат за радянських часів виробляв за рік понад 13,5 тисяч тонн риби. Тепер же вся Україна виробляє приблизно 16 тисяч тонн риби.

«У той же час наші сусіди по чорноморському регіону – Туреччина, Грузія, Азербайджан, Вірменія – дуже ретельно і динамічними темпами розвивають власну рибну галузь. Наприклад, Туреччина десять років тому завозила у величезних обсягах рибу з-за кордону. Тепер її рибна галузь, завдячуючи підтримці держави, стала формуючою бюджет», – йдеться у зверненні.

Виконавчий директор асоціації «Українська аквакультурна спільнота» акцентує увагу на тому, що в рибній галузі України існує безліч проблем.

«Хотілося, щоби керівництво держави побачило потенціал нашої галузі», – наголошує Юрій Яременко.

Перш за все, як зазначається, членів асоціації дуже образило рішення керівництва держави «приєднати» рибну галузь до міністерства екології та енергетики. Це, вважають вони, «свідчить про ставлення до рибників, і про нерозуміння того, що відбувається».

Названо також проблеми, які потребують вирішення. Так, згадується про те, що в Україні існує закон про аквакультуру, який дозволяє рибникам брати в оренду частку водойми загальнонаціонального користування для розміщення плавучих садків. Колись це була провідна система вирощування аквакультури в умовах інтенсивного розвитку. Тепер в Україні кількість садків зменшилася у 18 разів.

Вказується, що через адміністративну неузгодженість рибники роками не можуть скористатися своїм законним правом взяти в оренду частку водойми. Хоча для цього, на їх погляд,  треба лише переставити літери на папері. І тоді вони зможуть створювати робочі місця, платити податки, піднімати галузь.

Піднято ще одне досить цікаве питання. Стосується воно надмірних норм здачі риби для проведення аналізів. Адже для того, щоби поставляти рибу на продаж, нормативні документи, що діють, вимагають від рибників кожен раз здавати вісім кілограмів риби для проведення аналізів.

Тим же, хто вирощує рибу на ікру чорну, треба здати 1 кілограм 200 грамів ікри на аналіз. Уявіть собі ці цифри. І, звичайно, витрати.

«В той же час західні партнери, що знаходяться, як кажуть, за парканом, здають всього 50 грамів ікри на аналіз», – нагадує Юрій Яременко.

В асоціації просять ці дві проблеми розглянути, допомогти їх вирішити, а також допомогти зустрітися рибникам з керівництвом держави.

«Потрібно їм дати, нарешті, зрозуміти, що Україна має власну золоту рибку. Ця рибка може дати золоті паростки, золотих мальків, які зроблять нашу Україну більш сильною, більш потужною економічно», – наголошується у зверненні виконавчого директора асоціації «Українська аквакультурна спільнота» Юрія Яременка до Голови Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеїла Саакашвілі.

ВІДЕО – https://www.youtube.com/watch?v=iC7l91ZY1qc&feature=youtu.be

Інші матеріали розділу Промисловий потенціал

Канадська компанія Black Iron зайде в Україну з мільярдними інвестиціями, – Володимир Зеленський

Канадська гірничорудна компанія Black Iron побудує в Україні гірничо-збагачувальний комбінат і інвестує в країну понад $1,1 млрд. Про це Президент України Володимир Зеленський сказав в інтерв’ю канадському виданню The Globe and Mail, передає портал PromPolitInform з… Продовження…


«Нібулон» спустив на воду третє несамохідне судно

На верфі «Нібулон» 9 червня спущено на воду третє в цьому році несамохідне судно серії B1500. Такі судна використовуються для транспортування зерна по внутрішніх водних шляхах. Про це повідомляється на офіційному сайті «Нібулон», передає портал PromPolitInform…. Продовження…


«Кернел» спрямовує понад $170 млн на реалізацію проектів альтернативної енергетики

«Кернел», одна з найбільших українських аграрних груп, спрямовує понад $170 млн на реалізацію проектів альтернативної енергетики. Про це група повідомляє в Facebook, інформує портал PromPolitInform. Зараз на Кропивницькому маслоекстракційному заводі на повну потужність працює турбіна для… Продовження…


Україна використовує тільки 10% суднобудівного потенціалу

Заступник голови асоціації «Укрсудпром» Сергій Лисенко розповів про ситуацію з виробництвом судов в Україні. Він зазначив, що три роки поспіль обсяги виробництва зростають, але держава використовує всього 10% свого потенціалу. Про це повідомляє Перший діловий,… Продовження…


УКАБ презентує передові агротехнології у польових умовах

УКАБ Агротехнології 2020. Під такою назвою Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) спільно з агенцією UCABevent проведуть показ передових агротехнологій в польових умовах. Про повідомляє асоціація, інформує портал PromPolitInform. Учасники презентації побачать на практиці зернозбиральні комбайни,… Продовження…


ДП МТП Южний досяг історичного максимуму в перевалці за всю історію роботи порту

ДП «Морський торговельний порт Южний» перевалив 2,1 млн тонн вантажів в травні 2020 року, встановивши тим самим новий історичний максимум за всю історію роботи порту з 1978 року. Про це повідомляє портал PromPolitInform посилаючись на інформацію… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2020
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: