У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Інвестори «зеленої» електрики погодилися призупинити спорудження нових СЕС

Енергетика 06.07.2020
1

Інвестори відновлюваних джерел електроенергії, підписуючи меморандум з урядом, погодилися, що в Україні призупинять нове будівництво сонячних електростанцій (СЕС), які працюють за «зеленим» тарифом. Як передає портал PromPolitInform, про це  в.о. міністра енергетики Ольга Буславець розповіла в інтерв’ю “Економічній правді», повідомляє Укрінформ.

«Щодо будівництва «сонця» (СЕС – ред.) ми перевиконали всі можливі плани, у нас «сонця» настільки багато, що його нічим балансувати. Тому спочатку під час переговорів інвестори погодилися, що ми зупиняємо нове будівництво «сонця», – сказала вона.

Що стосується «вітру», технологія будівництва вітряних станцій набагато важча, ніж «сонця».

«Там заздалегідь замовляються турбіни, які виготовляються не в нас у країні, і весь процес займає набагато більше часу. Сьогоднішнім законодавством на будівництво «вітру» передбачалося три роки, тому ми виходили з того, що «вітер», який вже почали будувати, потрібно добудувати, і, за розрахунками, його не буде більше, ніж 800 МВт. Це невелика величина. За найоптимістичнішими оцінками, до 2023 року може бути побудований 1 гігават потужності», – зазначила в.о. міністра.

Тобто, у інвесторів ВЕС, які вже розпочали будівництво або зробили відповідні замовлення на заводах, буде можливість добудувати проекти.

За словами Буславець, на підписання меморандуму з урядом погодилися не всі.

«Наприклад, асоціація Ігоря Тинного, яка об’єднує саме сонячні станції… Насправді, вони ще відкриті, вони ще думають. Мені здається, що чекатимуть на голосування за законопроект, який був розроблений на підставі меморандуму. Я думаю, що ще багато зможуть приєднатися до цього меморандуму, тому що судитися – це теж недешеве задоволення», – вважає в.о. міністра енергетики.

Як повідомлялося, Верховна Рада 3 липня 2020 року прийняла за основу проект закону про реструктуризацію «зелених» тарифів.

Внесенню законопроекту до парламенту передувало укладення 10 червня меморандуму з виробниками ВДЕ. За його умовами, передбачається зменшення тарифів на 15% для сонячних електростанцій (СЕС) і на 7,5% – для вітрових електростанцій (ВЕС) і перехід до аукціонної моделі визначення тарифу з 1 липня.

Також йдеться про зупинку реалізації Pre-PPA договорів для сонячної генерації (купівлі-продажу електроенергії за чинним «зеленим» тарифом для майбутніх об’єктів).

За даними Міненерго, біоенергетика станом на початок червня 2020 року працювала сумарною потужністю 182 МВт, тоді як Національним планом дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року передбачалося ввести в експлуатацію на 80% більше потужностей – 950 МВт.

Завдання щодо введення потужностей не виконала також вітрова генерація. Станом на початок червня в Україні було 1 075 МВт потужностей ВЕС, тоді як планувалося на 50% більше – 2 280 МВт.

Сонячна генерація при цьому працювала сумарною потужністю 5 614 МВт – тоді як планувалося 2 300 МВт, тобто Національний план було перевиконано на 150%.

Загалом станом на початок червня 2020 року за «зеленим» тарифом в Україні працювало на 25% більше потужностей, ніж очікувалося: 6 871 МВт проти 5 530 МВт згідно з Національним планом.

Інші матеріали розділу Енергетика

В Україні вимикатимуть світло бізнесу: чи торкнеться це побутових споживачів

Через дефіцит в енергосистемі, сьогодні, 18 квітня, щодо бізнесу й промисловості можуть застосовувати графіки обмежень потужності. Про це повідомляє Telegram-канал ДТЕК, інформує портал PromPolitInform. Обмеження діятимуть з 18:00 по 22:00. “Обмеження не торкнуться об’єктів критичної інфраструктури та підприємств оборонного… Продовження…


Енергетики звернулися з важливою заявою до українців через ситуацію зі світлом

Енергетики закликають українців економити електроенергію через зміну графіка споживання. Сьогодні, 17 квітня, через вогку та холодну погоду, графік споживання електроенергії в Україні знову зростає. Проте, на відміну від попередніх днів, проміжок між піками споживання збільшився…. Продовження…


Щоб забезпечити потреби і створити запаси. ДТЕК Енерго Ахметова запустила вісім нових вугільних лав

Компанія ДТЕК Енерго бізнесмена Ріната Ахметова з початку 2024 року ввела в експлуатацію вісім нових вугільних лав. Дві з них — у березні. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомили в компанії. Введення в експлуатацію нових лав, заявили в компанії, дасть змогу… Продовження…


Українські лікарні отримають 52 потужні генератори на випадок відключень електроенергії

Медичні установи в Україні отримають 52 нових потужних генератори потужністю від 18 до 240 кВт для забезпечення неперервної роботи під час відключень електроенергії. Вони автоматично запустяться при відключенні електроенергії, забезпечуючи медзаклади необхідною напругою. Про це повідомляє Урядовий… Продовження…


Російські окупанти готують провокацію «під фальшивим прапором» на Запорізькій АЕС

За даними розвідки, російські терористи готуються до проведення чергової провокації на Запорізькій атомній електростанції – ще однієї операції під «фальшивим прапором». Про це повідомив Генштаб ЗСУ, інформує портал PromPolitInform. У відомстві зазначили, що країна-агресор РФ тримає… Продовження…


Відключення світла по всій Україні влітку: у ДТЕК перерахували чотири умови

На сьогодні для запровадження графіків погодинних відключень світла у всіх областях країни підстав немає. Але влітку цей сценарій цілком може справдитись, розповів голова ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі марафону «Єдині новини». Про це повідомляє «Ми… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: